Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


26.09.20
548 1 Печатать

Оподаткування мобільних операторів: які зміни потрібні?

Систему оподаткування операторів мобільного зв’язку треба реформувати — вважають Асоціація GSMA разом з міжнародною консультаційною компанією EY.

Мета — підвищення економічної ефективності їх діяльності. 

Ця тема була у центрі обговорення на заході, який провела Американська торгівельна палата. У ньому взяв участь заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку цифрової інфраструктури Олександр Шелест.

Оператори інвестують значні кошти в розвиток інфраструктури. Це потрібно і для підвищення якості наявних мереж, і для побудови нових, зокрема, мереж 4G. Тому дійсно певні кроки для оптимізації оподаткування потрібні. І вони вже робляться з боку держави.

Яка позиція Мінцифри?

Мінцифри підтримує прозорість оподаткування ринку телекомунікацій. До того ж ми вважаємо доцільними деякі пропозиції експертів, що пролунали на заході в Американській торгівельній палаті. І вони вже закріплені в галузевих законопроєктах.

Йдеться про:

  • законопроєкт № 3014 “Про електронні комунікації”, в якому передбачається розробка методики розрахунку рентної плати за користування радіочастотним ресурсом, що може враховувати запити операторів. До речі, ми сподіваємося, що вже наступного тижня парламент ухвалить цей закон в цілому. Це базовий закон галузі і на нього дуже чекає ринок.
  • законопроєкт № 2041 “Про внесення змін до Податкового кодексу України” (щодо оподаткування постачання міжнародних електронних комунікаційних послуг та послуг міжнародного роумінгу, які надають оператори електронних комунікацій України на користь іноземних операторів електронних комунікацій). Цей депутатський законопроєкт Мінцифри підтримує. Ми спільно з операторами розробили правки до нього і чекаємо на прийняття у першому читанні і доопрацювання до другого читання.

Цей документ передбачає забезпечення можливості нарахування ПДВ кредиту на експорт мобільних послуг з 2021 року. 

Мінцифри й надалі співпрацюватиме з профільними асоціаціями, операторами та експертами задля розробки умов для ефективного розвитку ринку телекомунікацій.

По материалам Міністерство та Комітет цифрової трансформації
Комментарии
  • Андрій
27.09.20 13:49

Яка різниця, яке оподаткування для оператора, якщо в кінцевому результаті все лягає на плечі кінцевого споживача

Ответить
    Оценить
  • 6
  • 0
В фокусе фото автора
Томашпольский Сергей ФЛП и наличка: оприходование, лимиты, РРО и финмониторинг… ...
27988 40
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд