Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


18.11.20
12122 14 Печатать

Уряд схвалив законопроєкт щодо впровадження накопичувальної пенсійної системи

18 листопада на черговому засіданні Уряд схвалив для подання до Верховної Ради законопроект „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо накопичувальної професійної пенсійної системи”. Документ був розроблений Мінсоцполітики на виконання відповідного доручення Президента України Володимира Зеленського.

Міністр соціальної політики Марина Лазебна підкреслила, що зміна механізмів фінансування виплати пенсії за віком, що призначаються для людей, які працюють на шкідливих і важких роботах – один із напрямів упорядкування системи пенсійного забезпечення.

Міністр доповіла про наслідки відкладеної з 2004 року реформи: „За 15 років дострокова пенсія оплачується за рахунок коштів держави, їхніми роботодавцями вже майже не відшкодовується. З 10 підприємств 8 не відшкодовують. Це 200 тисяч пенсіонерів. Заборгованість по відшкодуванню Пенсійному фонду України витрат на виплату дострокової пенсії зросла з 1 млрд гривень у 2008 році до 15,3 млрд гривень станом на жовтень 2020 року. І головне. Економічна ситуація, фінансовий стан підприємств не дають гарантій людині, яка була зайнята 8 – 10 років на шкідливих і важких роботах та можливості використати своє право на призначення заробленої дострокової пенсії. Людина не може відшукати ні підприємство, ні документів, які б підтверджували виконання працівником робіт, що дають право на пенсію на пільгових умовах. Відповідно порушується право на призначення пільгової дострокової пенсії”.

Законопроектом пропонується:

Для працівників, які були або зараз працюють в шкідливих та важких умовах праці, не змінюються умови з призначення пільгової дострокової пенсії.

Замінюється механізм відшкодування пільгових пенсій на фінансування таких пенсій через сплату підвищеної ставки єдиного внеску (на 15% за працівників на роботах за Списком № 1 та на 7% - за Списком № 2 і деяких інших категорій осіб).

При цьому, за рахунок цих коштів покриватимуться, як видатки для виплати поточних пільгових пенсій, так і формуватиметься дострокова накопичувальна пенсія для майбутніх пенсіонерів, які зараз працюють в шкідливих умовах праці.

Крім того, передбачається надати право участі в накопичувальній професійній пенсійній системі іншим працівникам, на умовах, визначених за результатами соціального діалогу в колективних договорах, угодах.

Також надається право підприємствам-боржникам розстрочити до 60 календарних місяців суми несплачених ПФУ фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій.

Марина Лазебна наголосила, що запропонований механізм „по-перше, є компромісним та найбільш оптимальним рішенням, щоб вийти із цієї ситуації, по-друге, запроваджує соціальну відповідальність підприємства щодо формування бонусних програм додаткового накопичувального пенсійного забезпечення”.

Інформація по темі:

Як буде працювати накопичувальна пенсійна система
Накопичувальні пенсії допоможуть детінізації ринку праці, - Марина Лазебна

По материалам Денис Шмигаль, Прем‘єр-міністра України

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Паламея
18.11.20 15:14

Как подсчитали в Минсоце, за три ближайших года поступления по этим программам могут составить 19 млрд гривен. Но есть потенциально проблемный нюанс - пенсионные средства могут размещаться в негосударственных ПФ, что чревато их потерей. Плюс инфляционные риски - выгодно вкладывать пенсионные средства в Украине практически некуда, поэтому к моменту, когда человек выйдет на пенсию, его деньги попросту могут обесцениться.
Страна.ua

Ответить
  • Галина
18.11.20 15:57

Паламея, дай, Бог, чтобы вообще их было с кого требовать. Ещё свежо в памяти, как обобрали всю страну, приватизирована вклады. Банк есть, работает, а миллионы людей остались без своих денег.

Ответить
  • Макс
18.11.20 15:57

Какая может быть накопительная система, когда государство постоянно кидает? Кто поверит такой системе/доверит ей свои деньги? Да, собственно у большинства людей и откладывать уже не с чего, на еду и на хлеб бы хватило!

Ответить
  • Женя
18.11.20 20:02

А потом кинут людей,как всегда.

Ответить
  • Бухага
19.11.20 08:26

Сперва она кинут предприятия, а потом людей.

Ответить
  • Бармалей
19.11.20 08:45

Какая же это накопительная система, если они за счет этих денег хотят покрывать расходы бюджета по выплатам текущих льготных пенсий? Очередное кидалово? Да прежде чем такое предлагать они должны были уже придумать куда вложить эти отчисления, чтобы те не обесценились за 25 лет! 

Ответить
  • Наталия
19.11.20 10:17

Бармалей, я Вам даже могу точно назвать  то место, куда будут вложены эти отчисления. 

Ответить
  • Елена
19.11.20 10:37

Не будет это работатьпочему это понятно простым бухгалтерам и непонятно этим деятелям с заграничными дипломами

Ответить
  • *
19.11.20 12:40

Елена,да все им понятно, просто деньги им нужны, сейчас

Ответить
  • Леся
19.11.20 12:08

Обдерут в очередной раз, а затем скажут, что тем, кому сейчас 40, денег на пенсии по-прежнему нет.

Ответить
  • Женя
19.11.20 18:07

Леся,те, кому 40 и старше, уже в пролетел, какая бы ни была система. 

Ответить
  • Анна
19.11.20 13:05

страшно.....

Ответить
  • Елена
23.11.20 04:06

А вы чего забыли что пенсионный фонд имел отдельные счета от Бюджета, и выплаты шли не зависимо от наполнения Бюджета, это когда во времена независимости Украины таки разграбили весь Пенсионный фонд и в очередной раз нас завели в нищету! Страшно за себя и за людей которые платили взносы, а на старости лет ничего не получат!!!!

Ответить
  • Тетяна Сташевська
23.11.20 10:44

в нашей стране страшно кому-то доверять!  Реально,если есть что откладывать,то лучше  в мешок или в матрацы зашивать!

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям