Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


11.02.21
2669 4 Печатать

Курсові різниці в обліку юросіб – єдинників

Чи включаються до доходу ЮО – платника ЄП курсові різниці від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти?

Відповідно до п.п. 2 п. 292.1 ПКУ доходом юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ.

Юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пп. 44.2, 44.3 ПКУ (абз. 4 п. 296.1 ПКУ).

Зокрема, наказом Мінфіну від 25.02.2000 р. № 39 затверджено Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 25 «Спрощена фінансова звітність» (далі – НП(С)БО 25).

Підприємства, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, відповідно до податкового законодавства, з метою складання фінансової звітності визнають доходи і витрати за національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку (п. 9 розд. І НП(С)БО 25).

Бухгалтерський облік операцій з іноземною валютою ведеться відповідно до вимог Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 21 «Вплив змін валютних курсів» (далі – НП(С)БО 21), затвердженого наказом Мінфіну від 10.08.2000 р. № 193.

Згідно з п. 4 НП(С)БО 21 курсова різниця – різниця між оцінками однакової кількості одиниць іноземної валюти при різних валютних курсах.

Монетарні статті – статті балансу про грошові кошти, а також про такі активи й зобов’язання, які будуть отримані або сплачені у фіксованій (або визначеній) сумі грошей або їх еквівалентів.

Монетарні статті в іноземній валюті відображаються з використанням валютного курсу на кінець дня дати балансу (п.п. «а» п. 7 НП(С)БО 21).

Визначення курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті проводиться на дату балансу, а також на дату здійснення господарської операції в її межах або за всією статтею (відповідно до облікової політики). Для визначення курсових різниць на дату балансу застосовується валютний курс на кінець дня дати балансу.

При визначенні курсових різниць на дату здійснення господарської операції застосовується валютний курс на початок дня дати здійснення операції. Підприємство може здійснити перерахунок залишків на кінець дня за монетарними статтями в іноземній валюті, за якими протягом дня здійснювались господарські операції із застосуванням валютного курсу, встановленого на кінець цього дня (абз. 1 п. 8 НП(С)БО 21).

Отже, юридична особа – платник єдиного податку визначає курсові різниці від перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти на дату балансу, а також на дату здійснення господарської операції згідно з вимогами національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку.

У податковій декларації юридичної особи – платника єдиного податку зазначається лише обсяг доходу, відображення витрат не передбачено.

Враховуючи вищевикладене, позитивне значення курсових різниць від перерахунку іноземної валюти включається до складу доходів такого платника податку. Від’ємне значення курсових різниць від перерахунку іноземної валюти не зменшує базу оподаткування єдиним податком.

По материалам Категорія 108.02.01 "ЗІР"
Комментарии
  • Ирина
11.02.21 09:13

Знову немає ніякої логіки - для визначення різниць застосовуються стандарти - ОК, але чому тоді від'ємні різниці не впливають?
Наприклад, перерахували заборгованість на кінець кварталу - по факту доходу немає, але податок сплатили. В момент погашення заборгованості курс нижче... якби то була історія загальносистемника - були б витрати. А єдиноподатника просто пошили в дурні. Заплатив за те, чого не отримав.

Ответить
  • Марина
11.02.21 10:02

Налоговая, как обычно, плохо владеет законодательными нормами, зато хорошо практикует желание "взуть" налогоплательщика

Ответить
  • Оксана
11.02.21 16:35

И из чего следует? Не вижу я в НКУ обязанности включать разницы в базу единого налога. Пришла валюта, перевели по курсу НБУ на дату захода на свой текущий счет - вот база. Далее продали на следующий день по курсу больше, тут учитываем разницу и ее включаем в базу. Что еще?

Ответить
  • Наталья Корчагина
11.02.21 16:48

Хи-хи. У нас ООО на едином налоге 3%+НДС. Если сдать годовую декларацию по единому и включить туда доход от курсовых разниц, а при этом в декларации по НДС их естественно не будет, то визникает расхождение между доходом по этим двум декларациям.. Уже это проходили.. сразу звонит налоговая и нужно писать письмо-объяснение, почему 2 отчета расходятся.. Вот так-вот) 

Ответить
фото автора В фокусе
Винокуров Дмитрий ФОП: как не платить ЕСВ за 1 квартал 2021 года?...
72771 51
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Приложение
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно