Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


05.05.21
1420 10 Печатать

ФОП надає фізособі послуги, ала оплачує їх юрособа - загальносистемник. Чи може ФОП обрати 2 групу единого податку?

Відповідно до п. п. 2 п. 291.4 ПКУ однією з умов перебування фізичних осіб – підприємців на другій групі платників єдиного податку є здійснення господарської діяльності з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню.

Згідно зі ст. 901 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов’язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов’язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Сторонами договору про надання послуг виступають замовник (послугоотримувач) та виконавець (послугонадавач).

Отже, нормами законодавства передбачено, що договір про надання послуг є складним зобов’язанням, що складається з двох зобов’язань: правовідношення, в якому виконавець повинен надати послугу, а замовник має право вимагати виконання цього обов’язку, та правовідношення, в якому замовник зобов’язаний оплатити надану послугу, а виконавець має право вимагати від замовника відповідної оплати.

Враховуючи зазначене, якщо фізична особа - підприємець - платник єдиного податку другої групи надає послуги відповідно до договору, яким визначено, що замовником є фізична особа, яка підписує акт виконаних робіт, але вартість виконаних послуг для фізичної особи оплачує юридична особа, яка не є платником єдиного податку, то такий підприємець має право обрати другу групу платника єдиного податку.

Якщо фізична особа-підприємець – платник єдиного податку другої групи надає послуги відповідно до договору, яким визначено, що замовником є юридична особа – не платник єдиного податку, яка підписує акт виконаних робіт та оплачує вартість виконаних послуг, то такий підприємець порушує умови, передбачені ПКУ, для другої групи платників єдиного податку, але за таким підприємцем залишається право обрання третьої групи платника єдиного податку.

По материалам ГУ ДПС у Тернопільській області
Рубрика:
Комментарии
  • Оксана
05.05.21 09:30

А факт того, що ФОПу на ЄП кошти сплачує не той замовник, якому надано послуги - це не порушення перебування на ЄП? Бо можна трактувати цю ситуацію як переведення боргу чи ні?
Тобто платнику ЄП може платити будь-хто інший від замовника послуг?

Ответить
  • Вячеслав
05.05.21 11:15

Оксана, это не консультация, а шляпа какая-то. Как и излюбленная тема ФОПами подменить одни правоотношения другими. И ослу понятно для чего такая схема, и налоговикам понятно, и на суде понятно будет, а нет, всё равно ФОПы лепят горбатого, а потом ноют, что их притесняют и не дают работать. И самое главное, из-за таки ушлёпков страдают нормальные ФОПы.

Ответить
  • Вікторія
05.05.21 13:15

Вячеслав, такая "схема" возникает, к примеру, когда человек выигрывает грант, на обучение, а обучение за него оплачивает Благотворительный фонд. Т.е плательщиком будет ЮЛ-плательщик налога на прибыль, а получателем услуг - физическое лицо.
Не всегда цель схемы - уйти от налогов

Ответить
  • Вячеслав
05.05.21 13:45

Вікторія, Ну предположим, что ФОП - это учебное или образовательное учреждение. Но скорее всего просто какие-то курсы. ОК! ФЛ в любом случае выигрывает что-то у БФ (благотворительного фонда). ФОП не занимается благотворительностью и никакие гранты не раздаёт. Иначе он слетит с упрощенки раньше, чем решит замутить с такой схемой. Т.е. возникает правовое отношение ФЛ-БФ. Кроме этого возникает правоотношение ФОП-БФ. БФ оплачивает ФОП деньги (ДОХОД) в обмен на какуе-то бумажку о прохождении курсов. ФЛ приходит к ФОПу и по этой бумажке получает "обучение". В этой схеме по любому есть получение дохода ФОПом и этот доход однозначен по источнику его происхождения. А кому окажутся услуги - это решает именно ЗАКАЗЧИК, т.е. БФ. Хоть куму, брату, свату. Это уже проблема и взаимоотношения БФ-ФЛ. Или вы о другой схеме, распишите, интересно. Я их уже столько наслушался, особенно по оформлению сотрудников абсолютно бесплатно и без налогов - там вообще ржака полная и абсолютная. 

Ответить
  • Оксана
05.05.21 11:38

Вячеслав, я так і не зрозуміла, можна так здійснювати оплату платнику єдиного податку??? Автор, дайте відповідь.

Ответить
  • Вячеслав
05.05.21 13:48

Оксана, опишите схему кто кому за что платит и чем закрывает оплату. А автор вам здесь не ответит, он в тернопольской налоговой сидит.

Ответить
  • Оксана
05.05.21 15:25

Вячеслав, ФОП 3 група надав послуги ТОВ А, підписав з ним акт.
Але ТОВ Б заплатило ФОПу за ці послуги замість ТОВ А, тому що у ТОВ А арештовані рахунки. 

Ответить
  • Вячеслав
06.05.21 17:30

Оксана, Эта схема не подменяет расчетов деньгами за предоставленные услуги в понимании 291.6 НКУ (услуги оказаны, деньги за них получены, бартера нет). Если есть возможность аннулировать акт с ТОВ А и подписать с ТОВ Б, то прекрасно. Если категорически такой возможности нет, то не вижу ничего криминального, но на практике всегда стараюсь уходить от подобного. Ну и должно быть какое-то трехстороннее соглашение о зачете взаимных требований, чтобы закрылись деньги-акты у ФОПа и сформировалась задолженность между ТОВ А и ТОВ Б . Вот тут налоговики и могут косо посмотреть. В статье же иная ситуация. Там ФОП на 2-й группе  получает доход от ТОВ на ОС и включается уже пункт 291.4

Ответить
  • Оксана
07.05.21 09:25

Вячеслав, ну чому інакша? Подібна. В статті ФОПу оплата йде не від замовника, а від третьої особи. Тобто, можна зробити висновки, що така оплата не є бартером. Бо в НКУ саме бартер вказаний, а не інше щось. І виходить така оплата можлива для єдиноподатників. 

Ответить
  • Вячеслав
06.05.21 17:55

Налоговики же в этом вопросе (уступка прав требования) сами себе противоречат.

Ответить
фото автора В фокусе
Ушакова Лилия Объединенный отчет: правильная нумерация...
80452 193
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Приложение
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно