Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


13.05.21
4782 17 Печатать

Бізнес розкритикував запропоновані Урядом зміни до ПКУ

Федерація роботодавців України вкрай стурбована ухваленням Урядом на своєму засіданні, що відбулося 12 травня, проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (далі – проект Закону).

Зазначений проект Закону всупереч законодавству не проходив громадського обговорення, не узгоджувався із сторонами соціального діалогу, зокрема із роботодавцями, а запропоновані терміни його запровадження є спробою в черговий раз порушити принцип стабільності податкового законодавства України та внести зміни до нього всупереч ПКУ - не витримавши шестимісячного терміну до початку нового бюджетного періоду.

Але ще гірше, що згідно з наявною у роботодавців версією законопроекту під гаслами збільшення надходжень до бюджету, закриття прогалин, які дозволяли великому бізнесу не платити податки та обіцянками, що зміни не торкнуться малого та середнього бізнесу, Уряд пропонує прийняти зміни, не підкріплені жодними реальними економічними розрахунками, які не передбачають системних та послідовних змін, а є хаотичним набором різноманітних ініціатив, значна частка яких у разі їх прийняття матиме негативні наслідки для бізнесу з різних секторів економіки та для економіки в цілому. Передусім він спрямований на завдання шкоди легальному бізнесу, що сплачує податки на загальній системі оподаткування – незалежно від розміру конкретних платників податків.

Ретельно опрацювавши цей проект Закону, фахівці ФРУ дійшли висновку, що більша частина його положень є неприйнятною та такою, що у разі його прийняття Верховною Радою завдасть суттєвої шкоди економіці України.

Зокрема:

 • Низка запропонованих змін стосується загального адміністрування. Автори пропонують розповсюдити право податкової застави на неузгоджені грошові зобов’язання, що суперечить самому сенсу процедури їх узгодження, необґрунтовано обмежуватиме права платників податків та заважатиме їх нормальній господарській діяльності.
 • Сумнівними також є наміри авторів обмежувати виїзд керівника платника податків за кордон за наявності податкового боргу в нього. Зазначене обмеження також може нанести шкоду такому платнику податків і лише зменшити його шанси погасити наявний податковий борг.
 • Роботодавці вважають неприйнятною пропозицію щодо обмеження 50 % суми від’ємного значення об’єкту оподаткування минулих років, яку можна включити в фінансовий результат до оподаткування, особливо на тлі тих проблем, із якими стикнувся бізнес внаслідок пандемії.
 • Аналогічно неприйнятною та такою, що завдасть шкоди господарський діяльності величезної кількості платників податків, у тому числі переробних підприємств харчової промисловості, є пропозиція фактично оподатковувати за ставкою 20% експорт товарів, зазначених у товарних групах 1-24 за УКТ ЗЕД, а також обмеження у звільненні від оподаткування ПДВ першого постачання житла. Також незрозумілим є намір скоротити в 6 разів термін, протягом якого у платника податків залишається право на реєстрацію отриманих податкових накладних та, відповідно, на податковий кредит за ними. До того ж така ініціатива є дискримінаційною по відношенню до певного кола платників податків.
 • Щодо акцизного податку вбачається недоречною зміна бази оподаткування акцизним податком пива з середини року. Крім того, роботодавці виступають проти запровадження спеціального коефіцієнта, що пропонується застосовувати до акцизного податку, який сплачується виробниками/імпортерами тютюнових виробів за встановлених умов.
     Зазначений у законопроекті розмір коефіцієнта не є економічно-обґрунтованим та не корелюється із діючим графіком щорічного підвищення ставок акцизного податку на тютюнові вироби відповідно до ПКУ (щорічне зростання на 20%).
 • Наміри в черговий раз підвищити акцизний податок на лікеро-горілчану продукцію на 5%, на наше переконання, не призведуть до збільшення надходжень бюджету, а скоріше стимулюватимуть тіньове виробництво. Легальне виробництво лікеро-горілчаних виробів зменшується навіть без підвищення ставки податку. Про це говорять і цифри: збільшення ставки акцизного податку на 20% у 2017 році не тільки не забезпечило додаткових очікуваних надходжень 1,5 млрд грн. до бюджету, але й призвело до їх зменшення.
 • Роботодавці також не можуть погодитись із трикратним збільшенням ставки екологічного податку на двоокис вуглецю.
 • Окремим питанням у законопроекті є зміни, що стосуються справляння рентної плати з залізної руди. Фактично запропоновані без публічного економічного обгрунтування та консультацій зміни можуть мати негативний вплив на надходження податків до бюджету, а головне – можуть сприяти закриттю та ліквідації виробництв, а отже і скороченню десятків тисяч робочих місць.
 • Наміри авторів щодо індексації ставок рентної плати за користування радіочастотним ресурсом також не можуть бути підтримані роботодавцями. Передусім вони прямо суперечать Меморандуму про взаєморозуміння між провідними операторами мобільного зв’язку. В рамках зазначеного Меморандуму оператори мобільного зв’язку взяли на себе значні інвестиційні зобов’язання, які не можуть бути виконані в умовах постійного підвищення рентної плати, адже в Україні вже сьогодні сума податків, що відносяться конкретно до мобільної індустрії, складає 14% від загальних доходів сектору мобільного зв'язку, що значно вище аналогічного середнього показника для Європи (4%).

Тож ФРУ, спираючись на численні звернення своїх членів, виступає рішуче проти прийняття зазначеного законопроекту та закликають владу повернути законотворчу діяльність у правове русло, залучивши до розробки змін до ПКУ соціальних партнерів, а також організувавши публічне обговорення проекту Закону.

По материалам Федерація роботодавців України
Комментарии
 • Павло
13.05.21 08:18

Додатково оподаткувати селян на 10,3 млрд.грн в рік -таке рішення прийняв уряд на своєму засіданні .встановивши мінімальну ставку оподаткування 4,5% від нормативно-грошової оцінки землі. Законопроект відправлено для прийняття у ВР. і він гармонійно вписується в пакет документів по ринку землі (селяни охочіше позбавлятимуться своєї землі).

Ответить
 • Бух
13.05.21 08:25

Вчера читала новость , прошло мимо, т.к. без конкретики. А тут, оказывается, они много чего наворотили. 50% от убытков? Так вообще запретите убытки,! Бизнес в нашей стране не может быть убыточным. Вообще, удалите это слово из словарей!

Ответить
 • 111
13.05.21 09:00

Нас примусили декларацію перездати ,бо їм замало прибутків ( було 1 % від реалізації), то справили до 1,5 %, а якщо би показали збитки відразу перевірка і дорахували б набагато більше.

Ответить
 • Лариса
13.05.21 17:48

111, ага...звітність складаємо на підставі даних  бухгалтерського обліку....збитки -табу

Ответить
 • Тетяна
13.05.21 09:35

Чомусь ніхто не піднімає питання про оподаткування ЄСВ усієї зарплати, я маю на увазі обмеження 90000,00 грн. Дуже вигідно отримувати зарплату 100 тис і більше, адже оподатковується ЄСВ (22 відсотка) тільки 90 тис... Ось де лежать доходи в Пенсійний Фонд...  Потрібно зробити 2-5 податків всього і всім буде зрозуміло і легко... А Ви ррзпиляєтесь на мілкоту....

Ответить
 • Татьяна
13.05.21 13:58

Тетяна, вот, вот платят меньше, а пенсия будет побольше.

Ответить
 • Ледокол
13.05.21 10:49

Тетяна, Данное ограничение также ограничивает размер максимальной пенсии, больничных и прочие. При вашем подходе пенсия с подобных доходов также будет баснословно большой. Это уже было когда-то.. и ни к чему, кроме ухода в тень подобное не приведет. Это я о бизнесе, а для выплат бюджетникам подобный подход вообще абсурд. ЗП из бюджета, ЕСВ в ПФ, а потом из того же ПФ огромные пенсии чинушам.  

Ответить
 • Елена
13.05.21 12:31

Ледокол, а зачем подвязывать их будущие пенсии к отчислениям? У нас, простых смертных"  если месяц в котором человеку начислено меньше минималки и предприятие доплачивает за него ЕСВ до минималки - то человеку этот месяц в стаж не попадает. 
И тоже как-то не связали, что сумма за сотрудника все равно им попала полная, почему тогда минус месяц стажа!?

Ответить
 • Ледокол
13.05.21 13:13

Елена, при таком варианте будет только рост рынка теневых ЗП. Зачем платить налоги по полной, а пенсию получать "как все"? Такое уже было, есть негативная практика. То, что существует такой бред как доплата до мин зп, не означает, что маразм нужно усугубить. Кроме негативных последствий для ПФ это ни к чему не приведет. С точки зрения справедливости я вас понимаю, но на поступлениях в ПФ это не отразится положительно. 

Ответить
 • Елена
13.05.21 13:25

Ледокол, тогда получается что будут е*** только нас...
Грустно

Ответить
 • Галина
13.05.21 10:43

Тетяна, еще кто-то и негатив показал? Правда режет глаза.

Ответить
 • Андрій
13.05.21 09:56

І толку з того, що бізнес розкритикував?

Ответить
 • Денис
13.05.21 10:15

Да нам пох... - Зевлада!

Ответить
 • Надежда
13.05.21 10:20

Де наш Чіполліно? Поки сонце зійде, роса очі виїсть...

Ответить
 • Ирина
13.05.21 12:37

на рояле играет :))))

Ответить
 • Алиса
13.05.21 12:43

а кто-то нашел текс законопроекта (не презентацию)? 

Ответить
 • Олена
13.05.21 12:52

Так вам и надо. Выбрали этого президента, а значит и его команду. Теперь ешьте...пока не подавитесь. Не понятно, чего вместе с вами должны страдать остальные

Ответить
фото автора В фокусе
Ушакова Лилия СРЕДНЯЯ ЗАРПЛАТА — НОВЫЙ ПЕРЕРАСЧЕТ [Порядок 100]...
60848 142
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Нас уже image пользователей
Клуб 911 — присоединяйтесь, чтобы получить полный доступ ко всем материалам сайта. Это бесплатно!
Уже с нами? Войти