Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


11.06.21
2191 12 Печатать

Чи включаються до складу витрат підприємця - загальносистемника бухгалтерські послуги?

Перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем, встановлено пунктом 177.4 Податкового кодексу України.

До зазначених витрат, зокрема, належать:

- витрати, до складу яких включається вартість сировини, матеріалів, товарів, що утворюють основу для виготовлення (продажу) продукції або товарів (надання робіт, послуг), купівельних напівфабрикатів та комплектуючих виробів, палива й енергії, будівельних матеріалів, запасних частин, тари й тарних матеріалів, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об'єкта витрат;

- витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку, які включають витрати на оплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів (робіт, послуг), витрати на оплату за виконання робіт, послуг згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-яка інша оплата у грошовій або натуральній формі, встановлена за домовленістю сторін (крім сум матеріальної допомоги, які звільняються від оподаткування згідно з нормами цього розділу);

- обов'язкові виплати, а також компенсація вартості послуг, які надаються працівникам у випадках, передбачених законодавством, внески платника податку на обов'язкове страхування життя або здоров'я працівників у випадках, передбачених законодавством;

- суми податків, зборів, пов'язаних з проведенням господарської діяльності такої фізичної особи - підприємця (крім податку на додану вартість для фізичної особи - підприємця, зареєстрованого як платник податку на додану вартість, та акцизного податку, податку на доходи фізичних осіб з доходу від господарської діяльності, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об'єктів житлової нерухомості); суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірах і порядку, встановлених законом; платежі, сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності фізичною особою - підприємцем, одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, пов'язаних з господарською діяльністю фізичної особи - підприємця;

- інші витрати, що пов'язані з веденням господарської діяльності, до яких відносяться витрати на відрядження найманих працівників, на послуги зв'язку, реклами, плати за розрахунково-касове обслуговування, на оплату оренди, ремонт та експлуатацію майна, що використовується в господарській діяльності, на транспортування готової продукції (товарів), транспортно-експедиційні та інші послуги, пов'язані з транспортуванням продукції (товарів), вартість придбаних послуг, прямо пов'язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг.

Фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування має право віднести до складу витрат виключно витрати, визначені п. 177.4 Податкового кодексу.

Враховуючи викладене, фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування не має права віднести до складу витрат бухгалтерські послуги, надані на його користь іншим суб’єктом господарювання.

По материалам ГУ ДПС в Івано-Франківській області
Комментарии
  • Алла
11.06.21 10:08

Нісенітниця! п.174.4.2 ПКУ ...витрати на оплату за виконання робіт, послуг згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-яка інша оплата у грошовій або натуральній формі, встановлена за домовленістю сторін (крім сум матеріальної допомоги, які звільняються від оподаткування згідно з нормами цього розділу);

Ответить
  • Анжела
11.06.21 11:05

Да, неправильно это.
Нотариусы и адвокаты тоже не могут включить в расходы бух услуги
Могут это обосновать законодатели и трактующие НК?
Хотят, чтобы бухгалтер был наемным работником?! - не каждый адвокат или нотариус может себе это позволить! Да и как правило, нет объема работы для бухгалтера (как сотрудника).
А ФОПы на общей - это часто с НДС, акциз.... - просто принимаем на должность бухгалтера и вперед. Относим зарплату сотрудников на расходы! 
А если ФОП на общей без деятельности - тогда какие расходы??? 

Ответить
  • Михаил
11.06.21 12:02

потому что у ФОП на общей важно связать расходы с хоздеятельностью напрямую, допустим надо перевезти товар для продажи  ( договоро перевозки ЦПХ,деятельность ФОП торговля) - есть связь да, есть расходы, бухуслуги уж никак не связаны напрямую , тем более что ФОПы не обязаны вести бухучет

Ответить
  • Анатолий
11.06.21 12:42

Михаил не неси бред какие фопы не ведут бухучет на общей системе еще как ведут  даже с применением  1С

Ответить
  • Алексей
11.06.21 12:49

Запахло Николой Бимбовичем

Ответить
  • Світлана
11.06.21 12:56

Анатолий, я согласна с Михаилом: в соответствии с законом о бух.учете , обязанность вести бух.учет только у юр..лиц, и если ФОП ведет учет в 1-с, это его желание ,но никак не обязанность.Тем более, что он вообще не обязан вести свой учет в соответствии с правилами бухгалтерского учета.Согласно законодательства, то, что не прописано в законодательных актах, не относится к затратам.  

Ответить
  • Андрей
11.06.21 13:13

Світлана, а учет НДС тоже не обязан вести ??

Ответить
  • Анатолий
11.06.21 13:48

Света ну скажем большая номенклатура товара стройматериалы ел.товары и мн. другое попробуйте дать лад такому хозяйству для определения результата для налогообложения и платежей ЕСВ с ума можно сойти, а то что Вы ссылаетесь на нормы  это правильно  хочу посмотреть на Вас при аудите налоговой и Андрей задает уместный вопрос

Ответить
  • Світлана
11.06.21 14:22

Андрей, если ФОП плательщик НДС то он обязан вести учет по НДС, но ни в одном законодательном акте нет ссылки на то, что учет у ЧП ведется по правилам бух учета, учет по НДС у частного предпринимателя ведется по правилам Налогового учета (по первому событию), а это абсолютно разный метод учета.Как он его ведет и в каком виде, это его личное дело, главное , что-бы итог был правильным,По поводу аудиторской проверки, я всегда отвечаю следующее: что я нарушила, где это отражено в законодательстве и что по этому поводу Вы имеете право мне доначислить. И сразу все вопросы отпадают.

Ответить
  • Ольга
11.06.21 14:27

А не подскажите, может ли ФОП-общесистемщик брать в затраты канцтовары, бумагу (не для продажи)?

Ответить
  • Світлана
11.06.21 14:27

да, в дополнение, для учета хозяйственной деятельности, ФОП по  желанию может вести учет в 1-с, никто не запрещает, но показать данные учета при проверке меня никто не заставит: по НДС предоставлю таблицы в икселе, по остальным операциям  предоставлю книгу учета доходов, расходов, пусть сверяют.

Ответить
  • Василь
13.06.21 11:41

Податковий облік – це підсистема бухгалтерського обліку, яка за встановленими державою правилами формує інформацію про нарахування та сплату податків і зборів відповідним державним органам, основним завданням якого є контроль за правильністю, своєчасністю і повнотою нарахування та сплати податків і зборів (обов’язкових платежів).

Ответить
фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
65764 225
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно