Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


30.07.21
8182 3 Печатать

Чи надається працівнику щорічна основна відпустка наперед?

Відповідно до статті 10 Закону України «Про відпустки»:

Право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві.

У разі надання працівникові зазначених щорічних відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи їх тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу.

Винятковими є лише випадки, вказані в частині 7 статті 10 Закону України «Про відпустки» — коли щорічна відпустка може надаватися за бажанням працівника до настання цього 6-місячного терміну безперервної роботи:

1) жінкам - перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї, а також жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю;

2) особам з інвалідністю;

3) особам віком до вісімнадцяти років;

4) чоловікам, дружини яких перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами;

5) особам, звільненим після проходження строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу або альтернативної (невійськової) служби, якщо після звільнення із служби вони були прийняті на роботу протягом трьох місяців, не враховуючи часу переїзду до місця проживання;

6) сумісникам - одночасно з відпусткою за основним місцем роботи;

7) працівникам, які успішно навчаються в навчальних закладах та бажають приєднати відпустку до часу складання іспитів, заліків, написання дипломних, курсових, лабораторних та інших робіт, передбачених навчальною програмою;

8) працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи повністю або частково щорічну основну відпустку і не одержали за неї грошової компенсації;

9) працівникам, які мають путівку (курсівку) для санаторно-курортного (амбулаторно-курортного) лікування;

10) батькам - вихователям дитячих будинків сімейного типу;

11) в інших випадках, передбачених законодавством, колективним або трудовим договором.

Тобто, відпустка наперед може надаватися як працівникам, що працюють до одного року в організації, так і з тривалим стажем роботи.

По материалам ГУ Держпраці у Хмельницькій області
Комментарии
  • Марина
30.07.21 16:58

А що значить наперед? В Законі про відпустки і так написано протягом робочого року, тобто це і є наперед чи я не так розумію? А от взагалі, хто як надає відпустки основні і додаткові за роботу за компом наприклад? От прийнято людину 20.07.2020 року, в неї робочий рік для відпустки (як я зрозуміла) з 20.07.2020 по 19.07.2021. І от коли вона має піти у відпустки? В межах цього року чи можна і після? Наприклад, 02.08.2021 у відпустку. 

Ответить
  • Viktoriia
30.07.21 17:03

Марина, вона має право брати відпустку після закінчення 6 місяців безперервної роботи в компанії. Якщо вона в межах цього року 20.07.2020 по 19.07.2021 не використовую відпустку, то всі її дні переходять на наступний робочий рік, і звісно що вона може взяти собі відпустку з 02.08.2021р.

Ответить
  • Марина
02.08.21 10:21

Viktoriia, я маю на увазі, чи буде це порушення трудового законодавства, якщо працівник за своїм бажанням бере відпустку не в період робочого року, а після відпрацювання робочого року? Бо в ЗУ Про відпустки є вимога про надання до закінчення робочого року. Ну тобто працівник ще не відпрацював рік, а вже повинен відгуляти за цей рік повну відпустку. Якось нелогічно.

Ответить
фото автора В фокусе
Ушакова Лилия СРЕДНЯЯ ЗАРПЛАТА — НОВЫЙ ПЕРЕРАСЧЕТ [Порядок 100]...
55514 141
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Нас уже image пользователей
Клуб 911 — присоединяйтесь, чтобы получить полный доступ ко всем материалам сайта. Это бесплатно!
Уже с нами? Войти