Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


16.09.21
30820 15 Печатать

Проект Держбюджету на 2022 рік: якою будуть мінімальна зарплата та прожитковий мінімум

15 вересня Уряд схвалив проект Закону про Державний бюджет України на 2022 рік та разом із відповідними матеріалами подав його на розгляд Верховній Раді України.

Проект закону «Проект Закону про Державний бюджет України на 2022 рік» вже зареєстровано у Верховній Раді (№ 6000).

Законопроектом передбачено встановити у 2022 році мінімальну заробітну плату:

  • у місячному розмірі: з 1 січня — 6500 гривень, з 1 жовтня — 6700 гривень;
  • у погодинному розмірі: з 1 січня — 39,26 гривні, з 1 жовтня — 40,46 гривні.

Пропонується встановити у 2022 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня — 2393 гривні, з 1 липня — 2508 гривень, з 1 грудня — 2589 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:

► дітей віком до 6 років: з 1 січня — 2100 гривень, з 1 липня — 2201 гривня, з 1 грудня — 2272 гривні;

► дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня — 2618 гривень, з 1 липня — 2744 гривні, з 1 грудня — 2833 гривні;

працездатних осіб: з 1 січня — 2481 гривня, з 1 липня — 2600 гривень, з 1 грудня — 2684 гривні;

► осіб, які втратили працездатність: з 1 січня — 1934 гривні, з 1 липня — 2027 гривень, з 1 грудня — 2093 гривні.

Проект Державного бюджету України на 2022 рік вперше ґрунтується на Бюджетній декларації на 2022 – 2024 роки і за своєю пріоритетністю передбачає залучення ресурсів на:

  • забезпечення якісного рівня медицини та освіти;
  • створення інклюзивного освітнього середовища та безбар’єрного простору;
  • підтримка ветеранів;
  • посилення обороноздатності й безпеки держави;
  • розвиток інфраструктури;
  • цифровізація.

«Бюджет 2022 року ‒ інвестиція в людину, країну та майбутнє! Людський потенціал є найбільш цінним ресурсом нашої країни. Наступного року ми передбачили збільшення зарплат лікарів та стипендій студентів. Збільшиться фінансування для покращення якості освіти. Ветерани АТО зі статусом ПВО будуть повністю забезпечені житлом. Пільги та субсидії на житлово-комунальні послуги будуть профінансовані в повному обсязі.

Країна має бути сильною та зручною для життя. Тому збільшиться фінансування сектору безпеки і оборони, на рівні 5,95 відсотків ВВП. Ми передбачили кошти на будівництво та реконструкцію доріг, мостів і розвиток транспортної інфраструктури. Зростуть і видатки на цифровізацію. Зокрема, буде профінансована підготовка до Всеукраїнського перепису населення.

Відзначу, що вперше проект бюджету базується на трирічній Бюджетній декларації на 2022 ‒ 2024 роки, яка раніше була підтримана парламентом», ‒ розповів Міністр фінансів Сергій Марченко.

21 вересня Міністр фінансів України Сергій Марченко представить проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» у Верховній Раді України.

Завантажити презентацію

По материалам Мінфін

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Александр
16.09.21 10:05

Продолжение грабежа Страны постоянной Держинфляцией. Гои то бишь электорат ведётся.

Ответить
  • данет
16.09.21 12:02

минимальная пенсия с января 2022 года будет---1934 грн.думаю можно уже и не продолжать хвалить этот супер бюджет.кравчуки кучмы януковичи ющенки порошенки зеленские-----гореть вам в аду.

Ответить
  • Сомневающийся Sкептиk
16.09.21 12:07

С таким прожиточным минимумом это явно не «інвестиція в людину та майбутнє!» Честно говоря, немного цинично звучит шутка (вряд ли автор заявляет это серьёзно!): «Людський потенціал є найбільш цінним ресурсом нашої країни.». 
Хотя?.. Если речь о продаже этого ценного ресурса заграницу, то тогда это действительно не шутка, но нужно об этом уточнять, например: «Людський потенціал є найбільш цінним ресурсом нашої країни, який ми з радістю експортуємо в інші країни» – и вопросов не будет возникать

Ответить
  • Александр
17.09.21 08:22

Сомневающийся Sкептиk,
Работорговлей дырьжава промышляет.

Ответить
  • Наталья
16.09.21 13:03

Сомневающийся Sкептиk, а после  экспорта с той же  радостью  возмещают себе  НДС .

Ответить
  • умножу на ноль
16.09.21 14:12

Господи, как  они считают эти цифры? Как они не 
умерли от смеху, вспоминая что у них один поход в ресторан стоил больше, чем пенсия. Ну хоть бы округляли до десятков.  1 грн., 3 грн., 6 грн. Это ж какая, мля, точность в расчётах.

Ответить
  • Светлана
16.09.21 15:51

так минимальная зарплата с 01.12.21г-6500грн и с января 2022 такая же,хороший проект

Ответить
  • Елена
17.09.21 09:57

Почему в прожиточный минимум не входит квартплата?
Или єто минимум для бомжа?

Ответить
  • Яна
17.09.21 10:48

Елена, накапливаем долги, потом квартиру забирают и лишних расходов НЕТ), а ну еще на питание и одежду....но это тоже дело поправимое...

Ответить
  • ия
17.09.21 16:15

Запануємо ми, браття, У своїй сторонці. (с)

Ответить
  • ия
17.09.21 16:22

Бюджет 2022 инвестиция в людыну ?!! большего цинизма и плевка поискать ещё нужно! говори что хочешь, делай что хочешь, с них как с гуся вода.

Ответить
  • ия
17.09.21 16:27

как вам это?
Благодаря программе "Большая стройка" президента Зеленского в Украине стартовало беспрецедентное развитие инфраструктуры. В 2020 году было отремонтировано более 4000 километров дорог государственного значения, 2,5 тысячи - местного. Реконструировано 71 приемное отделение, более 100 объектов спортивной инфраструктуры.

Качественная медицина в каждой общине страны - еще один важный приоритет программы президента, заявляет Арсений Пушкаренко. В этом году будет построено или реконструировано более 140 приемных отделений и 340 медицинских амбулаторий в сельской местности.

"В приемных отделениях появились современные рентгены, томографы, ИВЛ пр. Это то оборудование, за которым еще несколько лет назад граждане должны были ехать или в областной центр, или в столицу. Сегодня по всей стране сеть опорных больниц покрывает все громады, люди могут обратиться за помощью в приемные отделения рядом со своим домом, в доступности часа времени проезда. "Большая стройка" призвана, чтобы каждая громада чувствовала себя самодостаточной", — подытожил депутат.

Ответить
  • Галина
09.12.21 09:38

ия, бред сивой кобылы. Ни одному слову не верю. Где у нас делают томографию бесплатно? Паршивое УЗИ по направлению доктора только в платных медцентрах... Сплошное враньё!

Ответить
  • Елена
20.09.21 09:56

Ветеран АТО зі статусом ПВО - що це?

Ответить
  • Степан
20.09.21 11:50

На жаль, ми сьогодні спостерігаємо тільки скорочення лікарень і відділень.Про звернення за допомогою в приймальні відділення рядом зі своїм житлом людям на сьогодні вже залишається тільки мріяти!!!!!

Ответить