Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


23.12.21
69634 66 Печатать

Гетманцев звернувся до підприємців з приводу впровадження РРО

Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, Данило Гетманцев, зі своєї сторінки у facebook, звернувся до підприємців України щодо застосування РРО з 2022 року.  

Він зазначив, що прийняте рішення про введення РРО (ПРРО) не буде переглядатися і з 1 січня запрацює по повній. 

Гетманцев закликає не вірити тим, хто обіцяє якісь схеми уникнення встановлення РРО, чи встановлення лімітів продажів, чи встановлення якихось мінімальних покупок, на які РРО не поширюється. Такі рішення підтримані не будуть. 

Нардеп вирішив розвінчати міфи, пов'язані з РРО, та заспокоїти підприємців:

1. З провадженням РРО у ФОПів не виникає обов'язку вести облік первинних документів, жодних первинних документів вести не потрібно, ДПС не може вимагати від ФОПа первинні документи, за виключенням трьох ризикових груп (про які товари йде мова, ми писали тут).

2. Попереднє програмування товарів необхідне виключно у випадку, коли реалізуються підакцизні товари. 

3. В селах, в магазинах, які реалізують непідакцизні товари, застосування РРО не потрібне. Якщо в одному й тому самому магазині реалізують як підакцизні, так і непідакцизні товари, в цьому випадку РРО дійсно треба встановити. 

4. Безготівкові розрахунки за послуги не передбачають застосування РРО.

Гетманцев звертається до підприємців:

"Шановні друзі! Ми з вами є частиною цивілізованого світу. Хочемо ми того чи ні, але ті правила, які працюють в Європі, в яку ми намагаємся потрапити, і членами Європейського союзу ми хочемо бути, діють правила, які є набагато жорсткішими ніж ті, які вводимо ми. Ми не зможемо не впроваджувати, ці норми точно запрацюють".

Депутат нагадав, що у підприємців залишилося зовсім мало часу, щоб встановити РРО або програмний РРО. 

Він також звернув увагу на те, що до кінця карантину діє мораторій на перевірки підприємців та радить використати цей час для того, щоб навчитися працювати з РРО. 

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Юра
23.12.21 06:13

А СЛАБО, не видосик записывать. а прийти на вещевой рынок и рассказать, как всем буддет хорошо!.
мог бы получить всеобщее одобрямс и полное удовлетворение.

Ответить
  • Анна
13.01.22 15:37

Юра,  Гетманцев афффтор законопроекта отмены налички и ввода расчетов только по банковским картам (ну чтобы сравнивать доходы с расходами). Исключения он предлагал сделать только для депутатов и тех кто на госслужбе. Гнида от партии слуги народа

Ответить
  • Лилия
23.12.21 08:43

 Про РРО в сёлах не поняла.... Каким  нормативным актом введено это послабление????

Ответить
  • ZUB
24.12.21 20:00

Лилия, Нема такого, бо розрахунок налічкою... і усе. Це один з головних пунктів. Може бути не РРО, а книга КОРО з геморойними квитанціями... А то що є чи нема Технічно складних товарів, що клієнти у селі менше 250 тис., щось там ще... то все до дупи. Головний фактор --- налічний розрахунок.  

Ответить
  • Николай
25.12.21 00:23

Дуже сподобалось, про книгу!  Треба за робочий день писати звіт,а за кожною торгову операцію!!! Тобто якщо ти продав сотні покупців по одному зошиті(наприклад), то в 
Книзі обліку, повинно в тебе бути 100 записів, 
           1. Зошит 1шт. / Ціна 3 грн. Сума  3 грн. і так сто разів......
Щоб ти сука гетьманцев не бачив ні добра,ні пуття! І щоб сім поколінь дітей, онуків,правнуків
і інших родичів, жили на мінімальні зарплати,стипендії,виплатив пенсії ! Тварина !!!

Ответить
  • Олена
23.12.21 09:52

Лилия, це він мабуть забув додати про те, що в такому випадку має бути КОРО та РК. Ст. 10 ЗУ "Про РРО"

Ответить
  • Богодиця
23.12.21 08:46

А на основании какой статьи Закона освобождение от РРО в селах?
Вроде только в потребительской кооперации освобождение  в селах.

Ответить
  • Олена
23.12.21 09:52

Богодиця, ну КОРО+РК 

Ответить
  • Світлана
23.12.21 08:49

когда его каденция заканчивается , кто знает ? И что за регион за него проголосовал ? 

Ответить
  • Злой бух
23.12.21 13:02

Світлана, тоже интересует

Ответить
  • Игорь
23.12.21 10:52

Світлана, 73% не лохов. 

Ответить
  • Катерина
23.12.21 09:14

Є спеціальна останова КМУ де звільняються певні види від РРО

Ответить
  • Александр
23.12.21 09:29

Катерина,(Нафталінова) Постанова КМ №1336 від 23.08.2000 -тільки продуктоаві магазини, замість РРО зареєстрована книга ОРО та Квитанції,виписувати вручну,здавати звіти по КОРО,кортше набагато гірше ніж РРО....

Ответить
  • Любовь
23.12.21 14:02

Александр,ага, а великий ЗИР рассказывает, что нет такого, только РРО. ВСЕМ. @

Ответить
  • Лилия
23.12.21 09:25

Катерина, подскажите пожалуйста номер этой постанови

Ответить
  • Ирина
23.12.21 10:26

Лилия,
Постанова кму 1336

Ответить
  • Ніна
23.12.21 09:15

Що таке слова Гетьманцева?. Вони мають якусь юридичну силу?

Ответить
  • Мариночка
23.12.21 09:16

4. Безготівкові розрахунки за послуги не передбачають застосування РРО.
А безготівка за товари???

Ответить
  • ZUB
24.12.21 20:07

Мариночка, По перше, сфера послуг(обслужіваніє), то перша група, вони без РРО. А якщо має найманих, то вже мусить бути 2 група, але він не продає... , а  наприклад СТО , зробив машину, дав клієнту № свого рахунку картки, клієнт скинув бабки за роботу, забрав машину. Так і стоматолог, як що сам..то без РРО, а як наймані є,  теж 2 гр. і як через безготівку, то без РРО, а ні , берез грошима, то став касовий.  

Ответить
  • Злой бух
23.12.21 13:04

Мариночка, за товари передбачає, вони розділили послуги і товари, оплачені засобами Приват24, Ощад24 та ін. Абсолютно однакова дія, але різні результати.

Ответить
  • Мариночка
23.12.21 13:48

Злой бух, не зрозуміла. Якщо ФОП мені платить за товар зі свого рахунку на мій рахунок, то що треба РРО?

Ответить
  • Злой бух
23.12.21 14:47

Мариночка, ні. Якщо Вам на  рахунок ФОП сплачують з КАРТКИ через платіжні системи, тільки тоді РРО.  З рахунку на рахунок - жодних РРО не потрібно

Ответить
  • Мариночка
23.12.21 15:18

Злой бух, отож, цей му....к щось напише таке, потім думай, що воно мало на увазі.

Ответить
  • Ирина
23.12.21 09:29

если все ФОП не послушаются, а объединятся против "ликвидаторов малого и среднего бизнеса"... 

Ответить
  • ZUB
24.12.21 20:09

Ирина,  А практично то як? Та приїдуть з ДФС не до усіх, а до мене, чи Вас і що???? Закон є закон... 

Ответить
  • інша Світлана
23.12.21 12:15

Ирина, в 2019 73% об'єдналися проти здорового ґлузду.  Це наслідки. 

Ответить
  • Дмитрий
23.12.21 21:31

інша Світлана, А были иные варианты? Всегда куда ни плюнь - в одну кодлу попадешь.

Ответить
  • Нина
23.12.21 09:49

Гетмацев.у вас осталось 2 года правления.у вас дальше есть план.Или вы думаете Слуги что вы бессмертные.судя по тому как вы себя ведете сейчас и что творите-геноцид людей и малого бизнеса во время пандемии и падения экономики.Никто из Слуг не знает ни размер прожиточного минимума.ни цен на хлеб.продукты-так какие вы можете принимать законы ?

Ответить
  • Валерий
23.12.21 10:26

Нина,ну ваш любимый Петя до сих пор на воле, и эти выкрутятся

Ответить
  • Злой бух
23.12.21 13:06

Валерий, 3 года уже при власти....И все печальнее и печальнее...

Ответить
  • Елена
23.12.21 12:13

Валерий, того Пети нет 3 года почти уже, а он до сих пор покоя не даёт. Как какие только начинается критика этих долбодятлов (что сейчас у руля, извините, но др.слова к ним не применимы) так сразу Петя рисуется. Смените там пластинку вашу

Ответить
  • Галина
23.12.21 11:50

Валерий, кто такой Петя? Вы в Украине? 

Ответить
  • Тамара
23.12.21 10:16

Нина,откуда они знают..сказали еще...они за два года такого еще натворяить могут что дай бог что бы мы живы остались..а они то на самолетик личный и в теплые края..а мы на кладбище..

Ответить
  • Нина
23.12.21 09:53

Какие мы тебе ДРУЗИ Гетманцев.что ты несешь?

Ответить
  • Нина
23.12.21 10:26

Гетманцев.сколько можно снимать видосики
и рисовать цветные картинки по принятым законам?Мы умеем читать законы.Бухгалтера наверное все мониторы заплевали.глядя на твое сытое.ухмыляющееся хлебало.Надо было выйти к ФОПАМ когда был их митинг  и объяснить как им будет хорошо с 01.01.2022 а видосики может записать любой.

Ответить
  • Лара
23.12.21 11:03

Нина, выйти к протестующим - надо иметь смелость и он же не Дункан Маклауд. А так видосик нашарил, в интернет слил и пошел бабосики считать от производителей ПО и РРО. Чем не "слуга"

Ответить
  • Татьяна
23.12.21 10:26

К каким «друзьям» он обращается?))))))

Ответить
  • Светлана
23.12.21 10:48

хорошо бы увидеть комментарий ДПС по вопросу "ненужности" документов у плательщиков единого налога 2,3 группы под этим видео

Ответить
  • Ніна
23.12.21 10:58

Светлана, зачем?. Гетьманцев много чего говорит. Потом говорит совсем другое.

Ответить
  • Игорь
23.12.21 10:58

Тамбовские волки тебе друзья! Рядом, на рынке, уже на половине ларьков, кот. торговали всякой мелочью - от ниток до туалетных ершиков, висят таблички "АРЕНДА". Это результат вашей гениальной деятельности. Ну нельзя ФОПов, кот. торгуют всякой дребеденью сравнивать с ФОПами кот. продают сложную бытовую технику или торгуют шубами в ТЦ.

Ответить
  • Фунт
23.12.21 11:08

На банковских счетах «слуга народа» Гетманцев хранит 184,3 тыс. грн.,


наличными: 147,6 тыс. евро, 35,3 тыс. долларов и 278 тыс. гривен.


При этом на банковских счетах его матери насчитывается 1,15 млн гривен, 124,3 тыс. долларов и 34,5 тыс. евро, наличными - 228 тыс. долларов.


Также указано, что женщина заняла третьим лицам 650 тыс.долларов.


Жена нардепа имеет в сбережениях 3,2 тыс. гривен, 10 тыс. долларов наличными.

Когда Гетманцев поставит РРО себе, жене и мамуле ???

Ответить
  • Злой бух
23.12.21 13:08

Фунт,а мамуля и женуля уже встали на воинский учет????

Ответить
  • Ирина
23.12.21 11:33

Ще раз поясніть :" Безготівкові розрахунки за послуги не передбачають застосування РРО" З якого  перепугу тільки послуги???
А безготівка за товари??? 

Ответить
  • ZUB
24.12.21 19:44

Ирина, Мабуть тому, що обслуговування, то перша група... , а вони без РРО.

Ответить
  • Галина
23.12.21 11:52

Ирина, так в законе

Ответить
  • Ирина
23.12.21 11:37

И действительно, сладкоголосый наш, при проверке РРО/ПРРО-кассовой дисциплины первичку не будут спрашивать (наверное). Зато потом навешают 19,5% +  штрафы за закупки не у Субьектов Господарювання.

Ответить
  • Оптиміст
23.12.21 11:42

В яку Європу? В дупу ми котимось з такими гетьманцевими, а не в Європу йдемо

Ответить
  • Елена
23.12.21 12:17

Посмотрела это видео вчера. Этот недалёкий человек в уши вложил ФОПам, что не нужна первичка, в сёлах не нужен рро и люди ж поверят, только когда налоговики прийдут и штраф впаяют реальный будет не до смеха. Вот почему вообще такие идиоты что-то вещают с экранов? Сколько закрывала ФОПов всегда налоговики брали первичку. всегда! 

Ответить
  • ZUB
24.12.21 19:50

Елена,Де ы хто оворить що не треба РРО в селах... Одна із багатьох причин, що треба РРО або вести книгуКОРРО з квитанціями, то готівка. Хто торгує чи що там... в безготівкові формі?  А в селі... бабця з карткою... Абсурд.

Ответить
  • Злой бух
23.12.21 13:10

Елена, видосик не закон. "Все говорят -  и ты говори", а не знание законов не освобождает от ответственности. На том и стоят!  Люди поверят и получат по полной!

Ответить
  • 777
23.12.21 12:43

зачем он людей вводит в заблуждение, не надо вести учет первичных документов, а как же обязательный товарный учет с 26.11.21 ? то, что они творят в отношении мелкого бизнеса, то их надо с позором драной метлой гнать ! 

Ответить
  • Станис
23.12.21 13:56

гетманцев - ти ворог для нас, а з ворогами постапають різко.... ти не слуга народу, ти ворог народу

Ответить
  • Сонечка
23.12.21 14:53

А хто не будь у нього в ФБ - послав його на х@й ???

Ответить
  • Мариночка
23.12.21 15:25

Сонечка, давайте це колективно зробимо)))

Ответить
  • Сонечка
23.12.21 16:10

Мариночка,так я хотіла але він відключив коментарі ,максимум що можна поставити -дизлайк !

Ответить
  • Ольга
23.12.21 17:43

Я бы назвала это превышением власти (служебных полномочий) - так глупо разваливать экономику и уничтожать и давить мелкий бизнес, а значит и граждан Украины вместо того, чтобы продумать нормальную работающую налоговую систему, адекватные ставки для единоналожников, которые будут компенсировать все налоги и т.д

Ответить
  • Оксана
23.12.21 19:48

Ольга, какие законы. Им награбить надо побольше ,времени и так мало.

Ответить
  • ZUB
24.12.21 20:14

Оксана, Ні ,дівчата, не на грабіть, а позакривати малий і середній бізнес, бо вони мають у власності супермаркети, Нас треба ліквідувати... А як? От і придумують на ходу... щоб ми самі закривалися...  Що і багато вже зробили зараз.

Ответить
  • Наталья
23.12.21 19:07

Ольга, Им это не нужно. А нужно много взяток и много поводов, чтобы их взять)

Ответить
  • Катерина
23.12.21 20:14

В Европу он говорит) а я не хочу в их "Европу" в лице ЕС. И чем дальше, чем больше не хочу

Ответить
  • Андрій
24.12.21 00:47

Придушать бізнес. Швидше "мудрий наріт" порозумнішає.  

Ответить
  • надежда
24.12.21 12:16

А если в одном здании сельского магазина 2 отдела :В одном работает предприниматель на общей системе налогообложения  с использованием  РРО, а в другом отделе  работает единщик 2-й группы ,который реализует безакцизные товары ,  то он может работать без РРО? Понятие"Один магазин" размытое.Пожалуйста конкретизируйте

Ответить
  • ZUB
24.12.21 19:55

надежда,Якщо навідь і проходив би цей варіант з двома на різних формах діяльності, то всеодно у вас , у єдинщика, не є безготівкова форма продаж, з вами розраховуються налічкою.. , розумієте, ? Грошима, не карткою через ПОСтермінал.А це одна із усіх причин, чому мусить бути РРО. Або книга КОРРО з квитанціями...геморойними.

Ответить
  • ZUB
24.12.21 20:16

Карантин до березня, то може мараторій на перевірки так буде... а там побачимо...

Ответить
  • Володимир
30.12.21 10:50

Про яке таке звільнення від РРО на селі може йти мова?!!! Це черговий піар та брехня! Той хто знає, що таке книга КОРО та розрахункова  квитанція, прекрасно розуміє, що їх застосування набагато небезпечніше(по можливості накладення штрафів) та в рази дорожче РРО та ПРРО! 

Ответить