Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


17.02.22
5063 15 Печатать

Україна змогла відбити найбільшу за всю історію країни кібератаку

15 лютого Україна відбила найбільшу в історії країни DDoS-атаку, що була спрямована на банківський сектор, офіційні сайти органів влади, енергетичний блок та портал Дія.

Про це під час спільного брифінгу Мінцифри, СБУ, Держспецзв’язку, Кіберполу, РНБО та НБУ заявив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

«Такі атаки коштують мільйони доларів, але ми змогли їх відбити. Ключова ціль атак — посіяти паніку серед українців та дестабілізувати ситуацію в країні. Фактично це був масштабний стрес-тест, який Україна витримала. Зараз всі ресурси працюють стабільно. Спільно з колегами ми моніторили ситуацію, оперативно реагували та надавали підтримку всім секторам. Вчорашня атака — новий виклик для України. До них ми маємо бути готові спільно — і держава, і бізнес, і громадяни», — зазначив Федоров.

За словами Федорова, атаки йшли з декількох країн. Фахівці змогли їх відбити. Для користувачів Дії атака залишилася непомітною.

«Завдяки сучасним антиDDoS-інструментам ми змогли оперативно відбити атаку на портал Дія. Фільтрували іноземний трафік, вимикали його, а потім знов відновлювали роботу на весь світ. Усі наші сервіси працюють стабільно, і ми продовжуємо не тільки працювати над новими проєктами, а ще й захищати те, що вже існує. Тому що ми будуємо цифрову державу в умовах, коли на кіберфронті йде постійна боротьба проти України», — підкреслив Федоров.

Також Федоров анонсував перші масштабні кібернавчання в Україні. Вони відбудуться за кілька місяців та будуть спрямовані на те, посилити кіберстійкість держави за будь-яких сценаріях.

Переглянути брифінг можна за посиланням.

По материалам Міністерство цифрової трансформації України

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Александр
17.02.22 05:24

Раз ДИЯ така чудова, то давай референдумы там организуй. По всем что напринимала зелёная злочынная банда.

Ответить
  • Львица
17.02.22 12:52

Александр, так он к этому и ведет, потому что мухлевать реальнее там, чувствует...

Ответить
  • Елена
17.02.22 18:26

Львица, А вы во все новости свои пять копеек вставляете ((((

Ответить
  • Львица
18.02.22 14:54

Елена, а вы под общим именем "Елена", чтоб не понятно было где вы, а где нет?

Ответить
  • Львица
17.02.22 12:53

Александр, (продолжу) - бабушкам потому смартфоны и дарят...

Ответить
  • Юра
17.02.22 06:22

А коли опублікують РЕАЛЬНІ ДОКАЗИ здійснення кібератаки.
Також бажано опублікувати , хто та коли здійснював перевірку захисту атакованих.
І 

Ответить
  • інша Світлана
17.02.22 12:14

Юра, хто вміє аналізувати такі дані - тому публікації не потрібні. А хто не вміє - тому отут вже надрукували. 

Ответить
  • Юра
17.02.22 14:07

інша Світлана, якщо не вміє, це не робить з нього терпілу, якому можна так брехати.

Ответить
  • Буржуй
17.02.22 08:04

Подогреваемые всеобщей истерией, граждане кинулись снимать и переводить деньги. Это обвалит любую систему. Как обьяснить проблемы? -Кибератака!. " На нас напали!-Кто? -Темные силы!"

Ответить
  • данет
17.02.22 08:27

все эти атаки сами же наши и организовывают  и ликвидируют .не верю ни одному слову тем кто драпанул с украины а вчера отмечал день не нападения путина .ряженые клоуны.

Ответить
  • Мариночка
17.02.22 08:44

Атаку відбила, йомайо, а зі звітами шо за треш коїться???!!! Глюки через раз, в ЕК неможливо працювати.

Ответить
  • Валентина
17.02.22 09:08

Слушала интервью программиста привата он сказал что никакой атаки вообще не было

Ответить
  • Львица
17.02.22 12:54

Валентина, то Приват банк напал на Ощад и партию Зе...

Ответить
  • Тетяна
17.02.22 09:28

Валентина, ну не скажите. Вчера оплачивала коммуналку, так два платежа ушло "непонятно куда в дебри Приватбанка". При распечатки квитанций получатель был "Коммунальное предприятие", а код ЕДРПОУ высвечивался Приватбанка и "квитанция" не имела номера-не видели этого номера и оператор на 3700, а это значит: "я вижу ваши деньги, но этот платеж нельзя ни отменить, ни отозвать, потому что нету регистрационного номера квитанции"
При этом средства с карты списало. Через часа три засветился у них номер квитанции и деньги мне вернули. При этом перезвонили и попросили "сегодня ничего больше не оплачивать".

Ответить
  • Надежда
17.02.22 09:51

Тетяна,Точно такая же ситуация была у нас в январе  с оплатой коммуналки за декабрь - начали формировать квитанцию сразу после операции. Офигели. Получатель Приват и его внутренний счёт. Но через несколько минут смогли сформировать правильную квитанцию.

Ответить