Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


26.05.22
14288 25 Печатать

Реєстрація ПН/РК - кого стосується, які строки декларування і сплати податків

Сайт Бухгалтер 911 нагадує, що з 27 травня стартував Закон України від 12.05.2022 р. № 2260-IX.

А отже з цієї дати платники повинні реєструвати ПН/РК, декларувати і сплачувати податки.

Про те кого стосується цей обов’язок, у які строки слід встигнути безштрафно зареєструвати ПН/РК, які нюанси подання уточнюючих розрахунків і відновлення відшкодування ПДВ з бюджету, наша чергова «Бухгалтерська порада».

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Юрий
26.05.22 11:24

хтос перевіряв? реєстрація ПН вже доступна?
а то як завжди - обовязок написали, а права не надали.

Ответить
  • Наталія
26.05.22 14:07

Юрий, з 27-го, сьогодні на дворі 26-е. Питання має бути, за якою формою реєстрація.

Ответить
  • Ксегія
26.05.22 11:36

поки не працює реєстрація 

Ответить
  • Наталія
26.05.22 11:41

ще не 27 

Ответить
  • Тетяна
26.05.22 11:41

Закон стартував "з 27 травня"Сьогодні тільки 26

Ответить
  • Татьяна
26.05.22 11:47

Майские должны быть зарегистрированы в срок. Первая половина 31.05 А где форма?

Ответить
  • Любов
26.05.22 12:17

Червневі повинні бути зареєстровані в термін (лютий, березень, квітень та травень до 15.07.2022)

Ответить
  • Татьяна
26.05.22 12:25

Любов, до 15,07 ті, термін реєстрації яких припадає на 24,02-27,05 Тобто 31,05 не входить. Травень до 31,05 та 16,06

Ответить
  • Оксана_Київ
26.05.22 12:46

А зареєстровані пк-нн за лютий, наприклад, включити в лютий чи вже в травень датою реєстрації? і так само березневі-квітневі..як вважаєте?

Ответить
  • Наталія
26.05.22 13:02

Оксана_Київ,думаю, що наша задача  "підтвердити " правомірність включення.Тобто вони повинні  бути  зареєстровані. Добре, якщо всі  будуть зареєстровані. Якщо ні, то ми повинні  будемо  скорегувати  податковий кредит , і  тоді вже включити , коли  підприємство нам  їх  зареєструє датою реєстрації

Ответить
  • Ния
26.05.22 13:06

Благодарю! Что я для для себя вынесла из этого видео:
1. эти новшества вступают в действие с 27 мая, но!:
2. не утверждены критерии возможности плательщика регистрировать НН, и
3. регистрировать нужно будет по новой форме НН, но неизвестно, когда будет готов прием этих новых форм НН,
т.е., опять же, мы - ждуны...

Ответить
  • Оксана_Київ
26.05.22 13:06

Наталія, ми не подавали звіти взагалі. за 02-04. Тепер ліміт у нас не загнаний в мінус, я свої ПЗ зареєструю. Але, якщо поставити лютневий пк датами реєстрації, то за лютий буде значна сума до сплати в бюджет, за березень-квітень вже не так критично.. От що мене турбує.

Ответить
  • Інна
02.06.22 11:19

Оксана_Київ,
Якщо ви не подавали звіти, то зобов`язання потрібно оплачувати не на електронний рахунок, а напряму на рахунок ПДВ? І тоді ці оплати не збільшать ліміт на реєстрацію? Чи я щось не зрозуміла з приводу старих періодів. 

Ответить
  • Мария
26.05.22 13:48

Оксана_Київ, мое мнение насчет включения в НК , если НН, выписанные в периодах февраль-май (май под вопросом) будут зарег в срок до 15.07 , это значит что они зарег без нарушения , и можем такие НН включать в периодах выписки )) если будут зарег после 15.07, тогда включаем в периодах регистрации (это уже будет считаться как зарег с опозданием) Кто-то посмотрел видео, там что-то говорится про это? и про срок регистрации НН за май , особенно интересует 1-я пол.месяца, если еще не будет новой формы на 31.05??

Ответить
  • Ольга
26.05.22 14:18

Чи вірно я зрозуміла, що за першу половину травня потрібно зареєструвати податкові накладні до 31,05,2022 та щей за оновленою формою якої ще немає? Треш.... все як завжди...

Ответить
  • ОЛена
26.05.22 15:03

Ольга, травневі до 15.07.2022

Ответить
  • Наталья
26.05.22 21:54

ОЛена, не совсем так, первое событие с 27.05 - регистрируем до 15.06.2022

Ответить
  • Оксана_Київ
26.05.22 15:05

В видео говорится - зареєструвати до 15.07 ті нн, термін реєстрації яких "з 24.02 до 27.05". Т.е, получается, 1я пол.мая, которая регится от 16 по 31.05 как бы входит, но не очень. И потом, если регить, то сначала 02-04 месяцы. Видео повтрояет тезисы закона, но ясности не вносит. Я согласна с Марией, что если зарегили до 15.07, поставить эти нн в кредит соотв.месяца. но есть еще фраза "если подавали отчеты на основании первички - подайте коригування"... еще и нов.бланк влепят 31.05. (или 14.07?)

Ответить
  • Ольга
26.05.22 15:12

Платники ПДВ зобов’язані забезпечити до 15 липня 2022 року реєстрацію ПН/РК, граничний термін реєстрації яких припадає на періоди з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності цього закону, тобто до 27,05,2022р. Граничний термін для реєстрації ПН виписаних з 01.05 по 15.05 припадає на 31.05. А 31.05 - не входить до діапазону з 24,02 по 27.05. Тобто, виходячи з цього, податкові накладні складені в травні повинні бути зареєстрованими за першу половину травня до 31.05, а за другу до 15.06.

Ответить
  • Мария
26.05.22 16:05

Ольга, по идее насчет рег НН за май сроки такие , как вы написали )) но как это реализовать на практике, пока не понятно.. ждем разъяснений налоговой насчет формы НН и т.д. 

Ответить
  • Наталья
27.05.22 13:16

так карантин, штрафов нет за несвоевременную регистрацию

Ответить
  • Екатерина
27.05.22 14:05

Наталья, карантин до 31.05

Ответить
  • Екатерина
27.05.22 14:29

Екатерина, уже до 31.08)))

Ответить
  • Юлия
27.05.22 14:58

Екатерина, Да? а поделитесь пожалуйста ссылкой о продлении карантина
спасибо))

Ответить
  • Юлия
27.05.22 15:24

уже и я нашла продление))

Ответить