Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


21.07.22
13387 38 Печатать

Увага! ДПС не реєструє ПН у вихідні дні, навіть якщо це останній день реєстрації

Чи може платник податку у період воєнного стану зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування до податкової накладної в ЄРПН у святковий чи вихідний день, якщо такий день є граничним днем реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної?

Відповідно до п. 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1246 операційний день триває в робочі дні з 8 години 00 хвилин до 20 години 00 хвилин.

Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Єдиного реєстру податкових накладних (далі – ЄРПН), не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо граничні строки реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.

Водночас, згідно з п.п. 69.18 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, з метою захисту прав платників, збереження та захисту даних надання електронних сервісів та приймання електронних документів від платників податків здійснюються у робочі дні з 8 до 18 години.

Отже, у період воєнного стану платник податку не може зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування до податкової накладної в ЄРПН у святковий чи вихідний день, у тому числі, якщо такий день є граничним днем їх реєстрації.

По материалам ДПСУ

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Бух
21.07.22 07:57

Пі.....

Ответить
  • Ірина
21.07.22 08:16

Еб.......,нема більше ніяких слів, вони бовдури

Ответить
  • Ніна
21.07.22 08:31

)))

Ответить
  • Татьяна
21.07.22 08:47

А перенести на другий день, наступний за вихідним? Слабо? Облегшення  суцільне.....

Ответить
  • Лора Злий Бух
22.07.22 11:23

Татьяна, вони працюють...
Мене більше цікавить чому Деку, відправлену 20-го о 16, прийняли 21-го о 17. Де мою Деку по ПДВ "носило" 25 годин?? Це не святкові і не вихідні. І взагалі-то до 18 працюють вони, хоча до війни було до 20....

Ответить
  • Татьяна
22.07.22 11:57

Лора Злий Бух, згодна з Вами на всі 100.

Ответить
  • Ніна-Н
21.07.22 18:34

Татьяна, коли вихідний день реєстрації останній  в місяці перенести після вихідного - буде наступний місяць. А в звичайні вихідні система й до війни не працювала.

Ответить
  • Татьяна
22.07.22 13:02

Ніна-Н, а що Ви робітник системи?

Ответить
  • Татьяна
22.07.22 11:56

Ніна-Н, нічого подібного ,якщо 15 або 30-31 падало на вихідний то реєстрація проводилась. Це було по Закону. А що 15 слідуючую за наступним - це не наступний м-ць.Нічого не змінилось би якби реєстрували і 16(якщо 15 вихідний день)

Ответить
  • Наталія
21.07.22 09:22

цікаво, а що заважає системі працювати у вихідні????

Ответить
  • **
21.07.22 11:43

Наталія, ручний режим 

Ответить
  • Елена
21.07.22 14:11

**,

Ответить
  • Александр
21.07.22 09:31

"з метою захисту прав платників, збереження та захисту даних надання електронних сервісів та приймання електронних документів від платників податків здійснюються у робочі дні з 8 до 18 години." =10 часов в день. 12 часов в сутки вполне предостаточно для ТО и регламентных работы, тем более что операционисты этим точно не занимаются.  

Ответить
  • Марина
21.07.22 09:51

Коли ж вони напрацюються,покращувачі...І,головне,все робиться у інтересах платників.Навіть далекій від ІТ технологій людині зрозуміло,що якби все реєструвалось у автоматичному режимі,то це було б миттєво.Ба,більше того,нічого не заважало б серверам реєструвати накладні у неробочий час.Мабуть у їх паралельній реальності немає війни...

Ответить
  • Ирина
21.07.22 10:48

Марина, У Польщі-так. Десь я читала, що всі серверні перевезли туди, тому так і працюємо. Наша провина в тому, що ми не кинули ні Батьківщину, ні співробітників у розбоибленому мість напризволяще... 

Ответить
  • Наталія
22.07.22 08:49

Ирина, місцезнаходження сервера не впливає на його роботу. 

Ответить
  • Ирина
22.07.22 09:30

Наталія, сервера, так-не впливає. А на працівників, які ручками корегують його работу- дуже))))

Ответить
  • Lora
21.07.22 10:00

Так цікаво... Бізнес зараз працює майже без вихідних і святкових, а податкова навпаки відпочиває)

Ответить
  • Любовь
21.07.22 10:02

так святкові же відмінили на період воєнного стану

Ответить
  • Ніна-Н
21.07.22 18:35

Любовь,Це ж святкові відмінили , а не вихідні

Ответить
  • Ірина
21.07.22 10:23

Я просто не розумію. Люди чого ми мовчимо? Для чого ми дозволяємо цей бардак з податковими накладними? Пора вже всім зорганізуватися і покласти край цьому свавіллю.

Ответить
  • Ирина
21.07.22 10:50

Ірина, Ви самі ще в шось вірите? Особливо я- ні...

Ответить
  • Анна
21.07.22 12:06

Уроды и вредители....

Ответить
  • Светлана
21.07.22 13:12

А хто буде блокувати ПН у вихідний день?!!! 

Ответить
  • Олена
21.07.22 18:49

Светлана,

Ответить
  • Оптиміст
21.07.22 13:49

З метою захисту прав платників???? Ну знаєте, це верх цинізму....я маю право зареєструвати ПН до 15-го числа включно, не зважаючи на те, святковий це день чи вихідний, а Ви йолопи навпаки в мене, моє право забираєте, а не захищаєте

Ответить
  • Антонина
21.07.22 14:47

Сами себе график установили, сами вывод сделали: "Отже,.." 
Враги народа!

Ответить
  • Тетяна
21.07.22 14:56

От цікаво, від кого захищають наші права у цій ситуації??? 

Ответить
  • Олена
21.07.22 15:35

А Я ЩЕ МАЛА НАДІЮ НА ТЕ, ЩО ВІДМІНЯТЬ ШТРАФИ - ТІ, ЯКІ НЕ ЗАКОННО ВСТАНОВИЛИ!

Ответить
  • Ірина
22.07.22 08:29

Будь ласка,  підтримайте петицію про скасування штрафів за несвоєчасеу рееєстрацію!!!
https://petition.president.gov.ua/petition/152086

Ответить
  • Олена
22.07.22 10:30

Ірина,нажаль тільки 322 голоси...невже всі все пореєстрували??

Ответить
  • Мария
22.07.22 10:49

подписала петицию )) там некоторые ошибки и неточности есть.. но посыл верный. С учетом того, что сервер в военное время работает в рабочие дни до 18-00 , а не до 20-00 , да еще и последний день регистрации у нас забрали, если выпадает на выходной)) мы так попали с регистрацией, отправив несколько НН 15.07 в районе 19-00 , а получили регистрацию 18.07 ! штрафы на ровном месте.. О том, что опер.время сейчас до 18-00, узнали из вчерашних новостей (((

Ответить
  • Ольга
22.07.22 11:00

Мария, Закон 2120
69.18. Установити, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного,
надзвичайного стану на території У країни, з метою захисту прав платників, збереження та
захисту даних надання електронних сервісів та приймання електронних документів від
платників податків здійснюються у робочі дні з 8 години до 18 години. 

Ответить
  • Ніна
22.07.22 11:23

Ольга, так турбуються про захист моїх прав, що завдяки їм я тепер маю їздити на роботу кожного дня , адже розблокувати  ПН  дистанційно немає можливості.  Живу далеко від роботи, Поки доїду під звук сирен, так їм дякую про турботу про мене

Ответить
  • ксенія
26.07.22 15:25

Ніна,так Ви збережіть собі базу вдома  й там займайтесь розблокуванням))

Ответить
  • Ніна
27.07.22 09:04

ксенія,не все так просто. Дома по-перше немає сканера, по-друге печатку забрати з собою не можу. Крім того в ПН може бути багато позицій, які отримані від різних постачальників протягом різних місяців.., і т.д.  Саме підготовка бази для розблокування і займає багато часу..

Ответить
  • Львица
22.07.22 12:12

А отменить регистрацию на период войні слабо?

Ответить
  • Антонина
22.07.22 17:47

Львица, они ее и так отменили, по своему... Блокируют))

Ответить