Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


16.08.22
3779 22 Печатать

Рада підтримала законопроєкт для протидії цькуванню на роботі

Прийнято за основу із скороченням строку підготовки законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії порушенню прав у сфері праці" (реєстр. № 5748).

Законопроєктом пропонується визначити мобінг як діяння роботодавця або окремих працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження гідності та честі працівника, його професійної (ділової) репутації у формі психологічного та/або економічного тиску, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, створення стосовно нього напруженої, ворожої, образливої атмосфери, у тому числі, що змушує особу недооцінювати власну професійну придатність.

Передбачено внесення змін до трудового законодавства у частині врегулювання питання протидії мобінгу. 

Типовими ознаками мобінгу (цькування) є:

  • повторюваність діяння;
  • наявність сторін - кривдник, потерпілий (жертва мобінгу (цькування)), спостерігачі (за наявності);
  • дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких, зокрема, є заподіяння моральної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого, примушування до зміни місця роботи;

Економічний тиск – нерівна оплата за працю рівної цінності, безпідставне позбавлення частини виплат (премій, бонусів, тощо).

Психологічний тиск – створення ворожої, образливої атмосфери, погрози, висміювання, наклепи, нерівномірний розподіл навантаження і задач між працівниками, що виконують однакову роботу, позбавлення працівника роботи без його звільнення, нерівність можливостей для кар’єрного росту, безпідставний недопуск працівника на робоче місце, тощо. Може проявлятись, зокрема у приниженні гідності працівника, використанні зневажливих зауважень та епітетів, словесній чи невербальній поведінці загрозливого, залякуючого або принизливого характеру, саботажі чи підриві робочої діяльності працівника, тощо.

Створення напруженої, ворожої, образливої атмосфери – ізоляція працівника від трудового колективу, включаючи зміну місцезнаходження робочого місця, не запрошення на зустрічі і наради, в яких працівник зазвичай має брати участь, перенесення робочого місця в непристосовані для цього виду роботи місця, застосування інших формально нейтральних процедур для виведення працівника з психологічної рівноваги, негативного виокремлення працівник з колективу, утруднення виконання ним своєї трудової функції, тощо. Результатом створення напруженої, ворожої, образливої атмосфери може бути припинення роботи, зниження кваліфікації, позбавлення перспектив кар’єрного зростання, відсутність або зменшення заохочення, зменшення винагороди за працю, тощо

Зазначимо, що проєкт Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким запровадять штрафи за мобінг, у Верховній Раді ще не розглядався. 

 

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Наталія
16.08.22 11:01

зовсім немає чим зайнятися 

Ответить
  • Татьяна
16.08.22 12:03

І як це треба доказувати? Особливо екномічний тиск....

Ответить
  • бурундук
16.08.22 12:41

перестаньте щемить на государственном уровне русскоязычных украинцев.

Ответить
  • Злая
22.08.22 17:53

бурундук,та кто вас щемит? Кому вы надо!  Достали уже со своим русским! Кто, кому и когда запрещал в Украине говорить на русском?! А государственный язык в Украине - украинский! И если вас русскоговорящих это не устраивает, езжайте в россию.

Ответить
  • Лариса
16.08.22 15:40

бурундук, було б цікаво дізнатись в чому конкретно Ви ущємлєни, без політичних лозунгів, по пунктам :)

Ответить
  • бурундук
16.08.22 16:34

Лариса,первый и важный--изучение родного языка в школе и обучение на нем.\
Чем лучше крымские татары  и другие ? мордой лица?

Ответить
  • Лариса
16.08.22 17:09

бурундук, кримські татари визнані національними меншинами на рівні з іншими корінними народами.  Ви себе до якихось з них (нац. меншин) відносите? 
Більше того, якщо батьки вважають себе етнічними росіянами, вони можуть звернутися до школи з проханням про те, щоб їхня дитина вивчала у школі російську мову.
в чому проблема?

2. Дія цього Закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

3. Порядок застосування кримськотатарської мови та інших мов корінних народів, національних меншин України у відповідних сферах суспільного життя визначається законом щодо порядку реалізації прав корінних народів, національних меншин України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

2. Дія цього Закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

3. Порядок застосування кримськотатарської мови та інших мов корінних народів, національних меншин України у відповідних сферах суспільного життя визначається законом щодо порядку реалізації прав корінних народів, національних меншин України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

1. Цей Закон регулює функціонування і застосування української мови як державної у сферах суспільного життя, визначених цим Законом, на всій території України.

2. Дія цього Закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

3. Порядок застосування кримськотатарської мови та інших мов корінних народів, національних меншин України у відповідних сферах суспільного життя визначається законом щодо порядку реалізації прав корінних народів, національних меншин України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Ответить
  • бурундук
17.08.22 16:06

Лариса,закон как дышло--куда повернут так и вышло...\есть Конституция. Хотя  ней все подтирают разные места.
Читайте первоисточник

Ответить
  • Наталія
16.08.22 15:16

бурундук, біднесенькі защемлені. Їх щемлять, вони  страждають, але нічого не роблять щоб полегшати свої страждання. Є чудова альтернатива - країна за поребриком, але ж ні, вони цих нелюдів сюди кличуть, щоб всі вже страждали по справжньому 

Ответить
  • бурундук
16.08.22 16:35

Наталія,а может вы уедите из страны и будете там воздух портить свои словоблудием?Такие как Вы и накликали войну и все жертвы на вашей карме. Вашей лично.

Ответить
  • !!
22.08.22 17:56

бурундук, вам треба лікуватися. Співчуваю.

Ответить
  • Наталія
17.08.22 11:47

бурундук, мене, на відміну від Вас, в моїй країні все влаштовує. А писати тут пафосні слова - не треба, такі дешеві маніпуляції залиште при собі.

Ответить
  • бурундук
17.08.22 16:07

Наталія,дешевая манипуляция-это вы. С тем что вас все устраивает.

Ответить
  • Лариса
16.08.22 17:18

бурундук, із власного досвіду спілкування з асвабадітєлямі: на моє питання, що вони тут забули, відповідь : "пришли освободжать таких как я, говорящих на русском, ведь я одна из них и мне угрожают нацисты".
Тому в твердженні, що накликали війну україномовні, Ви, м*яко кажучи, дуже помиляєтесь

Ответить
  • бурундук
17.08.22 16:08

Лариса,так будь вы умней, никаких освободителей в помине тут бы и не было.Так что немного мозга могло бы помочь и не ошибаться ВАМ лично.

Ответить
  • Лариса
05.09.22 13:43

бурундук, обмежена людина, в якої відсутня здатність формулювати аргументи,  здатне лише на одне- перейти на особистості та намагатись (ну, їй так здається :)) образити чи емоційно зачепити опонента. Щиро співчуваю Вам та оточуючим Вас, що змушені спілкуватись з силу тих чи інших причин 

Ответить
  • Антонина
16.08.22 15:37

Наталія, чего это я из своей страны должна куда-то ехать? Может сама поедь?

Ответить
  • Наталія
17.08.22 11:50

Антонина, якісь дивні люди. Якщо ви відчуваєте себе жертвою тотального порушення ваших прав, хіба це не логічно змінити ситуацію? Якщо Вам просто подобається відчувати себе жертвою - на здоровя, але не треба розповсюджувати своє ниття на оточуючих 

Ответить
  • бурундук
17.08.22 16:10

Наталія,не вы ли и подобные вам  ныли о савэцкам притеснении мовы ?теперь хорошо на мове, в войне и разрухе.

Ответить
  • !!
23.08.22 09:22

бурундук, хворе на голову!

Ответить
  • Елена
16.08.22 15:56

не позвали на перекур - получайте ответочку от жертвы.

Ответить