Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


10.05.23
1805 8 Печатать

В Україні планують запровадити акциз на солодкі газовані напої: чому це важливо

Постійне вживання солодких газованих напоїв призводить до розвитку діабету, появи надмірної ваги та ожиріння тощо, адже в літрі такого напою часто міститься більше добової норми цукру. 

«Україна потерпає від тягаря неінфекційних захворювань. Вони залишаються основною причиною втрати працездатності та причиною набутих проблем зі здоров’ям. Водночас більшості таких хвороб можна запобігти, змінивши щоденні звички і обравши більш здоровий спосіб життя. Податки на вживання доданого цукру чи різні види обмежень діють у 107 країнах світу. Це світова практика, яку всебічно підтримує ВООЗ. І МОЗ підтримує її. Адже маємо дбати про найдорожче — здоров’я наших громадян», — сказав заступник Міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Є приклади країн, де податок на солодкі мінеральні та газовані води зменшував кількість хворих на діабет та серцево-судинні захворювання, ожиріння. Наприклад, у Мексиці податок призвів до зменшення на 39% кількості дітей, які страждають від ожиріння. А у Великій Британії податок змусив виробників зменшити рівень цукру в солодкій газованій воді вдвічі, щоб не сплачувати додаткові кошти до бюджету.

ВООЗ закликала до глобальних заходів щодо зменшення споживання солодких газованих напоїв, зокрема й впровадження акцизного податку в 2016 році. За їх оцінками, зростання ціни на солодкі напої на 20% за рахунок оподаткування може призвести до скорочення їхнього споживання приблизно на ті ж самі 20%.

Наразі у Верховній Раді України зареєстровані два законопроекти: № 9032-1 і № 9033-1.

Перший через зміни до ПКУ запроваджує ставку податку на мінеральні та газовані води з додаванням цукру та інших підсолоджувачів, ароматичних речовин в обсязі 0,1 євро (4 грн) на один літр напою (у Бельгії такий податок становить 0,53 євро, у Польщі – 0,19 євро).

Другий — визначає, що отримані від сплати податку кошти планують спрямувати на реалізацію програм із запобігання неінфекційним захворюванням та лікування від них, а також на підтримку програми дитячого харчування в школах, ініційовану першою леді Оленою Зеленською. 

По материалам КМУ

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Angry accountant
10.05.23 12:48

Бо гроші треба))))
Піклування про діабетиків звучить приємно, але в цьому випадку відверта брехня

Ответить
  • Володимир
10.05.23 12:54

Ага, так само як із пакетами. Прямо сміття стало менше.

Ответить
  • Angry accountant
10.05.23 14:56

Дратує тільки одне! Якось дуже тупо прикриваються турботою... Останнім часом все частіше спостерігаю що формулювання і пояснення направленні на людей з розумовою  відсталістю, вони дійсно вважають себе такими розумними???

Ответить
  • "маємо дбати про найдорожче — здоров’я наших громадян"
10.05.23 16:58

Ото брехло !!!

Ответить
  • Евгения
10.05.23 21:24

А я підтримую! Нарешті піднімаються ці питання! Навіть якщо "прикриваються" і "брехня" гірше від цього не стане нікому. Може частина виробників знизить вміст цукру у напоях, я на це дуже сподіваюсь.

Ответить
  • Бізнес, нічого особистого
11.05.23 08:09

Варіть компоти самостійно.
Піднімаються не тільки питання, але й ціни для споживачів, які за все заплатять зі свого гаманця, бо вони завжди крайні у цьому фінансовому ланцюжку.
Що Вам заважає або пити менше або запивати водою, наприклад?

Ответить
  • Дмитро
11.05.23 09:32

Акциз на ковбаси,
окремий податок на сало,
мито на шашлики,
ліміти на продаж гострих спецій та цукру (по талонах).
Влада клоунів і аферистів((

Ответить
  • Мария
05.07.23 13:03

Только в Гражданской обороне, в Инсайдере смеялись с рашки, которая ввела акциз на такую же продукцию в середине 2022 года . А теперь, что? Сами такие? Над кем в э
тот раз посмеемся?

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям