Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


15.06.23
5215 0 Печатать

Карантин закінчується: що зміниться у податковому законодавстві

Всесвітня організація охорони здоров’я 05.05.2023 прийняла рішення про скасування статусу пандемії COVID-19.

Водночас, Кабінетом Міністрів України продовжено карантин до 30.06.2023.

При цьому, Податковий кодекс України містить низку норм, внесених з метою зменшення негативного впливу поширення коронавірусу COVID-19, забезпечення виконання функцій держави в умовах всесвітньої пандемії.  

Більшість таких норм, внесених до Кодексу, містить обмеження дії в часі, зокрема їх запроваджено по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину. Однак окремі норми ПКУ обмежень щодо строку дії не мають, не зважаючи на те, що їх запровадження передбачало тимчасове застосування та пов’язувалось із дією карантину. У зв'язку з цим потрібно внести відповідні зміни до ПКУ. 

Так, Кабінетом Міністрів України внесено до ВРУ проєкт Закону № 9385 "Про внесення змін до Податкового кодексу України, пов'язаних із завершенням карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".

Законопроєктом запропоновано такі зміни до Кодексу:

► скасувати функцію, що тимчасово здійснювалась контролюючими органами в частині формування Реєстру набувачів одноразової компенсації суб’єктам господарювання витрат, понесених за сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за найманих осіб, та здійснення розрахунку розмірів сум таких компенсацій для їх виплати суб’єктам господарювання − юридичним особам;

► виключити підпункти 293.3, 293.4 та 293.5 із пункту 293 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, якими Кодекс доповнено на підставі Закону України від 31.03.2020 № 540 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)». Пунктом 293 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу встановлюється тимчасовий порядок відвантаження спирту етилового для виробництва дезінфекційних засобів, при цьому підпункти 293.1 та 293.2 мають часові обмеження в дії, а підпункти 293.3, 293.4 та 293.5 не мають таких обмежень, незважаючи на тимчасовість їх запровадження.

Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям