Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


06.07.23
12129 27 Печатать

Податкова накладна та ПДВ-звітність знов зазнали змін

Наказом Мінфіну від 17.05.2023 р. № 256 (зареєстровано в Міністерстві юстиції 29.06.2023 р.) внесено деякі зміни до форми податкової накладної та декларації з ПДВ.

Самі форми податкової накладної та декларації не змінилися. Проте, внесено зміни у деякі примітки до ПН та рядка 20.2.1 декларації. Крім того, оновлено додатки до декларації. Через ці зміни ДПС має оновити електронні форми ПН та ПДВ-декларації. 

Порядок заповнення податкової накладної доповнено такими положеннями:

1. У. разі здійснення операцій з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення, що підлягають оподаткуванню податком на додану вартість за основною ставкою або ставкою 14 відсотків, складається окрема податкова накладна, в якій у рядку “Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причин” робиться позначка “X” та зазначається тип причини 22. У графі “Отримувач (покупець)” такої податкової накладної зазначаються найменування (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності)) нерезидента та через кому – країна, в якій зареєстрований покупець (нерезидент), а у рядку “Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)” проставляється умовний ІПН “300000000000”, рядок “Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта” не заповнюється.

2. У податковій накладній, яка складається за операціями з вивезення товарів за межі митної території України, зазначаються одиниці виміру товарів, які застосовуються при оформленні митної декларації на такі товари.

Зміни у декларації з ПДВ:

1. Оновлено назву рядка 20.2.1.  Передбачено, що перерахування сум відшкодування може здійснюватися не тільки на рахунок платника у банку, а також на рахунок у небанківського надавача платіжних послуг.

2. У примітці 2 цієї форми та додатках до неї слова “Серію (за наявності) та номер паспорта зазначають фізичні особи, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті” замінили словами “Серію (за наявності) та номер паспорта зазначають громадяни України, до паспортів яких внесена відмітка, що свідчить про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта”.

Аналогічні зміни внесено у форму уточнюючого розрахунку.

3. Внесено зміни у додатки до декларації:

 • додаток 2 «Довідка про суму від'ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)»;
 • додаток 4 «Заява про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість та/або врахування реєстраційної суми платника податку, що реорганізується, в обрахунку реєстраційної суми правонаступника (Д4)»;
 • додаток 5 «Розрахунок сум податку на додану вартість, не сплачених суб'єктом господарювання до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, та/або показників, відповідно до яких підприємства (організації) належать до підприємства (організації) осіб з інвалідністю, та окремих показників, визначених пунктом 68 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу (Д5)»;
 • додаток 7 «Заява про допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування» (Д7).

Наказ № 256 набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування. Саме з цієї дати почне діяти нова форма пдаткової накладної. Сподіваємося, що ДПС оперативно налаштує своє програмне забезпечення і у бухгалтерів не виникне проблем із реєстрацією податкових накладних.

Що стосується декларації, то тут слід керуватися п. 46.6 ПКУ, яким визначено, що нові форми декларацій набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення. 

Зазначимо, що на момент підготовки цього матеріалу наказ офіційно не опубліковано. Про його публікацію ми Вас обов'язково проінформуємо. Слідкуйте за нашими новинами.

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
 • Инга
06.07.23 07:55

Что б вы жили на одну зарплату!!!!!

Ответить
 • Марина
06.07.23 10:43

Инга,на мінімальну!

Ответить
 • Достали дармоїди!!!
06.07.23 09:34

Щоб жили на мінімальну зарплату або прожитковий мінімум!!!

Ответить
 • Елена
01.08.23 10:17

Достали дармоїди!!!, на неоподаткований мінімум!

Ответить
 • Татьяна
06.07.23 09:39

Немає межі досконалості 😉😊😏

Ответить
 • Елена
06.07.23 13:56

Татьяна, ну да, кто-то из великих сказал: идеально это ни тогда, когда уже нельзя добавить, а когда уже ничего нельзя отнять

Ответить
 • Елена
06.07.23 09:43

Остановите их, кто-нибудь!!!!

Ответить
 • Елена
06.07.23 13:57

Елена, только забастовка бухгалтеров и всего бизнеса, но это сейчас нельзя...

Ответить
 • жопяк
07.07.23 15:10

Елена, ну да пристрелять

Ответить
 • Олексій
06.07.23 17:39

Елена,
Цікаво це побачити. Не існує найінертнішої професії. “Буду робити, бо...” — почуєте від усіх. Ми можемо лише висловлюватися, і не спроможні на дії.

Ответить
 • ХХХХХХХХХ
07.07.23 09:37

Олексій, особливо склад протестантів: мабуть, виборці Гетьманцева підуть в перших рядах?😊

Ответить
 • Ольга
06.07.23 09:58

После их обновлений в кабинете несколько месяцев налоговую накладную по ФОПу приходится всё вручную заполнять, ничего никуда не копируется и не умножается на 20 проц.

Ответить
 • Вікторія
06.07.23 10:14

Шей да пори, не будет пустой поры.
И премии будут 

Ответить
 • Марина
06.07.23 10:45

згадуємо "класика" - я и моя молодая команда делаем что-то важное. Насправді це знущання.

Ответить
 • Валентина
06.07.23 11:38

Закоцали!!!

Ответить
 • Алла
06.07.23 11:40

Сколько можно? Им бы только пунктики менять, у людей война не обновляеться программа, виснит интернет,тарифы растут и много чего еще...............а им по барабану давай форму изменим и все по кругу. ГАНЬБА ГАНЬБА ГАНЬБА
Ничего не помагает, не писама, не обращения на горячую линию, не питиции, как с ними жить?
ВЫЖИВАТЬ и ПРИСПОСАБЛИВАТЬСЯ 

Ответить
 • Лариса
06.07.23 12:51

Один раз зберіть консіліум, кожен вискаже свої зауваження, свої рішення, зміни, а потім ніхто нічого не міняє. А якщо полізе щось змінювати - звільняти, як спеціаліста, який не відповідає своїй посаді. А то крутять то туди, то сюди, хочуть показати, що вони дуже вумні. Але ми знаємо, що це навпаки.

Ответить
 • Елена
06.07.23 13:49

И опять получили премии.... Ни в одной стране мира, не меняются так бланки и учет, как в Украине.... Гетманцев, тебе пора на фронт

Ответить
 • жопяк
07.07.23 15:08

Елена, надо було  више скакать

Ответить
 • Злий бух 2
07.07.23 09:35

Елена, та вже ж, Гетьманцев винен, а не ті, хто його обрали і не той, хто його тримає на посаді.. І, може, досить вже, сидячи на диванах, відправляти на фронт, як кару? Чи вас здається це прикольним саме у цей час??

Ответить
 • Елена
07.07.23 13:24

Злий бух 2, до того, как он стал министром финансов - я о нем не слышала НИЧЕГО! А на эту посаду - его назначили, а не народ выбирал. Выбирали в депутаты может его, но не министром... И когда его выбирали, наврядли знали о его бизнесе в рашке.
И фронт для Гетманцева - это было бы не наказание, а опустили бы его в реальность!

Ответить
 • Злий бух 2
07.07.23 13:39

Елена, який міністр фінансів?? ви точно в Україні живете і бухгалетром працюєте??
Він народний депутат Верховної ради України, обраний виборцями Украни, займає "посаду" Голови комітету ВР з питань податкової політики і "призначений" на цю "посаду" іншими депутатами ВР, яких так же обрали виборці.
И когда его выбирали, наврядли знали о его бизнесе в рашке. - не знали ті, кому було "хоть паржом".

 фронт для Гетманцева - это было бы не наказание,  - карою це стало б для бійці, поряд з яким, за вашим побажанням, могло б опинитись це непорозуміння.

Ответить
 • Катя
07.07.23 13:43

Злий бух 2, ще забули додати, що він пройшов у першій 5, як один з довірений членів команди В.О. Зеленського.

Ответить
 • Светлана
06.07.23 20:14

Господи, пусть в следующий раз Кинжал ударит не по мирным жителям, а по ВР в разгар сессии. Я поплачу и порадуюсь одновременно

Ответить
 • Леля
07.07.23 11:57

На дворі війна, багато підприємств не можуть працювати нормально та закриваются. А ці паразити жирують на людях, та знущаются над бухгалтерами. В мене вже склалось таке враження,що ми катимось у прірву. Прикро до сліз.

Ответить
 • Надежда
07.07.23 22:16

Козлы

Ответить
 • Наталія
10.07.23 12:42

Цинічне знущання

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям