Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


04.09.23
9509 35 Печатать

Кабмін знов коригує порядок обчислення середньої заробітної плати

Внесено зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати, якими передбачено, що обчислення середньої заробітної плати для надання матеріальної (грошової) допомоги проводиться з урахуванням виплат за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю надання матеріальної (грошової) допомоги.

Водночас, обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані відпустки проводиться з урахуванням виплат за робочий рік, у якому виникло право на таку відпустку.

Також внесено зміни до Порядку надання державним службовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у частині можливості надання матеріальної допомоги у розмірі не більше середньомісячної заробітної плати (замість середньомісячної заробітної плати).

По материалам Тарас Мельничук, представник КМУ в ВРУ

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • ТТ
04.09.23 00:42

Ну якого ви, як ті хробаки, лізете у законодавство. Ну скільки можна його жерти з середини? До поки не перетворите все на гній?

Ответить
  • Лилия
05.09.23 08:44

моя власна думка- хочуть зменшити виплати. і думаю, що це ініціатива ахметова, тобто бізнеса. не держави. держслужбрвці у відпустку ходять весь час, а от від бізнесу - ні. тепер ахметов порахував, що йому багато виплачувати людям і робить зміни через закон. а ми, як стадо. з усім погоджуємося. щупальці пахметова - скрізь. спочатку забрал обленерго. їх розбомбили. а відновлювати маємо ми з вами, простий народ. от навіть через те, що віне не буде платити людям компенсацію. по документам ніби все красиво - закон. а на справді - це особиста воля однієї людини.

Ответить
  • Інна
05.09.23 11:50

Лилия, до чого тут взагалі Ахметов? Дуже багато підприємств відправляли працівників у відпустки за свій рахунок

Ответить
  • Александр
04.09.23 03:41

ТТ,
Нет для этого законов. Порядок - писюлька их самих назначает их же зряплаты. Сколько захотят, столько и нарисуют.

Ответить
  • КІРА
04.09.23 08:28

Клас! А якщо робітник у поточному році бере відпустку за минулий рік. Як йому середню розраховувати?

Ответить
  • Елена
04.09.23 09:11

Ничего не поняла. Я и так считала взяв ЗП за 12 мес, и делила  на отработанный период в кал.днях (раньше еще минус праздники). Шо не так?
Они что теперь хотят не за предыдущих  12 мес, а за текущий год? А если это янв - тогда по окладу? - ЕСЛИ ЭТО ДА, то я очень надеюсь, что минфин понимает свою кончину, и принимает этот закон, чтоб УВОЛИТСЯ с большей компенсаций за неотг.отпуск

Ответить
  • Кіра
04.09.23 09:25

Елена, я поняла так, что если компенсация за отпуск 2022 года, то нужно среднюю расчитать исходя из ср ЗП 2022-го года. "проводиться з урахуванням виплат за робочий рік, у якому виникло право на таку відпустку"

Ответить
  • Елена
04.09.23 09:46

ну вот кому это нужно, зачем? лишь бы голову заморочить

Ответить
  • Ірина
04.09.23 10:14

цей порядок відносно держслужбовців? Так?

Ответить
  • Елена
04.09.23 10:21

а нормативный документ будет?

Ответить
  • Юлія
04.09.23 10:58

Ну чому знову все відбувається в поточному році, а не з нового календарного року. 
Знову створюємо нерівні умови оплати праці ...
Це черговий конфліктний момент...
"Пропхнув" ці зміни той - хто вже отримав цього року грошову допомогу на оздоровлення!

Ответить
  • Бух
04.09.23 11:43

А тепер поясніть, будь ласка, про компенсацію! Нічого не зрозуміла. Якщо людина звільняється 11.09.2023р. Компенсації, наприклад, 45 днів. То який період брати ?

Ответить
  • Лариса
04.09.23 11:52

Бух, якщо буквально прочитати написане, то ви 45 днів маєте розписати по рокам роботи, на які припадають ці невідгуляні дні і потім робити розрахунки по кожному року окремо . Наприклад, там дні за 202, 2022 і 2023 роки Тож, середня а відпустку 2021 року - по середній за 2021 рік і так далі. 
Дуже сподіваюсь, що моє розуміння хибне, бо якшо ні -я не уявляю як це рахувати...

Ответить
  • Ніна-Н
04.09.23 12:24

Лариса, пишуть за робочий рік, в якому виникло право на відпустку. То, можливо за відпрацьований  працівником рік  середня береться? Незрозуміло  Виходить, що тільки в частині компенсаціїї зміни, а якщо забрати відпустку за попередні роки, то середній заробіток за 12 попередніх?

Ответить
  • Лариса
04.09.23 12:53

Ніна-Н, в якому виникло право на відпустку. То, можливо за відпрацьований  працівником рік  середня береться? -ну от я і читаю: якщо в 2021 виникло право, то середня за 2021 і береться. Інакше, у мене виникло право у січні 21, у вас - у квітні 21, а у Васі - у серпні  21. Кожному "свій" рік для середньої вираховуваати?! Думаю, ми і так достатньо задовбані, а з цим будемо остаточно😣 
Щодо "забрати відпустку" - виходить так, якщо забрати зараз за 2021 рік - середня з розрахунку 12 останніх місяців, а якщо компенсацію - то якось з середньої за який інший проміжок часу 
😬

Ответить
  • Ніна-Н
05.09.23 09:21

Лариса,а як вважати дату виникнення право на відпустку? Після півроку роботи? Нема однозначності який період буде розрахунковий

Ответить
  • Бух
04.09.23 14:10

Лариса, я вже не знаю, як ці знущання над бухгалтерами назвати

Ответить
  • !!
04.09.23 11:47

Що від цих змін зміниться?? Намахані якісь, коли ви вже заспокоїтесь!

Ответить
  • Надія
04.09.23 12:14

Это под сегодняшние увольнения В КМ придумали, чтобы увеличить суммы к выплатам?
Які передбачливі, щоб вони так за країну переймалися.

Ответить
  • Елена
04.09.23 12:38

Минимальная зарплата повышается, значить сумма компенсации уменьшится?!
 

Ответить
  • Катя
04.09.23 12:58

Розтлумачте, будь ласка,юридичне поняття-робочий рік.Це шо:12 місяців з якого робітник принят.чи це календарний рік,І яким документом це поняття встановлено,😖

Ответить
  • Лариса
04.09.23 13:22

Катя, Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.
https://minjust.gov.ua/m/str_14935

Ответить
  • Станислав
04.09.23 14:03

Право на нарахування і виплату є тоді, коли працівник звільняється, тобто ,якщо дата звільнення 04.09.2023, то вираховуємо останні 12 міс.,що передують цієї дати.
Не тре нічого придумувати!

Ответить
  • Бух
04.09.23 14:13

Станислав, то так і було. В чому тоді зміни?

Ответить
  • Станислав
04.09.23 14:24

Ще раз, ПРАВО НА КОМПЕНСАЦІЮ ТОДІ, КОЛІ ПРАЦІВНИК ЗВІЛЬНЯЄТЬСЯ. РОБОЧИЙ РІК - ЦЕ ТОЙ, ЩО ПРАЦІВНИК ВІДРОБИВ ДО ЗВІЛЬНЕННЯ.

Ответить
  • Антонина
04.09.23 16:06

Станислав, не право на компенсацію, а право на відпустку.  А право на відпустку за період роботи 03.02.2020-02.02.21 з'являється саме в 21 році, то і рахувати потрібно середню за грудень,2019-січень,2020
ятаквижу.

Ответить
  • Злий бух 2
04.09.23 15:56

Станислав, коли працівник звільняється, виникає право на КОМПЕНСАЦІЮ невикористаних днів відпустки за всі попередні роки. А в оновленому тексті мова йде про виникнення права на ВІДПУСКУ, яке виникло у відповідному році. 
Було б дуже добре, щоб мали на увазі те, що пишете Ви, проте, щось підказує шо ніт.

Ответить
  • Світлана
04.09.23 14:42

Почему бы не показать это на примере?

Ответить
  • Хах
04.09.23 16:27

Світлана,  а навіщо, придумаємо, хай бухгалтера колупуться. Вони, напевно, і самі не доганяють, як це має виглядати

Ответить
  • Атлічніца
04.09.23 17:49

відмінили коефіцієнт до відпускних, тепер сердній заробіотк за відповідний рік. Тепер якщо працівник не був довго у відпустці, то його відпускі знецінюються, я правильно все розумію? А індексувати відпускні треба? здається у мене вже запаморочилася голова.... 

Ответить
  • Світлана
05.09.23 12:52

Атлічніца. я так розумію, що знецінюється компенсація за не використану відпустку при звільненні, особливо якщо там багато днів. А звичайна відпустка, нехай і за попередні роки, розраховується без змін.

Ответить
  • Жанна
05.09.23 13:24

Кабмину больше нечем заняться?

Ответить
  • Юлія
05.09.23 13:49

А як же прийняті в першому читанні зміни до закону:

Стаття 57. Щорічні основні відпустки державних службовців

1. Державним службовцям надається щорічна основна оплачувана відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законом не передбачено більш тривалої відпустки, з виплатою грошової допомоги.

Грошова допомога виплачується у розмірі суми посадового окладу, надбавки за вислугу років та надбавки за ранг державного службовця станом на останній день місяця, що передує першому дню такої відпустки, незалежно від фактично відпрацьованого часу у місяці.

Ответить
  • Людмила
06.09.23 15:28

А скажіть це вже прийнято, чи проєкт? Не має посилання на постанову чи розпорядження.

Ответить