Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


25.09.23
1817 0 Печатать

Мінфін розробив проєкт Положення про фінмоніторинг

На сайті Мінфіну оприлюднено проєкт наказу Мінфіну «Про затвердження Положення про здійснення фінансового моніторингу суб’єктами первинного фінансового моніторингу, державне регулювання і нагляд за діяльністю яких здійснює Міністерство фінансів України» (далі – проєкт наказу).

Проєкт наказу розроблено з метою приведення актів Мінфіну у відповідність до положень Закону України від 06 грудня 2019 року № 361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Проєктом наказу пропонується встановити вимоги до відповідних суб’єктів первинного фінансового моніторингу (аудиторів, бухгалтерів, податкових консультантів, рієлторів, операторів лотерей, казино, букмекерів, торговців мистецтвом) щодо виконання ними норм законодавства у сфері фінансового моніторингу, зокрема, щодо:

 • належної організації та проведення первинного фінансового моніторингу, належної системи управління ризиками;
 • призначення працівника, відповідального за проведення фінансового моніторингу;
 • правил фінансового моніторингу, програми проведення первинного фінансового моніторингу та інших внутрішніх документів з питань фінансового моніторингу, єдиних правил із питань запобігання та протидії групи, учасниками якої є суб’єкти первинного фінансового моніторингу (далі – СПФМ);
 • проведення навчальних заходів, підготовки персоналу (працівників) СПФМ щодо виявлення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу;
 • здійснення належної перевірки клієнтів (представників клієнтів), особливостей та надійних джерел для здійснення належної перевірки;
 • спрощених та посилених заходів належної перевірки клієнта;
 • особливостей використання агентів та здійснення належної перевірки третіми особами;
 • забезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу;
 • зупинення та поновлення здійснення фінансових операцій;
 • замороження активів, що пов’язані з тероризмом та його фінансуванням, розповсюдженням зброї масового знищення та його фінансуванням;
 • надання особами повідомлень про порушення у сфері запобігання та протидії, порядку їх розгляду;
 • проведення внутрішніх перевірок діяльності СПФМ на предмет дотримання законодавства у сфері запобігання та протидії.

Закріплені у проєкті наказу положення допоможуть СПФМ забезпечити належну організацію і проведення первинного фінансового моніторингу, належну систему управління ризиками легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення та вжити інші дії, необхідні для забезпечення запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Зауваження та пропозиції щодо змісту проєкту наказу просимо надавати на офіційному вебсайті Міністерства фінансів України у письмовій та/або електронній формі за адресою: Міністерство фінансів України, 04071, м. Київ, вул. Межигірська, 11; на електронну адресу: aml@minfin.gov.ua.

По материалам Мінфін

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям