Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


11.10.23
2288 0 Печатать

"Ковідні" пільги: перехідні ПДВ-операції

ПДВ: оподаткування операцій з постачання товарів, перелік яких затверджений Постановою КМУ №224, якщо відвантаження товарів відбулося до 01.07.2023, а оплата здійснюється бюджетними коштами після зазначеної дати.

Податківці нагадують, що з 01.07.2023 р. у зв’язку із завершенням дії карантину, припинено дію норм ПКУ, якими на період дії карантину встановлювалися окремі пільгові режими оподаткування.

Зокрема, скасовано встановлений п.71 підрозділу 2 Розділу ХХ ПКУ, режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання на митній території України товарів, перелік яких затверджено постановою КМУ від 20.03.2020 р. № 224 (далі – Постанова № 224).

Відповідно до п.187.7 ПКУ, датою виникнення податкових зобов’язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на рахунок платника податку в банку/небанківському надавачу платіжних послуг або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов’язаннями перед бюджетом.

На дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений Податкового кодексу термін (п. 201.1 ПКУ).

Враховуючи зазначене, якщо оплата товарів здійснюється за рахунок бюджетних коштів, то датою визначення податкових зобов’язань за операціями з постачання таких товарів є дата зарахування таких коштів на рахунок платника податку – постачальника.

Якщо відвантаження товарів, перелік яких був затверджений Постановою № 224, відбулося до 01.07.2023 р., а зарахування на рахунок постачальника бюджетних коштів в оплату вартості таких товарів відбулося починаючи з 01.07.2023, то на дату отримання бюджетних коштів постачальник зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ за відповідною ставкою (7 % або 20 %).

По материалам Центральне міжрегіональне управління по роботі з ВПП
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям