Які документи повинен надати ФОП іншому СГ для уникнення подвійного нарахування ЄСВ?

Платниками ЄСВ є юрособи та ФОП, які використовують працю фізичних осіб:
- за трудовими договорами (контрактами);
- за цивільно-правовими договорами (ЦПД).
Якщо цивільно-правовий договір укладено з ФОП, і роботи/послуги відповідають видам діяльності, вказаним у ЄДР, замовник не нараховує ЄСВ з такої виплати.
Взяття на облік як платника ЄСВ для юросіб та ФОП підтверджується відомостями з ЄДР, які оприлюднюються на порталі електронних сервісів.
Відомості з ЄДР надаються у вигляді:
- безоплатного доступу;
- виписок, витягів (паперових або електронних);
- документів з реєстраційної справи.
Усі форми (паперова/електронна) мають однакову юридичну силу, за умови наявності посилання на ЄДР. Про це нагадують податківці у категорії 201.10 "ЗІР".
Виписка з ЄДР для апостиля й документи з реєстраційної справи загалом надаються лише в паперовій формі, крім спеціально передбачених випадків.
Для уникнення подвійного нарахування ЄСВ (і замовником, і самим ФОП)
Зауважимо, що якщо із працівником оформлено трудовий договір, то роботодавець зобов'язаний сплачувати ЄСВ за такого працівника, не зважаючи на те, що він є ФОПом і сплачує ЄСВ за себе.
Варто враховувати, що визначальними є саме види діяльності, зазначені в ЄДР, а не в Реєстрі платників єдиного податку. Тому якщо виконавець — ФОП на єдиному податку, орієнтуватися потрібно саме на КВЕДи з ЄДР.
Для підтвердження наявності відповідного КВЕД податківці, як правило, рекомендують надати копію виписки з ЄДР. Водночас підійде і витяг з ЄДР, оскільки він також містить актуальну інформацію про види діяльності підприємця.