Чат 911

Получайте
новости почтой!

04.02.15 23:07
0 Печатать

Как правильно занести в чек РРО акцизный налог (разъяснение от ГФСУ)

   Коректний розрахунковий документ відповідно до вимог законодавства повинен включати такі рядки:
   
   ТОВАР 126,00 А
   
   --------------------------
   
   СУМА 126,00
   
   ПДВ А=20% 0,00
   
   Акцизний податок 6,00
   
   А=5%
   
   
   
   У зв’язку з тим, що у частини РРО, внесених до Державного реєстру РРО до 1 січня 2015 року, не передбачено механізм розрахунку акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, у таких РРО дозволяється використовувати для обліку акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів алгоритм, який забезпечує нарахування суми 5 відс. збору, розробленого виробником (постачальником) даних моделей РРО.
   
   1. Для РРО, у яких реалізовано механізм розрахунку додаткового збору, цей механізм може бути використаний для обліку акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами. Якщо підібрати відповідне значення при програмуванні додаткового збору - реєстратор розрахункових операцій буде коректно виконувати облік акцизного податку. Наприклад, якщо ціна товару без ПДВ становить 100 грн., ПДВ - 20 грн., а акцизний податок за ставкою 5 відс. - 6 грн., то фактична роздрібна ціна цього товару складає 126 гривень.
   
   ТОВАР 126,00 А
   
   --------------------------
   
   СУМА 126,00
   
   ПДВ А=20% 20,00
   
   Акцизний податок 6,00
   
   А=6%
   
   
   
   Для того, щоб у сумі акцизного податку в розмірі 5 відс. коректно враховувався податок на додану вартість, допускається і необхідно встановити значення акцизного податку 6 відсотків.
   
   У тих випадках, коли значення акцизного податку з роздрібної продажі підакцизних товарів відрізнятиметься від 5 відс., відповідне значення додаткового збору може буде розраховане по формулі:
   
   ДЗ = (100 + ПДВ) * АКЦИЗ / 100,
   
   де ДЗ - значення додаткового збору у відсотках, яке необхідно запрограмувати;
   
   ПДВ - значення податку на додану вартість у відсотках;
   
   АКЦИЗ - значення акцизного податку з роздрібної продажі підакцизних товарів у відсотках.
   
   
   
   2. Для РРО, в яких реалізовано механізм розрахунку додаткового збору за допомогою окремої податкової групи, допускається використовувати таку форму чека:
   
   
   
   ТОВАР 126,00 А
   
   --------------------------
   
   СУМА 126,00
   
   ПДВ *А 20% 20,00
   
   Акцизний податок 6,00
   
   А=*Б 5%
   
   
   
   3. Для РРО, в яких не реалізовано механізм розрахунку додаткового збору, дозволяється для обліку акцизного податку з роздрібної продажі підакцизних товарів використовувати окремий віртуальний товар, який повинен мати назву “доп. акциз 5 відс.”, відноситься до податкової групи, яка не є об'єктом оподаткування, а ціна такого товару повинна дорівнювати 5 відс. від вартості реального підакцизного товару. Цей віртуальний товар не повинен враховуватись при веденні обліку товарних запасів на складах та/або за місцем реалізації.
   
    Такий чек повинен мати таку форму:
   
   ТОВАР 120,00 А
   
   ДОП.АКЦИЗ 5% 6,00 Д
   
   --------------------------
   
   СУМА 126,00
   
   ПДВ А=20% 20,00
   
   БЕЗ ПДВ Д (*)
   
    Примітка: Рядок, позначений (*), може бути відсутнім у чеку.
   
    4. Для суб'єктів господарювання, які не є платниками ПДВ, при використанні РРО, в яких не реалізовано механізм розрахунку додаткового збору, для обліку акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів може використовуватись така форма чека:
   
    ТОВАР 120,00 Д
   
   ДОП.АКЦИЗ 5% 6,00 Д
   
   --------------------------
   
   СУМА 126,00
   
   БЕЗ ПДВ Д (*)
   
   Примітка: Рядок, позначений (*), може бути відсутнім у чеку.
По материалам Територіальні органи ДФС у Сумській області
Рубрика:
Комментарии
  • Юра Г.
05.02.15 00:56

Для РРО, в яких не реалізовано механізм розрахунку додаткового збору, дозволяється для обліку акцизного податку з роздрібної продажі підакцизних товарів використовувати окремий віртуальний товар === Иными словами должностное дицо призывает регестрировать через рро виртуальные ( ЧИТАЙ ФИКТИВНЫЕ) операции. А не проще было включить мозг, перед тем, как вводить требования, а не изворачиваться после.

Ответить
  • Елена
05.02.15 07:43

Товар стоит 126 грн = акциз 6 грн. Товар стоит 120 грн = акциз 6 грн. По какой формуле это считается?????

Ответить
  • злой бух
05.02.15 08:12

У меня АЗС, как мне это все учесть, нужно будет каждый раз сидеть и цену высчитывать отдельно для покупателей и для ЮрЛиц??? Допустим цена на АЗС 16,60, что дальше нужно делать? 16,60/1,05*5% = 0,79 грн. - акциз.налог и 15,81 грн. - это цена с НДС 20%. А для Юр лиц нужно отдельную позицию заводить и для них 16,60 - это цена с НДС (без Ак.Н) Как теперь заполнять отчет оператора? там есть графы "надійшло за зміну готівки" - тут что оператор должен сидеть и высчитывать сколько акциза отдельно? Что дальше бухгалтер делает, какие проводки при этом формировать, как приходовать деньги с акцизом???? Помню старый добрый фильм "Чародеи" и фразу "Ну кто так строит, кто так строит?" только в нашем случае "кто так пишет!"

Ответить
  • Лилия-НИКА
05.02.15 08:14

Согласно порядка заполнения декл. по АН (приказ Минфина №14 от 23.01.2015) - а именно додаток 6 : "....графа 3 - загальна вартість (з податком на додану вартість) реалізованих підакцизних товарів у роздрібній торговельній мережі та у мережі громадського харчування споживачам незалежно від форми розрахунків; графа 4 - вартість (з податком на додану вартість) реалізованих підакцизних товарів у роздрібній торговельній мережі споживачам незалежно від форми розрахунків для їх комерційного використання, тобто для подальшої реалізації кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання; 3) у графі 5 "Вартість підакцизних товарів до оподаткування, грн (гр. 3 - гр. 4)" вказується різниця між графами 3 та 4 цього розрахунку; 4) у графі 6 "Ставка податку, %" проставляється розмір ставок акцизного податку у відсотках, встановлених підпунктом 215.3.10 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Кодексу; 5) у графі 7 "Сума податкового зобов'язання, що підлягає сплаті до бюджету, грн (гр. 5 х гр. 6)" вказується сума акцизного податку, що визначається шляхом множення графи 5 на графу 6. ********************* -ЧТО мы должны умножать на 5% ??? (см..графу3 ) Если загальну вартысть реализ.товаров - то это как виноградарство заполняли : цена продаж , но теперь умножить не на 1,5%, а на 5% ТОГДА расчеты в тов.чеке сумм акциза НЕВЕРНЫ и неверны расчеты и в письмах налоговой. Это как НДС : 20% на базу начисления и 16,67 в т.ч. в цене реализации. Тогда если по акцизу 5% сидит в цене реализации - то начислять нужно на базу (без акциза) - 5,26...% КАК ПРАВИЛЬНО СЧИТАТЬ АКЦИЗ с розничных продаж ?

Ответить
  • злой бух
05.02.15 08:33

У меня АЗС, как мне это все учесть, нужно будет каждый раз сидеть и цену высчитывать отдельно для покупателей и для ЮрЛиц??? Допустим цена на АЗС 16,60, что дальше нужно делать? 16,60/1,05*5% = 0,79 грн. - акциз.налог и 15,81 грн. - это цена с НДС 20%. А для Юр лиц нужно отдельную позицию заводить и для них 16,60 - это цена с НДС (без Ак.Н) Как теперь заполнять отчет оператора? там есть графы "надійшло за зміну готівки" - тут что оператор должен сидеть и высчитывать сколько акциза отдельно? Что дальше бухгалтер делает, какие проводки при этом формировать, как приходовать деньги с акцизом???? Помню старый добрый фильм "Чародеи" и фразу "Ну кто так строит, кто так строит?" только в нашем случае "кто так пишет!"

Ответить
  • натали.запорожье
05.02.15 08:55

Лилия Ника у меня тот же вопрос, который остается без ответа, я считаю что алгоритм расчета должен быть такой же как расчет сбора в ПФУ 7,5 % с услуг мобильной связи. Акцизный налог не должен входить в базу обложения НДС, и в налоговой накладной должен быть выделен АН, так же пенсионный.

Ответить
  • Лю
05.02.15 10:22

Они хотят, чтобы акциз был в цене продажи, чтобы эту сумму платил нам покупатель, а мы потом этот налог перечисляли в бюджет Налог за счет покупателя ну блин что мешало сделать этот налог как хмельной сбор. чтобы плтили уже мы поставщики как 1,5 % сверху к цене продажи, платили за свой счет, а потом брали в расходы по прибыли так нет, придумали блин алгоритмы...и в итоге за январь все равно платим за свой счет, потому что ну невозможно вснунть это ни в чек, ни в налоговую накладную

Ответить
  • Соня
05.02.15 10:57

Я так понимаю, что НДС на акциз насчитывать не будем?

Ответить
  • Лео
05.02.15 11:35

Почему эти "консультанты" забывают о п. 3.2 розділу 3 Положення № 614 ( про форму та зміст розрахункових документів)?? Там не предусмотрено такого реквизита как "Акцизний податок". На этом основании сервисные центры отказываются вносить какие либо изменения в чеки. Эти разъяснения - филькины грамоты.

Ответить
  • наташа
05.02.15 11:56

а как налоговую накладную по итогом заполнять, куда этот акциз писать, за январь наверное прейдеться платить НДС и с акциза . У нас в сказали что 10.02.15 будет засидение с представителями налоговой и представителями производителей, только потом будут делать кокието перепрограмирования. Вот и февраль за свой сщет.и наверное скажут покупать какуюто дополнительную програму

Ответить
  • Аня
05.02.15 12:12

С НН у меня тоже вопрос, как вы их регистрируете на всю сумму реализации?

Ответить
  • натали.запорожье
05.02.15 12:20

Лилия Ника у меня тот же вопрос, который остается без ответа, я считаю что алгоритм расчета должен быть такой же как расчет сбора в ПФУ 7,5 % с услуг мобильной связи. Акцизный налог не должен входить в базу обложения НДС, и в налоговой накладной должен быть выделен АН, так же пенсионный.

Ответить
  • Вика11
05.02.15 14:46

Регистрировала НН по рознице на всю сумму продаж... Ломаю голову, как выписать корректировки . Да и как провести акцизный налог по счетам...

Ответить
  • бух
05.02.15 14:51

Лилия-НИКА всё правильно написала. письма налоговой - не имеют юридической силы. косвенно все видно с декларации: 5% от суммы продаж (налог на оборот, иначе говоря)

Ответить
  • Старый
05.02.15 16:34

Какаие корректировки к НН??? Основания нет!!! Что было в чеках РРО? -НДС на всю продажу. Без официальных разъяснений мы не имеем прав... Пока только за свой счет АН...

Ответить
  • Старый
05.02.15 16:40

И без правомерного изменения формы расч.документа с включением в чеках АН, т.к. все чеки сразу отправляются в Киев

Ответить
  • Вика11
05.02.15 17:28

Старый У меня тоже есть сомнения по поводу корректировки к итоговой НН по рознице . Но платить НДС ещё и акцизного налога не хочется.

Ответить
  • Лилия-НИКА
05.02.15 17:50

- КОЛЛЕГИ - похоже без 100грамм мы не обойдемся...- ОНИ напутали, а нам разгребай...: если читать главу НКУ "Акцизный налог" - то АН начисляется на цену с учетом НДС, а если читать главу "НДС" - то НДС нужно начислить и на АН (т.к.по НКУ : СТ. 9.1.4. акцизний податок - ЭТО загальнодержавний податок) база для АН : 214.1.4. вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів, що реалізовані відповідно до підпункту 213.1.9 пункту 213.1 статті 213 цього Кодексу. база для НДС : 188.1. База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості (у разі здійснення контрольованих операцій - не нижче звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу) з урахуванням загальнодержавних податків та зборів...

Ответить
  • бух
05.02.15 18:50

лучше бы сделали акциз при закупке, а не при реализации

Ответить
  • мастер_ник
06.02.15 02:12

ещё с пару моделями рро разобраться осталось.

Ответить
  • Алексей
06.02.15 07:51

Тоже являюсь главбухом АЗС. Корректировал все налоговые накладные, которые были выписаны по результатам розничной торговли, причина корректировки - "принятие ставки местным советом акцизного налога". Понятно, что это не особое основание, но хоть что-то. С РРО - сервисный центр помочь пока не может, ссылаются на то, что в программе аппарата не предусмотрено. Дополнительный товар, как здесь рекомендуют - бред, как его отгрузит система отпуска топлива, подключенная к РРО? В целом, коллеги, терпим, может, что-то изменят.

Ответить
  • злой бух
06.02.15 07:59

на сегодняшний день получается, что мы реализуем топливо на АЗС без акцизного налога. Но уплачивать его будем на сумму реализации уже из своих заработанных день. Т.е. как такового удержания 5% у нас нет. Просто как тот же хмельной сбор. Алексей, уточните, что за корректировки к НН вы делали? в чем суть?

Ответить
  • Виктория
06.02.15 08:48

Сделала официальный запрос в Інформаційно-Довідковий Департамент ДФС ( idd@sfs.gov.ua). Представляю вашему вниманию ответ: 1. По акцизному налогу: «Ваш запит розглянуто. Вибачте, на Ваше запитання: «Яким чином СГ, в цілях оподаткування (або не оподаткування) акцизним податком з роздрібної торгівлі підакцизних товарів, може підтвердити продаж підакцизних товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання?», на момент звернення відповідь в Базі знань відсутня.» 2. По НДС: «Ваш запит розглянуто Вибачте, на Ваше запитання щодо того, чи включається до бази оподаткування ПДВ сума акцизного податку при постачанні підакцизних товарів , на момент звернення відповідь в Базі знань відсутня.» 3. По РРО: «Ваш запит розглянуто. Вибачте, на Ваше запитання щодо Чи потрібно у фіскальному касовому чеку окремо відображати акцизний податок (АЗ 5%) у зв’язку зі змінами ПКУ з 01.01.2015? на момент звернення відповідь в Базі знань відсутня.» Нет слов....................................................................................

Ответить
  • натали.запорожье
06.02.15 08:50

Да, Алексей, пожалуйста уточните, как Вы делали, переплачивать НДС не хочется

Ответить
  • Маленьке місто
06.02.15 11:21

В нашій податковій думка одна - база оподаткування ПДВ - без акцизного податку.( "Ваше діло, як виправити ваші податкові зобов"язання"). Я вирішила робити коригуючі на кожну зареєстровану в січні ПН (по сумі Z-звіту) датою 31.01.15, причина коригування - "Коригування бази оподаткування на суму акцизного податку"

Ответить
  • Лена
06.02.15 11:39

В п.1 опечатка : "А=6%" . Должно быть "А=5%"

Ответить
  • Лена
06.02.15 12:04

Хотя, они пишут, что нужно 6%. Может и так. Звонила в свой сервисный (Харьков) - уверенно отвечают, что уже все знают и все делают. Говорят, что вводят группу Г, которая считает 5% в цене продажи. Также говорят , что ни одна модификация РРО не позволяет под итговой суммой вывести инфу, что по группе "Г"- 5%. Говорят, что возможно только - "Г" - 0%.

Ответить
  • натали.запорожье
06.02.15 12:33

А если у меня продается и водка и закуска в одном чеке, как мне откорректировать НО конечному потребителю? риторический вопрос

Ответить
  • Вика11
06.02.15 13:15

Может не стоит делать корректировки к зарегистрированным НН по рознице, а просто уменьшить сумму в НН (на 5% акцизного налога) , ведь регистрация НН в январе не обязательна?

Ответить
  • Маленьке місто
06.02.15 13:19

натали.запорожье, а ви виписуєте ПН з асортиментом товарів ? Я виписую "Товари в асортименті", ціна - база оподаткування. В РК я зменшую свою базу оподаткування на суму акцизного податку. Коли в одному чеку підакцизні і непідакцизні товари - суму АП потрібно вираховувати окремо тільки по підакцизних товарах і цю суму виключати з оподатковуваного обороту по ПДВ. Мабуть, так...

Ответить
  • Маленьке місто
06.02.15 13:24

Вика11, так то воно так, але я за січень вже ПН зареєструвала на повну суму... В незареєстрованих ПН можна просто зменшити податкові зобов"язання. До речі, ніде не знайшла про те , що ПН потрібно виписувати на повну суму здійснених продаж (згідно Z-звіту), ПН за щоденними операціями ми самі собі НАРАХОВУЄМО податкові зобов"язання.

Ответить
  • Вика11
06.02.15 14:07

Маленьке місто Дякую за підтримку. Мабудь так і зроблю. Може кому цікаво. Консультувалась в ДПІ, як здати звіт з ЄСВ , якщо працівник відпрацював меньше місяця і було нараховано ЄСВ від мін зарплати. Відповідь приголомшила : ЄСВ потрібно нараховувати на НАРАХОВАНУ зарплату. Доплачувати до мінімального внеску не потрібно. У звіті показувати РЕАЛЬНУ кількість відпрацьованих днів. Ніяких нормативних документів , які б це підтверджували не знайшла. До 20-го ще є час. Почекаю.

Ответить
  • натали.запорожье
06.02.15 14:32

Маленьке місто. Я теж виписую товари в асортименті. Це ж скільки потрібно часу, щоб вирахувати підакцизні і непідакцизні товари. Я просто в шоці

Ответить
  • Маленьке місто
06.02.15 14:42

У мене непіадакцизних мало, до того ж комп"ютерно-касова система. Розрахунок проводжу в EXEL. Але заморочки вистачає. РК вже понаписувала - зараз буду реєструвати...

Ответить
  • Виктория
06.02.15 14:56

Вика11 У нас по поводе ЕСВ консультируют с точностью до наоборот. Сегодня делали з/плату в обновленной 8-ке- программа сама считает ЕСВ с минимальной з/п даже тем, у кого з/п 500-600 грн (оформленные на 2-4 часа)

Ответить
  • натали.запорожье
06.02.15 14:57

Маленьке місто. А як Ви робите в єксель, поділіться будь ласка, у мене теж компютерно касова програма

Ответить
  • злой бух
06.02.15 14:58

Вопрос такой, если мы уменьшим обязательства по НДС и реализацию соответственно, как быть с проводками по реализации, как отобразить АкН и т.д.

Ответить
  • злой бух
06.02.15 15:01

Может я ошибаюсь, но разве в кодексе сказано, что продавцы должны УДЕРЖИВАТЬ акцизный налог, нет, там все просто написано: акцизный налог с продаж! А уж где мы его возьмем , я так поняла никого не интересует. Какие мысли по этому поводу?

Ответить
  • натали.запорожье
06.02.15 15:03

Маленьке місто Это выгружать чек за каждый день в Эксель, считать сумму подакцизных и неподакцизных, и соответственно корректировать, я правильно поняла

Ответить
  • Вика11
06.02.15 15:19

Виктория Обалдеть.... Попробовала в 1С-ке насчитать ЗП за январь - точно, сама считает ЄСВ с минималки.

Ответить
  • Маленьке місто
06.02.15 15:37

злой бух, ви праві, нікого ніколи не цікавило, з яких коштів ми маємо сплачувати податки. Тому і деякі фірми відразу з перших чисел січня накрутили +5% на весь підакцизний товар (в тому числі на тютюн МРЦ+5%), а деякі тільки от зараз піднімають. Бо за результатами місяця получається немаленька сума, яку треба сплатити (заробити). Ми підняли ціни десь з 15 числа, в РРО окремо не виділяли і зараз платити ще й ПДВ з суми акцизного податку - це подвійне оподаткування! Я от тільки думаю - а яку суму ставити в доходи??? Раніше була сума без ПДВ, тепер сума без ПДВ + АП? а потім АП - у витрати (як загальнодержавний под.)? Чи сума без ПДВ без АП і тоді у витрати не мтавимо? Хто що думає з цього приводу???

Ответить
  • злой бух
06.02.15 15:43

Так отож, що ніде нічого не написано і я так розумію, що буде як з хмільним збором. Бо в мене не виходить його по-людськи оформити з проводками і т.д. у мене АЗС. поки що ми не перепрограмовували РРо, і будемо платити з власних доходів, але думаю що буде якесь роз.яснення, тоді я й зроблю коригування.

Ответить
  • Маленьке місто
06.02.15 15:45

натали.запорожье, у мене товари підакцизні і непідакцизні погруповані. 1.Роблю звіт з продажу за день (сума з ПДВ) тільки підакцизних товарів, з суми вираховую АП. 2.При формуванні ПН за щоденними опер. до суми продажу по непідакцизних товарах додаю суму з п.1. Можна і по-іншому, це вже арифметика, головне, щоб результат получився і менше роботи було.

Ответить
  • Вика11
06.02.15 15:49

1С-ку быстро обновили по начислению ЄСВ на зарплату, меньше минимальной... Лучше бы обновили приходный кассовый ордер. Ведь проводки формируются по-старому.

Ответить
  • натали.запорожье
06.02.15 16:19

Маленьке місто. Щиро дякую, я теж так зробила, весь місяць прийдеться пераховувати, жах.

Ответить
  • Маленьке місто
06.02.15 16:34

Відіслала "на пробу" одну коригуючу. ПРИЙНЯТО. Аж тоді побачила, що "мінус" не поставила.... ХА-ха-ха, тепер знов прийдеться коригувати...

Ответить
  • Маруся
07.02.15 12:55

Возник вопрос- почему акцизний налог на розничную продажу "загальнодержавний податок", если он платится в местный бюджет? Может и не надо его в базу НДС включать по сути...

Ответить
  • натали.запорожье
09.02.15 09:08

Маленьке місто. Щиро дякую, я теж так зробила, весь місяць прийдеться пераховувати, жах.

Ответить
  • Анита
10.02.15 09:29

А податкові накладні коригували? Все пройшло?

Ответить
  • оля
16.04.15 11:10

у меня в чеке - 36,80 грн ПДВ 20% -6,13 грн акцизний сбор 6% -1,74 грн должно быть 36,80 грн ПДВ 20 % -5,84 (36,8/1,05/6) акцизный сбор -1,75 (36,8-5%*5%) или (36,8/1,05*5%) Какие считаки дают формулы для фирм, обслуживающие ЕККА!!!???

Ответить