Отключить рекламу

Подпишитесь!


01.02.12
4242 27 Печатать

Предприятие выплачивает физическому лицу арендную плату по договору аренды автомобиля. По какому признаку дохода следует отражать такие выплаты в форме № 1ДФ?

   Правові відносини за договором найму (оренди) транспортного засобу регулюються § 5 глави 58 ЦКУ. Варто окремо нагадати, що договір найму транспортного засобу за участю фізичної особи підлягає нотаріальному посвідченню (ч. 2 ст. 799 ЦКУ).
   
   Порядок оподаткування доходів фізичних осіб встановлено ПКУ. Форма податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) і Порядок заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затверджені наказом ДПАУ від 24.12.2010 р. № 1020 (далі – Порядок № 1020).
   
   При цьому ознаки доходів, які зазначені у додатку до Порядку № 1020, встановлені відповідно до конкретних норм ПКУ з оподаткування доходів фізичних осіб. Тобто розглядати їх варто разом.
   
   На перший погляд зазначена у запитанні орендна плата відповідає пп. 164.2.5 ПКУ, згідно з яким до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ПКУ. Зазначеному пп. 164.2.5 ПКУ відповідає ознака доходу «106». Але варто звернути особливу увагу на посилання на п. 170.1 ПКУ, який присвячений оподаткуванню доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм).
   
   З урахуванням цього, на нашу думку, за ознакою доходу «106» у формі № 1ДФ відображаються лише доходи, отримані від надання в оренду нерухомого майна.
   
   Що стосується доходів у вигляді орендної плати за отриманий в оренду автомобіль (рухоме майно), то такі доходи цілком відповідатимуть пп. 164.2.2 ПКУ, згідно з яким до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору. Таким доходам відповідає ознака доходу «102» у формі № 1ДФ. До речі, аналогічної думки щодо ознаки доходу при оренді транспортного засобу дотримуються податкові органи (див. запитання-відповідь в «Єдиній базі податкових знань»).
   
   Таким чином, вважаємо, що сума орендної плати, яка виплачується фізичній особі за договором оренди автомобіля (рухомого майна), повинна відображатися у формі № 1ДФ з ознакою доходу «102».
   
   На завершення нагадаємо, що при правовідносинах за договорами найму (оренди) як рухомого, так і нерухомого майна, на суми орендної плати на користь фізичних осіб єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не нараховується (лист ПФУ від 10.08.2011 р. № 16534/03-20).
   
   Олег Коваль
   Консалтингова компанія «ЕКСПЕРТ»
   
   Дата підготовки 25.01.2012

По материалам ЛИГА:ЗАКОН
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Бух
01.02.12 22:13

В моей налоговой (г.Кременчуг Полтавской обл.) проконсультировали - аренда авто с признаком 106

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • мася
01.02.12 22:26

и в "Баланс"библиотека №20 за 2011 написано ,что признак 102

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Олег
01.02.12 22:38

из ЕБНЗ: Питання: Яким чином відображаються у податковому розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і суми утриманого з них податку за ф. N 1ДФ, суми орендних платежів, які виплачуються податковим агентом на користь ФО на підставі договору оренди транспортного засобу? Відповідь: Правові відносини за договором оренди транспортного засобу регулюються параграфом 5 глави 58 "Найм (оренда) транспортного засобу" Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року N 435-IV, із змінами та доповненнями. Договори, що регулюються цивільним правом, називаються цивільно-правовими. Таким чином, договір оренди транспортного засобу підпадає під визначення цивільного-правового договору. Відповідно до Довідника ознак доходів, наведеного у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.10 N 1020, суми орендних платежів, які отримуються фізичною особою, відображаються податковим агентом у податковому розрахунку за ф. N 1ДФ під ознакою доходу "102", як виплати, що нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • люк
01.02.12 23:31

я показываю 106 по аренде автомобиля. потому что это не договор ГПД, чтобы показывать 102

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Nadin
01.02.12 23:51

Вот ведь дурдом у нас! Если покажу аренду как ГПД с кодом 102, то пенсионный фонд тут же спросит, а где отчисления???Опять оправдываться? Зачем делать так, чтобы возникали лишние вопросы? Зачем писать законодательство так, чтобы мы всегда оправдывались? и почему не написать однозначно???

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Макс
02.02.12 01:34

"З урахуванням цього, на нашу думку.."На какую думку, мать вашу?! Когда в этой грёбаной стране я буду иметь право работать без чьих-либо умозаключений?!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Зара
02.02.12 01:55

Не могу разобраться, если предприятие арендует помещение у физического лица (не СПД) на какой р/счет нужно перечислить НДФЛ удержанного с суммы аренды (в налоговой куча счетов, а какой мне нужен непонятно).Кто нибудь может подсказать?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ольга Бух
02.02.12 02:52

Заре код платежа 11011200 налог на доход физ лиц от продажи и аренды недвижимого имущества ( помещение...) код платежа 11011300 то же от движимого (машина...)

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Viki
02.02.12 02:56

я решила, неоднократно прочитав, что это КОД 11010400.... У меня такая же ситуация

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Viki
02.02.12 02:58

дополнение, я написала, по счетам и кодам начиная с 06.02.2012 г.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ольга Бух
02.02.12 03:07

Viki код 11010400 у нас фиксированный налог. Надо читать текст- расшифровку

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ольга Бух
02.02.12 03:08

дополнение, коды до 6 февраля

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Юлия
02.02.12 04:28

подскажите, а что делать если перечисляли НДФЛ от аренды авто на р/с как НДФЛ от наемных работников?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • * -Юлия
02.02.12 05:23

ничего, вы же заплатили.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Валентина
02.02.12 07:38

код 11011300 оренда(суборенда) мне так сказали

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ирина
02.02.12 09:29

Люк и Nadin, а кто Вам сказал, что договор аренды-это не договор гражданско-правового характера, т.е. ГПД? ГПД - это не только купля-продажа, оказание услуг, подряд, а также аренда, субаренда и пр. виды ГПД с/но Гражданского Кодекса Украины...

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • николь
02.02.12 13:38

Ни разу не подавала в отчете аренду.И негде єто не всплівало.А теперь думаю нада подать уточнення.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Лия
02.02.12 22:19

Подскажите, договор аренды автомобиля у физ лица обязательно подлежит нотариальному удостоверению? или есть ограничения по срокам договора?...помогите

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Олег
02.02.12 22:20

ЛИЯ, читайте первый абзац этого материала: "Варто окремо нагадати, що договір найму транспортного засобу за участю фізичної особи підлягає нотаріальному посвідченню (ч. 2 ст. 799 ЦКУ)."

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Лєна
02.02.12 23:50

Здаю з кодом 102. Претензій поки не було.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Лия
03.02.12 02:37

звонила в налоговую, мне сказали нотариально заверяется договор если больше 3-х лет

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Олег
03.02.12 04:04

Лия, вот так выглядит ст. 799 Гражданского кодекса Украины: "Стаття 799. Форма договору найму транспортного засобу 1. Договір найму транспортного засобу укладається у письмовій формі. 2. Договір найму транспортного засобу за участю фізичної особи підлягає нотаріальному посвідченню. " упоминания про срок договора более 3 лет я не вижу. Возможно в налоговой перепутали с арендой недвижимости.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Иванна
03.02.12 20:30

з якого перпугу ознака 102 когда ознака доходу 106.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Прынцесса, но не на бобах
04.02.12 05:20

Лия, Олег Вам ответил совершенно верно. А налоговики, и правда, движимость с недвижимостью спутали.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Лиза911
04.02.12 07:49

Девочки все договора нотариально где указана орендная плата, у нас пришла налоговая хотели все снять и оренду и ПММ, поэтому все к нотариусу, или заключайте договор только на списание ПММ без орендной платы. посмотрите Цивільний кодекс. Мне дани образец договора без оплати посмотрите ДОГОВІР На оренду автомобіля ЗАЗ ДЕУ реєстраційний № __________________ _______________ «01» січня 2012 р. Орендодавець, в особі ____________________ на основі технічного паспорту ______________ від _______________ р. з однієї сторони та ПП ____________ в особі директора _____________________., діючого на основі Статуту, з другої сторони заключили даний договір на оренду автомобіля ЗАЗ ДЕУ. Орендодавець забезпечує ПП ________________________ автомобілем ЗАЗ ДЕУ для виробничих потреб, Орендатор поставляє паливо-мастильні матеріальні та запчастини . Термін оренди з 01.01.2012 р. по 31.12.2012 р. Орендодавець: Орендатор: _____________ ПП __________ _____________ ______________

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Виолетта
04.02.12 11:37

Дорогие бухгалтера! Помогите! Я ЧП на ЕН 2 гр. Хочу использовать грузовой автом. для своей деятельности плюс оказывать услуги частным лицам. Автомобиль находится в частн. собственности моего мужа. Как мне это оформить? Договором аренды? Или можно как-то еще?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Леся Золотар
05.02.12 10:21

А если плату за аренду собственного недвижимого имущества получает ФЛ СПД , то он тоже может не платить ЕСВ или это касается только физ.лиц без регистрации СПД? СПАСИБО!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться