Отключить рекламу

Подпишитесь!


21.03.12
2158 12 Печатать

Потеря оплаченного больничного листа. Как быть при проверке?

   В бухгалтерии потерялся больничный лист, он был был оплачен. Как доказать при проверке что он был? Можно ли в больнице затребовать копию?
   
   Згідно статті 51 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" від 18.01.2001 N 2240 (далі - Закон) підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. Порядок і умови видачі, продовження та обліку листків непрацездатності, здійснення контролю за правильністю їх видачі встановлюються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я за погодженням з Фондом.
   
   Як відомо, господарські операції відображаються в бухгалтерському обліку методом їх суцільного та безперервного документування. А тому в обліку все має бути належним чином підтверджено документально. Так, підставою для відображення господарських операцій у бухгалтерському обліку є первинні документи (ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.99 N 996).
   
   Тобто, листок непрацездатності, виданий медичною установою, є первинним документом і підставою для відображення в бухгалтерському обліку розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням і, відповідно, підлягає поновленню.
   
   Дії суб'єкта господарювання у разі втрати первинної документації застережено пунктом 6.10 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95 р. N 88.
   
   Так, у випадку втрати або знищення первинних документів, облікових регістрів та звітів керівник підприємства повинен письмово повідомити про це правоохоронні органи та наказом призначити комісію для встановлення переліку відсутніх документів і розслідування причин їх утрати чи знищення. Про заходи, яких необхідно вжити у разі втрати документації, також йдеться в листі Державного комітету архівів України від 11.03.2002 р. N 01-197.
   
   Установивши причини та перелік утраченої документації, підприємство приступає до відновлення облікових даних.
   
   Відповідно до статті 51 Закону з метою удосконалення порядку видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджено Інструкцію про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13.11.2001 N 455, згідно пункту 1.14 якої новий листок непрацездатності з позначкою "дублікат" видається тільки на підставі довідки з місця роботи про те, що за період тимчасової непрацездатності виплата допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю не здійснювалась. У зв'язку з цим від медичної установи, за відповідно оформленим запитом, можливо отримати лише реєстр виданих документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність працівників підприємства. Окрім цього, підприємство також може звернутися до свого відділення Фонду, де воно зареєстроване як страхувальник, з проханням надати копії всіх утрачених звітів. При цьому до заяви доцільно додати підтверджуючі документи, зокрема, довідку органу пожежної служби та акт комісії з переліком утрачених документів і зазначенням причин їх втрати.
   
   На підставі отриманих копій документів підприємство відновлює оригінали власних вихідних первинних документів; формуються журнал господарських операцій та регістри бухгалтерського обліку. Якщо підсумкові обороти у відновлених регістрах збігатимуться з даними, відображеними в звітності по коштах Фонду за відповідні звітні періоди, то бухгалтерський облік по коштах Фонду повністю відновлено. Якщо деякі показники не збігаються, робота з відновлення втрачених документів підлягає продовженню. Зрештою підприємство має спробувати повністю відновити втрачену документацію, інакше йому може загрожувати відповідальність за допущене правопорушення відповідно до чинного законодавства.

По материалам Соціальний захист населення
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Marsik
21.03.12 22:51

Резюме? бла-бла-бла.........

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • NataBUH
21.03.12 22:52

У меня сотрудник потерял больничный лист. Написали письмо в больницу от имени фирмы. Выдали дубликат. А здесь все так сложно.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • муся
21.03.12 23:54

по письменному запросу предприятия выдают дубликат элементарно -а писанина эта для тех кто верит во всю эту фигню

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ххх
22.03.12 01:30

спасибо девочки за лаконичность , а то в статье действительно уже так сложно навернули......., что и не захочется его проводить.....

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • инина
22.03.12 01:46

Когда все просто, за что деньги брать?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • лена
22.03.12 03:11

Больница выдаст копию, если лист потерял сотрудник , бухгалтерия в таком случае пишет письмо на больницу, что больничный лист не сдан и не оплачен.И только после письма выдается дубликат. А вот если был сдан и уже оплачен , а потом утерян уже бухгалтерией, то все сложнее...

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Bhbyf
22.03.12 03:12

инина 22.03.2012 12:46:13 Когда все просто, за что деньги брать? Согласна!!!!Все законодательные акты специально усложняют, чтобы было где пожывиться!!!!!!!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Надоело
22.03.12 03:24

Писала в письме просто утерян больничный лист. Подробностей про оплату больница не требовала. Вот почитают такие консультации начнут требовать

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Аноним
22.03.12 03:51

Відповідь Міністерства фінансів України щодо ведення Книги обліку доходів і витрат МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2, тел. 206-58-88, факс 425-90-26 e-mail: infomf@minfin.gov.ua Всеукраїнське обєднання малого та середнього бізнесу "ФОРТЕЦЯ" Департамент податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України на запит щодо заповнення книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість), затвердженої наказ Міністерства фінансів України від 15.12.2011№ 1637 (далі - Книга) повідомляє. При підведенні підсумків за звітний період, у графі 1 Книги робиться запис «Усього» із зазначенням звітного періоду (місяця, кварталу, року), а фактично отримана сума доходу від провадження діяльності відображається у Книзі сумарним підсумком за місяць, квартал, рік у графах 2-7 і 9. Директор Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку М.О. Чмерук ЗВЕРНЕННЯ

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Аноним
22.03.12 03:52

Департамент податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України на запит щодо заповнення книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість), затвердженої наказ Міністерства фінансів України від 15.12.2011№ 1637 (далі - Книга) повідомляє. При підведенні підсумків за звітний період, у графі 1 Книги робиться запис «Усього» із зазначенням звітного періоду (місяця, кварталу, року), а фактично отримана сума доходу від провадження діяльності відображається у Книзі сумарним підсумком за місяць, квартал, рік у графах 2-7 і 9. Директор Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку М.О. Чмерук ЗВЕРНЕННЯ

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Гл бух
22.03.12 06:06

Вобщем как всегда просто его нейвидить при проверке

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Юрій
22.03.12 21:02

Скажу наступне, при втраті оплаченого листка непрацездатності, ніяка лікарня вам дублікат не видасть а Фонд не прийме до заліку цей лист а ще й нарахує 50% штрафу + адмін штраф за порушення. Так що БУДЬТЕ УВАЖНІ БУДЬТЕ ПИЛЬНІ!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться