Сайт для бухгалтеров №1 в Украине
Чат 911

Получайте
новости почтой!


29.12.15
2291 3 Печатать

Кто должен выплатить денежные средства наемным работникам в случае смерти работодателя - частного предпринимателя?

   Відповідно до статті 99 Податкового кодексу України виконання грошових зобов’язань та/або погашення податкового боргу фізичної особи (у тому числі фізичної особи — підприємця, фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність) у разі її смерті або оголошення судом померлою здійснюється її спадкоємцями, які прийняли спадщину (крім держави), в межах вартості майна, що успадковується, та пропорційно частці у спадщині на дату її відкриття.
   
   Відповідно до статті 48 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців“ у разі смерті фізичної особи – підприємця третя особа, зокрема спадкоємець або відповідний орган виконавчої влади, може подати державному реєстратору особисто (надіслати поштовим відправленням) нотаріально засвідчену копію свідоцтва про смерть фізичної особи або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть фізичної особи.
   
   Таким чином, у разі смерті приватного підприємця всі його права та обов’язки (в тому числі щодо трудових відносин) переходять до його спадкоємців.
По материалам Держпраці
Рубрика:
Комментарии
  • Владимир
30.12.15 08:29

переходят, то переходят, а вот когда он вступает в права наследования вместе с правом распоряжения активами предпринимателя, банковским счетом как то забыли указать. Консультация просто "шикарная". Как быть в этот период с зарплатами, налогами ? Кто и когда уволит сотрудников, сделает запись в трудовой книжке (пока еще не отменены), окончательный расчет проведет и как быть с несвоевременным расчетом с работниками? Кто обязанность налогового агента исполнит?

Ответить
  • Владимир
30.12.15 08:35

Стаття 37. Виникнення, зміна і припинення податкового обов'язку 37.1. Підстави для виникнення, зміни і припинення податкового обов'язку, порядок і умови його виконання встановлюються цим Кодексом або законами з питань митної справи. 37.2. Податковий обов'язок виникає у платника податку з моменту настання обставин, з якими цей Кодекс та закони з питань митної справи пов'язує сплату ним податку. 37.3. Підставами для припинення податкового обов'язку, крім його виконання, є: 37.3.2. смерть фізичної особи.... Стаття 38. Виконання податкового обов'язку 38.1. Виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк. 38.2. Сплата податку та збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, - податковим агентом, або представником платника податку. 38.3. Спосіб, порядок та строки виконання податкового обов'язку встановлюються цим Кодексом та законами з питань митної справи. Источник: http://buhgalter911.com/Res/Zakoni/NalCode/tekst_rozdil1.aspx © Buhgalter911.com Хотелось бы понять

Ответить
  • гоша
30.12.15 18:25

Что то в этой консультации недоработано. Кто же уволит работников - может органы власти ?Но опять же вопрос - это можно сделать только через 6 месяцев? Цивільний кодекс України передбачає строк прийняття спадшини у 6 місяців Стаття 1270. Строки для прийняття спадщини 1. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. 2. Якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття. Якщо строк, що залишився, менший як три місяці, він продовжується до трьох місяців.

Ответить
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям