Отключить рекламу

Подпишитесь!


27.08.13
9476 21 Печатать

Какие документы должно предоставить ФЛП для заключения с ним договора: свидетельство о госрегистрации, выписку, предоставленную госрегистратором, или извлечение из госреестра, или же все эти документы вместе?

   Які документи повинна надати ФОП для укладання з нею договору: свідоцтво про держреєстрацію, виписку, надану держреєстратором, чи витяг із держреєстру, або ж всі ці документи?
   

   
   Відповідно до п. 177.8 ПКУ під час нарахування (виплати) фізичній особі – підприємцю (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб'єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою – підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до пп. 14.1.195 та 14.1.222 ПКУ.
   
   Щодо фізичної особи – підприємця, яка перебуває на спрощеній системі оподаткування, то згідно з пп. 165.1.36, п. 292.9 та пп. 2 п. 297.1 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається дохід фізичної особи – підприємця, з якого сплачується єдиний податок. При цьому підтвердження його статусу податковим законодавством не вимагається.
   
   Як повідомили податківці, розпорядженням ДПСУ від 26.07.2012 р. № 148-р затверджено Регламент функціонування програмного сервісу «Перевірка свідоцтва платника єдиного податку» на веб-сайті ДПС України. Суб’єкти господарювання за допомогою цього сервісу можуть впевнитись в тому, що свідоцтво платника єдиного податку їх контрагента не анульовано. Зазначений програмний сервіс знаходиться на веб-сайті ДПСУ (sta.gov.ua) в рухомому меню «Головна/Перевірка свідоцтва платника єдиного податку».
   
   Інша річ, коли йдеться про укладання договору з підприємцем – виконавцем робіт (надавачем послуг), незалежно від того, на якій системі оподаткування він перебуває. У такому разі слід враховувати норми Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.
   
   Так, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 цього Закону платниками єдиного внеску є, зокрема, роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців).
   
   Отже, для уникнення подвійного оподаткування та нарахування і сплати єдиного соціального внеску підприємству доцільно попросити у підприємця (або отримати самостійно) витяг з ЄДР. Порядок надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців затверджено наказом Мін’юсту від 14.12.2012 р. № 1846/5.
   
   У витязі (розширеної форми), сформованому на дату, визначену запитувачем у запиті, зазначаються відомості щодо фізичної особи – підприємця, зокрема:
   
   – прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи;
   
   – місце проживання;
   
   – види діяльності;
   
   – дата і номер запису про проведення державної реєстрації фізичної особи – підприємця;
   
   – дата і номер запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем, підстава для його внесення тощо.
   
   
   Ольга Пономаренко
    ТОВ АФ «Профі-Аудит»
   
   Дата підготовки 07.08.2013

По материалам ЛИГА:ЗАКОН
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Елена2
28.08.13 08:41

Но ведь не у всех есть витяг, тем более расширенной формы, а вот выписка и свидетельство есть у всех, и все эти данные там содержаться. И я не совсем поняла начало этой статьи, и о чем идет речь. О том что не облагается НДФЛ выплаты ФОПам, если они не являются работниками?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • лелик
28.08.13 09:51

речь идет о том, что если ФОП на общей системе, то должен предоставить контрагенту вытяг. Если фоп на ЕН и вид деятельности указан в свидетельстве плат. ЕН, то можно не предоставлять вытяг.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • колишній
28.08.13 09:51

У виписці з ЄДР відсутній поточній стан особи - чи не триває бува процедура банкрутства чи припинення, а у вибірковому витязі його можна вибрати. У виписці один КВЕД, а у витязі - всі. Свідоцтва лишились на руках навіть в припинених підприємців, вони не дійсні. Стережіться - отримуйте свіжі витяги на контрагентів в свого держреєстратора, ціна питання - менше 55 грн.!!!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Бука
28.08.13 10:17

Извините, наверное, чего-то не понимаю. А как можно получить вытяг не по своему предприятию, а по постороннему физ.лицу? Тут по своей фирме за вытягом с доверенностью приходишь!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • МИРА
28.08.13 10:26

Могли бы и усовершенствовать програмный сервис «Перевірка свідоцтва платника єдиного податку» на веб-сайте ДПС Украины, так как проверка свидетельства по серии и номеру ,как таковая, не нужна и актуальность застарелая на 31.01.13г. Если бы была возможность смотреть систему налогобложения контрагента по коду ЭДР с возможностью распечатки информации, вот это было бы полезно и удобно. А то бывают случаи,что предприниматель не в курсе на каком системе налогообложения. Не успевает за законодательными "покращеннями".

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Викторович
28.08.13 10:39

Бука, легко! И в витяге будет указано, что он получен по Вашему запросу. Никакой доверенности - только запрос и Ваш паспорт. Ну и оплата, разумеется.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Алена
28.08.13 10:47

Вопросик по теме. Я СПД на едином налоге. Оказываю услуги по аренде оборудования таким же СПД на едином налоги (1 и 2 группа). Договор заключаю в начале года. При заключение договоров мне мои арендаторы приносят св-ва по единому налогу. А потом неизвестно на какой системе налогообложения они находятся в течении года. Ведь с начала любого последующего квартала любой из них может перейти на общую систему меня не уведомив. Значит, если я беру деньги за аренду у СПД на общей системе - то я влетаю на 15 % подоходного. Как себя обезопасить?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Аноним
28.08.13 11:02

для Алена: Пропишите в договоре пункт по уведомлению Вас об изменении системы налогообложения , в случае несоблюдения этого пункта - компенсация доначисленного налога (15%), конечно ее сложно будет выбить - через суд, но если суммы приличные, почему нет? Другое дело что за это нарушение можно и свидетельства ед.налога лишится.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • АРФА
28.08.13 11:06

Алена! Вы оказываете услуги и получаете деньги, так что может идти речь только о подоходном с Вашего дохода. Но поскольку Вы ФОП, то с Вас ПДФО не удерживают.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Елена
28.08.13 12:11

Если есть сомнения по поводу контрагента, иду сюда http://buhgalter911.com/Res/PO/predpriyatia.aspx, по-моему, там все есть

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Злой бух
28.08.13 12:28

Я для каждого предприятия или ФОПа распечатываю инфо отсюда http://irc.gov.ua/ua/Poshuk-v-YeDR.html, там есть и состояние и виды деятельности и т.п.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Таня
28.08.13 13:18

продуктовый магазин чпен 2 или 3 группа - 1. какой договор заключать с поставщиками, чтоб в доходе чпен была только торговая наценка ? 2. образец этого договора

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • нива
28.08.13 14:23

2 Злой бух По ссылке http://irc.gov.ua/ua/Poshuk-v-YeDR.html. я не могу найти виды деятельности. Может я не там ищу?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Аноним
28.08.13 15:10

нива - ищите там, но коды увидете только по юр.лицам, по физ.лицам они не дают информации

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • нива
28.08.13 15:28

Спасибо. Но меня больше интересуют КВЕДы физ. лиц...

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Васья
28.08.13 16:19

Заставь народ заниматься тупым нудным делом и можеш творить всё что тебе нужно.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • **
28.08.13 16:28

Таня, жёстко ставите вопросы. Конечно же нужно заключать договора посреднические, при которых право собственности на товар вам не переходит: комиссия, поручеие, агентские и пр.договора.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Таня
28.08.13 18:02

комиссия -- по нку вроде всё в доход, а не наценка, поручение - это услуга, от имени производителя продавать, только для фирменных магазинов + опт может подходить, а для розничного мага нет. так ? агентские - ? это какие? и пр.договора - какие?.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Вера
29.08.13 09:03

По ссылке http://irc.gov.ua/ua/Poshuk-v-YeDR.html - у меня не получается угадать зашифрованный вход. Подскажите, у всех перед поиском просит ввести зашифрованные буквы?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ігор
29.08.13 12:15

Без введення коду (капчі) не обійтись. Якщо важко розпізнати код - можете натиснути кнопку "Перезавантажити зображення" й пробуйте далі. Обов'язково звертайте увагу на регістр (велика/мала буква). Все у Вас вийде! У мене, як правило, виходить з першої спроби...

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться