Отключить рекламу

Подпишитесь!


26.09.13
695 8 Печатать

Взносы в уставный капитал: когда включать в доходы?

   Чи включаються до доходів внески до статутного капіталу, якщо збільшення статутного капіталу не зареєстровано в Єдиному державному реєстрі?
   
   Створення підприємства передбачає формування його статутного капіталу шляхом внесення засновниками внесків до статутного капіталу. Згідно з ч. 2 ст. 115 Цивільного кодексу України № 435-IV від 16.01.2003 р. (далі – ЦКУ) внеском до статутного (складеного) капіталу господарського товариства виступають гроші, цінні папери, інші речі або майнові чи інші відчужувані права. Найчастіше статутний капітал підприємства формується за рахунок грошових коштів або рухомого майна.
   
   Відповідно до ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» від 15.05.2003 № 755-IV державна реєстрація юридичних осіб − засвідчення факту її створення або припинення, а також вчинення інших реєстраційних дій шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.
   
   Порядок проведення державної реєстрації включає, зокрема, внесення відомостей про юридичну особу до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. Зміни до установчих документів юридичної особи підлягають обов’язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру.
   
   Єдиний державний реєстр містить такі відомості про юридичну особу: дані про розмір статутного капіталу (статутного або складеного капіталу), у тому числі частки кожного із засновників (учасників), а також розмір сплаченого статутного капіталу (статутного або складеного капіталу) на дату проведення державної реєстрації та дата закінчення його формування.
   
   Відповідно до пп. 14.1.81 п. 14.1 ст. 14 ПКУ прямі інвестиції – це господарські операції, що передбачають внесення коштів або майна в обмін на корпоративні права, емітовані юридичною особою при їх розміщенні такою особою.
   
   Згідно з пп. 135.5.4 п. 135.5 ст. 135 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі – ПКУ) вартість товарів, безоплатно отриманих платником податку у звітному періоді, визначена на рівні не нижче звичайної ціни, суми безповоротної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному податковому періоду, як інші доходи враховуються у складі доходів при обчисленні об’єкта оподаткування.
   
   Відповідно до пп. 136.1.3 п. 136.1 ст. 136 ПКУ для визначення об’єкта оподаткування не враховуються суми коштів або вартість майна, що надходять платнику податку у вигляді прямих інвестицій або реінвестицій у корпоративні права, емітовані таким платником податку, в тому числі грошові або майнові внески згідно з договорами про спільну діяльність на території України без створення юридичної особи.
   
   Отже, виходячи з викладеного, можемо зробити висновок: якщо збільшення статутного капіталу не оформлено належним чином та відповідні зміни не зареєстровані в Єдиному державному реєстрі, то отримані грошові кошти (вартість товарно-матеріальних цінностей) вважатимуться для платника податку безповоротною фінансовою допомогою (безоплатно отриманими) та відповідно включатимуться до доходів такого платника, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування, в порядку, визначеному Податковим кодексом України для оподаткування безповоротної фінансової допомоги.

По материалам АФ "ДеВізу"
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Вита
27.09.13 08:45

А если мы внесем, а потом оформим изменения в устав??????????

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Татьяна
27.09.13 08:58

А если оформить решение собрания учредителей, потом изменения в учредительные документы, а потом внести

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Вита
27.09.13 09:23

Для Татьяна - тогда нет дохода

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Юлия
27.09.13 12:09

В соответствии с НКУ зарегистрированная и правильно внесенная помощь учредителей в течение 365 дней не попадает в доходы.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Бюгюльмэ
27.09.13 12:14

Я проспала очередное пакращяння? Где и зачем помощь учредителя регистрировать?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться