Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


15.01.14
1700 43 Печатать

Изменения в налогообложении с 1 января 2014 г. Часть 5

    Продолжение. Часть 1, 2-3, 4
   
   
V. Податок на доходи фізичних осіб
   
    Відповідальність за помилки у формі 1-ДФ

   
    З 01.01.2014 р. за самостійне виправлення помилок у формі №1ДФ не застосовуватимуть штрафи в розмірі:
   
   - 510 грн. (1020 грн. за повторне порушення протягом року) за неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями чи з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, якщо:
   
   - такі недостовірні відомості або помилки не призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку;
   
   - самостійне виправлення недостовірних відомостей або помилок у податковій звітності здійснене у зв’язку з проведеним відповідно до п. 169.4 ПКУ перерахунком;
   
   - 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті (50% вдруге та 75% втретє) за ненарахування, неутримання та/або несплату (неперерахування) податку на доходи фізичних осіб, якщо помилка виявлена під час проведення перерахунку відповідно до п. 169.4 ПКУ.
   
   
Визначення статусу резидента

   
   З 01.01.2014 р. особа, що має право постійного проживання за кордоном, вважається такою, що не проживає в Україні, а малолітні особи тепер фігурують у п.п. 179.4, 179.6 ПКУ поруч із неповнолітніми особами. Тобто вони звільняються від обов’язку подання декларації про майновий стан і доходи. Натомість такий обов’язок за них виконують їхні опікуни чи піклувальники.
   
   
Декларування доходів громадян

   
   Міністерство доходів і зборів України наказом від 11.12.2013 р. №793 затвердило нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи та інструкцію щодо заповнення такої декларації.
   
   Нагадуємо, що граничний термін подання декларації за 2013 рік - 30 квітня 2014 року.
   
   
VІ. Єдиний соціальний внесок
   
   Розмір внеску у 2014 році

   
   Проектом Закону України «Про Державний бюджет на 2014 рік» заплановано розмір мінімальної заробітної плати на 01.01.2014 р. залишити на рівні грудня 2013 року в розмірі 1218 грн., на 01.07.2014 р. – 1250 грн., на 01.10.2014 р. – 1301 грн.
   
   При умові затвердження мінімальної зарплати в зазначених розмірах мінімальний розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для підприємців у 2014 році становитиме: з січня по червень - 422,65 грн., з липня дo вересня - 433,75 грн., з жовтня дo грудня - 451,45 грн.
   
   Максимальний розмір внеску для підприємців становитиме не більше, ніж внесок, нарахований на 17-разовий прожитковий мінімум на працездатну особу, тобто з січня по червень - 7184,98 грн., з липня дo вересня - 7373,75 грн., з жовтня до груденя - 7674,60 грн.
   

   Посвідчення застрахованої особи

   
   З 01.01.2014 р. вступили в силу норми статті 22 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» вiд 08.07.2010 р. №2464-VI, якою встановлено застосування посвідчень застрахованої особи. Наявність такого посвідчення з 2014 року обов’язкова. За відсутність посвідчень несе відповідальність роботодавець.
   
   
VІІ. Єдиний податок

   
   Ставка єдиного податку для фізичних осіб-підприємців першої та другої груп розраховується виходячи з розміру мінімальної заробітної плати нa 1 січня податкового року та затверджуються місцевими радами.
   
   Відповідно ставки єдиного податку на 2014 рік становлять:
   
   - для першої групи єдиного податку - в межах від 1 до 10 % розміру мінімальної заробітної плати, тобто від 12,18 дo 121,80 грн.;
   
   - для другої групи єдиного податку - в межах від 2 до 20 % розміру мінімальної заробітної плати, тобто від 24,36 дo 243,60 грн.
   
   Ставки єдиного податку для інших груп платників встановлені Кодексом у відсотках від доходу :
   
   3% - третя, четверта групи застосовується платниками ПДВ;
   
   5 % - третя, четверта групи - неплатниками ПДВ;
   
   5% - п'ята, шоста групи - платниками ПДВ;
   
   7 % - п'ята, шоста групи - неплатниками ПДВ .
   
   З 1 січня 2014 року скасовуються Свідоцтва платників єдиного податку. Реєстрація платників єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до Реєстру платників єдиного податку.
   
По материалам ГУ Міндоходів у Львівській області
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • WEL
16.01.14 07:07

Відповідальність за помилки у формі 1-ДФ З 01.01.2014 р. за самостійне виправлення помилок у формі №1ДФ не застосовуватимуть штрафи в розмірі: - такі недостовірні відомості або помилки не призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку; а если я забыла включить ФОПА в 1 ДФ этот как расценивать?

Ответить
  • бух
16.01.14 07:12

"якщо: - такі недостовірні відомості або помилки не призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку;" описка в инн по ходу будет расцениваться как "змінаплатника податку"...

Ответить
  • ОООО!
16.01.14 07:14

С точки зрения Минздоха-конечно-же штраф, а как же иначе

Ответить
  • бух
16.01.14 07:15

WEL если ФОПа вы не облагаете, то як "такі недостовірні відомості або помилки не призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань"

Ответить
  • tomassa
16.01.14 07:26

Умеют же наши законотворцы писать... А если разобраться, то какой штраф по сути отменили? Одна из самых распространённых ошибок - механическая ошибка в ИНН... И что? Вона призводить до зміни платника податку? По логике - вроде да... Опять же...ошиблась где-то с расчётом налога или механически не та цифра выскочила...сама обнаружила... сама исправила... Знов призводить до штрафу? А за что тогда его отменили?

Ответить
  • а у нас
16.01.14 07:37

З 01.01.2014 р. особа, що має право постійного проживання за кордоном, вважається такою, що не проживає в Україні Цікаво, а як роботодавець це може знати? Адже паспорт України в цієї людини ніхто не забирає!

Ответить
  • Единщик
16.01.14 07:49

Спасибо большое за полезную информацию.

Ответить
  • lili
16.01.14 07:59

Штраф застосовується якщо у ф. 1-ДФ занижено або завищено податок (крім перерахунку податку по п. 169.4 ПКУ). Решту помилки можна виправити уточнюючим 1-ДФ без штрафу. Автор статті.

Ответить
  • yuri_ochichenko
16.01.14 08:04

Какой сейчас дурдом творится в налоговых - толпы народа, новые ключи не работают ни в одной программе, отчеты на бумажных носителях не принимают.... Покращення, блеа!

Ответить
  • Леночка
16.01.14 08:14

Ув. коллеги! Скажите в ОПЗ какую декларацию по единому сдавать F01033 или F01034? Понимаю, что в печатном виде они идентичны, но в электронном какую же всё-таки сдавать? Есть такие, что уже сдали по электронке? Спасибо за ответ.

Ответить
  • ГБ
16.01.14 08:31

для Леночки одна для ЕН 1,2 группы, вторая для 3,4. вам осталось выбрать)

Ответить
  • ГБ
16.01.14 08:33

16.01.2014 09:37:06 З 01.01.2014 р. особа, що має право постійного проживання за кордоном, вважається такою, що не проживає в Україні Цікаво, а як роботодавець це може знати? Адже паспорт України в цієї людини ніхто не забирає! А зачем вам знать?

Ответить
  • 1)
16.01.14 08:40

"та/або до зміни платника податку;" настораживает. Помогите разобраться со свидетельствами ЄСВ - как точно знать получал ли сотрудник, или новые нужно заказывать. А если получал - где-то потерял, что тогла , кто несет ответственность.

Ответить
  • сильный духом
16.01.14 08:43

Для Леночка. Сдал F01033 по второй группе, приняли.

Ответить
  • Юпитер
16.01.14 08:51

Я в шоке. 1ДФ такие условия прописали, что особо ничего и не изменилось. И кроме этого, формулировка такая что можно застрелиться. Я даже не удивляюсь. У нас все законы написаны "Казнить нельзя помиловать". А запятая покупается за деньги.

Ответить
  • Лена
16.01.14 08:52

Срочно: Подскажите для получения ключей от гну на каком почтовом сервисе лучше зарегистрировать е-мейл?

Ответить
  • А*
16.01.14 08:52

Цитата З 01.01.2014 р. за самостійне виправлення помилок у формі №1ДФ не застосовуватимуть штрафи в розмірі: ............................т.е. если не включил ФОПа, что НЕ привело к недоплате, НО САМ НЕ ИСПРАВИЛ--------------штраф все равно

Ответить
  • aleniki
16.01.14 09:33

для lili т.е. по сути, уточненку без штрафа можно сдать только если ты ошибся в коде дохода или льготы. Или в дате приема-увольнения.... У меня по благотворительному фонду ежеквартально несколько тысяч получателей по мизерным суммам полученных продуктовых наборов, полученных 200грн нецелевой помощи.... Естественно, имеют место быть банальные опечатки при вводе кодов в базу. Кроме того, отправляем помощи почтовыми переводами. В конце квартала отправили - в 1-ДФ показала. А вследующем квартале они вернулись: адресат умер, не прошел получать и т.д. Деньги мне Укрпочта возвращает. Т.е. помощь осталась неполученной. А по ДФу прошла!!! Минусы в текущих ДФах, как известно, не проходят. Следовательно, нужно сдавать уточненку. Со штрафом! Каждый квартал!!!! И вот сижу я уже много лет и не сдаю их... Потому что при порверке есть шанс, что не все подобные случаи обнаружатся. Так что ваша "Решту помилки можна виправити уточнюючим 1-ДФ без штрафу" звучит, как издевка... извините...

Ответить
  • ****
16.01.14 09:44

подскажите а что за новые ключи? для медка нужны какие-нибудь новые ключи????

Ответить
  • сильный духом
16.01.14 09:53

Для ****. Новые ключи - это ключи, выданные после 1 января 2014 года. Они идут с двумя сертификатами, вместо одного, как раньше. У кого срок действия ключа, выданного в 2013 году, ещё не прошёл, сдают по старым правилам. А для новых ключей нужно подкорректировать программы для сдачи отчётов. Новые правила тут:http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=88226&year=-1

Ответить
  • ната
16.01.14 10:15

З 1 січня 2014 року скасовуються Свідоцтва платників єдиного податку. Реєстрація платників єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до Реєстру платників єдиного податку. Не могу увидеть информацию из единого реестра.

Ответить
  • Ирина
16.01.14 10:33

Уже запуталась. Поправьте, если ошибаюсь (ООО на общей без НДС и до 10 млн.) В МДС: -декларация по налогу на прибыль (форма с начала прошлого года без изменений) - если есть прибыль = 18 % - сдать нужно в течении 40 дней после НГ, т.е. до 9 февраля 2014 - оплата налога в течении 20 дней после, до 28 февраля ЕСВ если без деятельности - ничего не подаем другие формы отчетности - нет

Ответить
  • Маруся-Дуся
16.01.14 10:37

малолітні особи тепер фігурують у п.п. 179.4, 179.6 ПКУ поруч із неповнолітніми особами. Тобто вони звільняються від обов’язку подання декларації про майновий стан і доходи. Натомість такий обов’язок за них виконують їхні опікуни чи піклувальники. ржу нимагу..................

Ответить
  • А.О.
16.01.14 10:47

Господа специалисты давайте вернемся к 1-ДФ пожалуйста......... У меня в 3-м квартале 2013 года ИНН между двумя людьми девочка-бухгалтер перепутала местами..... Я надеялась, что сейчас если сдам уточненку штрафа не будет, а теперь Вас читаю и в шоке, что грозит по-полной......... У меня ни завышения, ни занижения налога нет (у одного +, у другого - на эту же сумму), но это что получается смена плательщиков налогов? но они работали и до этого...... Ответьте кто-нибудь как Вы считаете? (наложка, кстати пока консультирует - если нет недоимки, то нет и фин.санкций)

Ответить
  • Ратьяна
16.01.14 10:56

для 1) - только что здесь на сайте прочитала сообщение что срок ввода закона по страх свид. перенесут на 01.01.2015 года в связи с отсутствием денег

Ответить
  • предпенсионерка
16.01.14 11:30

Ирине - срок сдачи годовой декларации -60 дней

Ответить
  • Бюджет2014
16.01.14 11:37

Бюджет 2014 приняли. Кто знает что теперь делать с импортным товаром ФЛП? В проекте было написано обязательно использование РРО при торговле импортным товаром в розницу...

Ответить
  • Алина
16.01.14 11:50

Здравствуйте! И я вот не пойму! Посвідчення застрахованої особи З 01.01.2014 р. вступили в силу норми статті 22 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» вiд 08.07.2010 р. №2464-VI, якою встановлено застосування посвідчень застрахованої особи. Наявність такого посвідчення з 2014 року обов’язкова. За відсутність посвідчень несе відповідальність роботодавець. Тоесть если у меня на предприятии есть сотрудники у которых нет такого удостоверения,то нужно сделать срочно?

Ответить
  • Вик
16.01.14 11:57

Для АО сделайте корректировку четвертым кварталом .Или сделайте уточненку и авось пронесет штраф не предьявят.

Ответить
  • А.О.
16.01.14 12:16

Так вот я об корректировке нарастающим итогом и думаю аж с третьего квартала)))))))) - но остановило отменение штрафов, а теперь ломаю голову и тоже думаю - корректировка безопаснее.....))))))) Спасибо Вик!

Ответить
  • Александра
16.01.14 12:18

Для Ирины: Отчитываетесь по 2013 году по ставке налога на прибыль 19% на 2014 года ставка налога на прибыль будет 18%

Ответить
  • Александра
16.01.14 12:20

Для Алины: "Введення посвідчення застрахованої особи планується відкласти до 2015 року" Комітет з питань соціальної політики та праці рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект закону про внесення зміни до пункту 1 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" Законопроектом (реєстр. №3266) пропонується перенести з 1 січня 2014 року на 1 січня 2015 року термін набрання чинності положеннями Закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо впровадження посвідчення застрахованої особи в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. <...> http://www.ukrtax.com/?p=12298

Ответить
  • Оксана
16.01.14 13:14

Отзовитесь у кого есть перерасчет "часки використання необоротнних активів в оподат. і не опод. операціях"

Ответить
  • ААААА
16.01.14 14:51

Помогите. Сдала Деку по ЕН - не приняли (была ошибка). теперь не могу затянуть из ОПЗ в Медок новую деку - пишет что она уже есть. Помню , что сам файл надо открыть через блокнот и что то там поменять_ что забыла. Кто так делает.?? Помогите!!! В бумаге не принимают. И время вроде есть только хочется уже отчитаться и забыть как страшный сон.

Ответить
  • Елена
16.01.14 16:44

Для лены на ukr.net

Ответить
  • Марі
16.01.14 18:32

А.О. А коди в кінцевому рахунку не змінюються? Просто тепер навпроти коду 1 суми доходів і податку 2 і навпаВас платники і не змінюються. Здавайте спокійно уточнюючу.

Ответить
  • Марі
16.01.14 18:35

ААААА При збереженні деки у ОПЗ поставте ій № 2 і буде Вам щастя.

Ответить
  • А.О.
17.01.14 07:56

Марі Спасибо Вы меня успокоили - а то от греха подальше решила уже нарастающим ставить......)))))))))

Ответить
  • Татьяна
17.01.14 09:25

Очень прошу откликнуться кто ведет комиссионный магазин по продаже автомобилей. Вопрос по 1ДФ: нужно показывать в отчете 1ДФ уплоченный продавцом налог за проданный 2-й и более автомобиль и тех продавцов которые освобождены от уплаты налога (те кто продает 1 автомобиль в год).? Если можно отправте свои координаты на почту peremoga@i.ua Веду СТО а посоветоваться не скем. За ранее большое спасибо

Ответить
  • Анастасия
17.01.14 15:36

Скажите пожалуйста! Можно ли сдавать отчеты по почте! Майнову декларацию и пустую персонификацию дод.№5? Спасибо!

Ответить
  • Анастасии
17.01.14 19:29

Майнову декларацию - можно по почте , но за 10 дней до граничного срока . А вот ЕСВ дод№5 только лично - и только после сверки с инспектором. Если есть " недоимки " - то посылают в Пенсионный и отчет не принимают, так, проследите , чтобы на "новом " бланке и дека и дод.5

Ответить
  • Анастасия
17.01.14 22:34

Спасибо большое!!!!!

Ответить
  • Алиса К.
09.04.14 08:52

Сделали 1 ДФ за 1V квартал 2013г, отправили ошибочно в 111 квартал 2014г., приняли, зарегистрировали. А там уже есть фактическая. Т.е. получаеться в 111 квартале две 1ДФ.Как выйти из этого положения, подскажите, пожалуйста.Если послать уточн. то за какой перид за 111квартал 2013г или уже в 1 кв 2014года.Штраф неминуем???

Ответить