Отключить рекламу

Подпишитесь!


15.01.14
824 43 Печатать

Изменения в налогообложении с 1 января 2014 г. Часть 5

    Продолжение. Часть 1, 2-3, 4
   
   
V. Податок на доходи фізичних осіб
   
    Відповідальність за помилки у формі 1-ДФ

   
    З 01.01.2014 р. за самостійне виправлення помилок у формі №1ДФ не застосовуватимуть штрафи в розмірі:
   
   - 510 грн. (1020 грн. за повторне порушення протягом року) за неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями чи з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, якщо:
   
   - такі недостовірні відомості або помилки не призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку;
   
   - самостійне виправлення недостовірних відомостей або помилок у податковій звітності здійснене у зв’язку з проведеним відповідно до п. 169.4 ПКУ перерахунком;
   
   - 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті (50% вдруге та 75% втретє) за ненарахування, неутримання та/або несплату (неперерахування) податку на доходи фізичних осіб, якщо помилка виявлена під час проведення перерахунку відповідно до п. 169.4 ПКУ.
   
   
Визначення статусу резидента

   
   З 01.01.2014 р. особа, що має право постійного проживання за кордоном, вважається такою, що не проживає в Україні, а малолітні особи тепер фігурують у п.п. 179.4, 179.6 ПКУ поруч із неповнолітніми особами. Тобто вони звільняються від обов’язку подання декларації про майновий стан і доходи. Натомість такий обов’язок за них виконують їхні опікуни чи піклувальники.
   
   
Декларування доходів громадян

   
   Міністерство доходів і зборів України наказом від 11.12.2013 р. №793 затвердило нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи та інструкцію щодо заповнення такої декларації.
   
   Нагадуємо, що граничний термін подання декларації за 2013 рік - 30 квітня 2014 року.
   
   
VІ. Єдиний соціальний внесок
   
   Розмір внеску у 2014 році

   
   Проектом Закону України «Про Державний бюджет на 2014 рік» заплановано розмір мінімальної заробітної плати на 01.01.2014 р. залишити на рівні грудня 2013 року в розмірі 1218 грн., на 01.07.2014 р. – 1250 грн., на 01.10.2014 р. – 1301 грн.
   
   При умові затвердження мінімальної зарплати в зазначених розмірах мінімальний розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для підприємців у 2014 році становитиме: з січня по червень - 422,65 грн., з липня дo вересня - 433,75 грн., з жовтня дo грудня - 451,45 грн.
   
   Максимальний розмір внеску для підприємців становитиме не більше, ніж внесок, нарахований на 17-разовий прожитковий мінімум на працездатну особу, тобто з січня по червень - 7184,98 грн., з липня дo вересня - 7373,75 грн., з жовтня до груденя - 7674,60 грн.
   

   Посвідчення застрахованої особи

   
   З 01.01.2014 р. вступили в силу норми статті 22 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» вiд 08.07.2010 р. №2464-VI, якою встановлено застосування посвідчень застрахованої особи. Наявність такого посвідчення з 2014 року обов’язкова. За відсутність посвідчень несе відповідальність роботодавець.
   
   
VІІ. Єдиний податок

   
   Ставка єдиного податку для фізичних осіб-підприємців першої та другої груп розраховується виходячи з розміру мінімальної заробітної плати нa 1 січня податкового року та затверджуються місцевими радами.
   
   Відповідно ставки єдиного податку на 2014 рік становлять:
   
   - для першої групи єдиного податку - в межах від 1 до 10 % розміру мінімальної заробітної плати, тобто від 12,18 дo 121,80 грн.;
   
   - для другої групи єдиного податку - в межах від 2 до 20 % розміру мінімальної заробітної плати, тобто від 24,36 дo 243,60 грн.
   
   Ставки єдиного податку для інших груп платників встановлені Кодексом у відсотках від доходу :
   
   3% - третя, четверта групи застосовується платниками ПДВ;
   
   5 % - третя, четверта групи - неплатниками ПДВ;
   
   5% - п'ята, шоста групи - платниками ПДВ;
   
   7 % - п'ята, шоста групи - неплатниками ПДВ .
   
   З 1 січня 2014 року скасовуються Свідоцтва платників єдиного податку. Реєстрація платників єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до Реєстру платників єдиного податку.
   

По материалам ГУ Міндоходів у Львівській області
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • WEL
16.01.14 07:07

Відповідальність за помилки у формі 1-ДФ З 01.01.2014 р. за самостійне виправлення помилок у формі №1ДФ не застосовуватимуть штрафи в розмірі: - такі недостовірні відомості або помилки не призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку; а если я забыла включить ФОПА в 1 ДФ этот как расценивать?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • бух
16.01.14 07:12

"якщо: - такі недостовірні відомості або помилки не призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку;" описка в инн по ходу будет расцениваться как "змінаплатника податку"...

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ОООО!
16.01.14 07:14

С точки зрения Минздоха-конечно-же штраф, а как же иначе

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • бух
16.01.14 07:15

WEL если ФОПа вы не облагаете, то як "такі недостовірні відомості або помилки не призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань"

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • tomassa
16.01.14 07:26

Умеют же наши законотворцы писать... А если разобраться, то какой штраф по сути отменили? Одна из самых распространённых ошибок - механическая ошибка в ИНН... И что? Вона призводить до зміни платника податку? По логике - вроде да... Опять же...ошиблась где-то с расчётом налога или механически не та цифра выскочила...сама обнаружила... сама исправила... Знов призводить до штрафу? А за что тогда его отменили?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • а у нас
16.01.14 07:37

З 01.01.2014 р. особа, що має право постійного проживання за кордоном, вважається такою, що не проживає в Україні Цікаво, а як роботодавець це може знати? Адже паспорт України в цієї людини ніхто не забирає!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Единщик
16.01.14 07:49

Спасибо большое за полезную информацию.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • lili
16.01.14 07:59

Штраф застосовується якщо у ф. 1-ДФ занижено або завищено податок (крім перерахунку податку по п. 169.4 ПКУ). Решту помилки можна виправити уточнюючим 1-ДФ без штрафу. Автор статті.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • yuri_ochichenko
16.01.14 08:04

Какой сейчас дурдом творится в налоговых - толпы народа, новые ключи не работают ни в одной программе, отчеты на бумажных носителях не принимают.... Покращення, блеа!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Леночка
16.01.14 08:14

Ув. коллеги! Скажите в ОПЗ какую декларацию по единому сдавать F01033 или F01034? Понимаю, что в печатном виде они идентичны, но в электронном какую же всё-таки сдавать? Есть такие, что уже сдали по электронке? Спасибо за ответ.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ГБ
16.01.14 08:31

для Леночки одна для ЕН 1,2 группы, вторая для 3,4. вам осталось выбрать)

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ГБ
16.01.14 08:33

16.01.2014 09:37:06 З 01.01.2014 р. особа, що має право постійного проживання за кордоном, вважається такою, що не проживає в Україні Цікаво, а як роботодавець це може знати? Адже паспорт України в цієї людини ніхто не забирає! А зачем вам знать?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • 1)
16.01.14 08:40

"та/або до зміни платника податку;" настораживает. Помогите разобраться со свидетельствами ЄСВ - как точно знать получал ли сотрудник, или новые нужно заказывать. А если получал - где-то потерял, что тогла , кто несет ответственность.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • сильный духом
16.01.14 08:43

Для Леночка. Сдал F01033 по второй группе, приняли.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Юпитер
16.01.14 08:51

Я в шоке. 1ДФ такие условия прописали, что особо ничего и не изменилось. И кроме этого, формулировка такая что можно застрелиться. Я даже не удивляюсь. У нас все законы написаны "Казнить нельзя помиловать". А запятая покупается за деньги.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Лена
16.01.14 08:52

Срочно: Подскажите для получения ключей от гну на каком почтовом сервисе лучше зарегистрировать е-мейл?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • А*
16.01.14 08:52

Цитата З 01.01.2014 р. за самостійне виправлення помилок у формі №1ДФ не застосовуватимуть штрафи в розмірі: ............................т.е. если не включил ФОПа, что НЕ привело к недоплате, НО САМ НЕ ИСПРАВИЛ--------------штраф все равно

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • aleniki
16.01.14 09:33

для lili т.е. по сути, уточненку без штрафа можно сдать только если ты ошибся в коде дохода или льготы. Или в дате приема-увольнения.... У меня по благотворительному фонду ежеквартально несколько тысяч получателей по мизерным суммам полученных продуктовых наборов, полученных 200грн нецелевой помощи.... Естественно, имеют место быть банальные опечатки при вводе кодов в базу. Кроме того, отправляем помощи почтовыми переводами. В конце квартала отправили - в 1-ДФ показала. А вследующем квартале они вернулись: адресат умер, не прошел получать и т.д. Деньги мне Укрпочта возвращает. Т.е. помощь осталась неполученной. А по ДФу прошла!!! Минусы в текущих ДФах, как известно, не проходят. Следовательно, нужно сдавать уточненку. Со штрафом! Каждый квартал!!!! И вот сижу я уже много лет и не сдаю их... Потому что при порверке есть шанс, что не все подобные случаи обнаружатся. Так что ваша "Решту помилки можна виправити уточнюючим 1-ДФ без штрафу" звучит, как издевка... извините...

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ****
16.01.14 09:44

подскажите а что за новые ключи? для медка нужны какие-нибудь новые ключи????

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • сильный духом
16.01.14 09:53

Для ****. Новые ключи - это ключи, выданные после 1 января 2014 года. Они идут с двумя сертификатами, вместо одного, как раньше. У кого срок действия ключа, выданного в 2013 году, ещё не прошёл, сдают по старым правилам. А для новых ключей нужно подкорректировать программы для сдачи отчётов. Новые правила тут:http://buhgalter911.com/ShowArticle.aspx?a=88226&year=-1

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ната
16.01.14 10:15

З 1 січня 2014 року скасовуються Свідоцтва платників єдиного податку. Реєстрація платників єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до Реєстру платників єдиного податку. Не могу увидеть информацию из единого реестра.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ирина
16.01.14 10:33

Уже запуталась. Поправьте, если ошибаюсь (ООО на общей без НДС и до 10 млн.) В МДС: -декларация по налогу на прибыль (форма с начала прошлого года без изменений) - если есть прибыль = 18 % - сдать нужно в течении 40 дней после НГ, т.е. до 9 февраля 2014 - оплата налога в течении 20 дней после, до 28 февраля ЕСВ если без деятельности - ничего не подаем другие формы отчетности - нет

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Маруся-Дуся
16.01.14 10:37

малолітні особи тепер фігурують у п.п. 179.4, 179.6 ПКУ поруч із неповнолітніми особами. Тобто вони звільняються від обов’язку подання декларації про майновий стан і доходи. Натомість такий обов’язок за них виконують їхні опікуни чи піклувальники. ржу нимагу..................

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • А.О.
16.01.14 10:47

Господа специалисты давайте вернемся к 1-ДФ пожалуйста......... У меня в 3-м квартале 2013 года ИНН между двумя людьми девочка-бухгалтер перепутала местами..... Я надеялась, что сейчас если сдам уточненку штрафа не будет, а теперь Вас читаю и в шоке, что грозит по-полной......... У меня ни завышения, ни занижения налога нет (у одного +, у другого - на эту же сумму), но это что получается смена плательщиков налогов? но они работали и до этого...... Ответьте кто-нибудь как Вы считаете? (наложка, кстати пока консультирует - если нет недоимки, то нет и фин.санкций)

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Ратьяна
16.01.14 10:56

для 1) - только что здесь на сайте прочитала сообщение что срок ввода закона по страх свид. перенесут на 01.01.2015 года в связи с отсутствием денег

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • предпенсионерка
16.01.14 11:30

Ирине - срок сдачи годовой декларации -60 дней

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Бюджет2014
16.01.14 11:37

Бюджет 2014 приняли. Кто знает что теперь делать с импортным товаром ФЛП? В проекте было написано обязательно использование РРО при торговле импортным товаром в розницу...

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Алина
16.01.14 11:50

Здравствуйте! И я вот не пойму! Посвідчення застрахованої особи З 01.01.2014 р. вступили в силу норми статті 22 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» вiд 08.07.2010 р. №2464-VI, якою встановлено застосування посвідчень застрахованої особи. Наявність такого посвідчення з 2014 року обов’язкова. За відсутність посвідчень несе відповідальність роботодавець. Тоесть если у меня на предприятии есть сотрудники у которых нет такого удостоверения,то нужно сделать срочно?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Вик
16.01.14 11:57

Для АО сделайте корректировку четвертым кварталом .Или сделайте уточненку и авось пронесет штраф не предьявят.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • А.О.
16.01.14 12:16

Так вот я об корректировке нарастающим итогом и думаю аж с третьего квартала)))))))) - но остановило отменение штрафов, а теперь ломаю голову и тоже думаю - корректировка безопаснее.....))))))) Спасибо Вик!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Александра
16.01.14 12:18

Для Ирины: Отчитываетесь по 2013 году по ставке налога на прибыль 19% на 2014 года ставка налога на прибыль будет 18%

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Александра
16.01.14 12:20

Для Алины: "Введення посвідчення застрахованої особи планується відкласти до 2015 року" Комітет з питань соціальної політики та праці рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект закону про внесення зміни до пункту 1 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" Законопроектом (реєстр. №3266) пропонується перенести з 1 січня 2014 року на 1 січня 2015 року термін набрання чинності положеннями Закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо впровадження посвідчення застрахованої особи в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. <...> http://www.ukrtax.com/?p=12298

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Оксана
16.01.14 13:14

Отзовитесь у кого есть перерасчет "часки використання необоротнних активів в оподат. і не опод. операціях"

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • ААААА
16.01.14 14:51

Помогите. Сдала Деку по ЕН - не приняли (была ошибка). теперь не могу затянуть из ОПЗ в Медок новую деку - пишет что она уже есть. Помню , что сам файл надо открыть через блокнот и что то там поменять_ что забыла. Кто так делает.?? Помогите!!! В бумаге не принимают. И время вроде есть только хочется уже отчитаться и забыть как страшный сон.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Елена
16.01.14 16:44

Для лены на ukr.net

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Марі
16.01.14 18:32

А.О. А коди в кінцевому рахунку не змінюються? Просто тепер навпроти коду 1 суми доходів і податку 2 і навпаВас платники і не змінюються. Здавайте спокійно уточнюючу.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Марі
16.01.14 18:35

ААААА При збереженні деки у ОПЗ поставте ій № 2 і буде Вам щастя.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • А.О.
17.01.14 07:56

Марі Спасибо Вы меня успокоили - а то от греха подальше решила уже нарастающим ставить......)))))))))

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Татьяна
17.01.14 09:25

Очень прошу откликнуться кто ведет комиссионный магазин по продаже автомобилей. Вопрос по 1ДФ: нужно показывать в отчете 1ДФ уплоченный продавцом налог за проданный 2-й и более автомобиль и тех продавцов которые освобождены от уплаты налога (те кто продает 1 автомобиль в год).? Если можно отправте свои координаты на почту peremoga@i.ua Веду СТО а посоветоваться не скем. За ранее большое спасибо

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Анастасия
17.01.14 15:36

Скажите пожалуйста! Можно ли сдавать отчеты по почте! Майнову декларацию и пустую персонификацию дод.№5? Спасибо!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Анастасии
17.01.14 19:29

Майнову декларацию - можно по почте , но за 10 дней до граничного срока . А вот ЕСВ дод№5 только лично - и только после сверки с инспектором. Если есть " недоимки " - то посылают в Пенсионный и отчет не принимают, так, проследите , чтобы на "новом " бланке и дека и дод.5

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Анастасия
17.01.14 22:34

Спасибо большое!!!!!

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Алиса К.
09.04.14 08:52

Сделали 1 ДФ за 1V квартал 2013г, отправили ошибочно в 111 квартал 2014г., приняли, зарегистрировали. А там уже есть фактическая. Т.е. получаеться в 111 квартале две 1ДФ.Как выйти из этого положения, подскажите, пожалуйста.Если послать уточн. то за какой перид за 111квартал 2013г или уже в 1 кв 2014года.Штраф неминуем???

Ответить