Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Чи повинно підприємство при переміщенні алкогольних напоїв складати товарно-транспортні накладні за спеціальною формою N 1-ТН /алкогольні напої/, чи достатньо скласти товарно-транспортні накладні за загальною формою N 1-ТН (лист ГУ ДФС у Харківській області від 01.03.2019 р. № 826/ІПК/20-40-40-01-17)

Чи повинно підприємство при переміщенні алкогольних напоїв складати товарно-транспортні накладні за спеціальною формою N 1-ТН /алкогольні напої/, чи достатньо скласти товарно-транспортні накладні за загальною формою N 1-ТН (лист ГУ ДФС у Харківській області від 01.03.2019 р. № 826/ІПК/20-40-40-01-17)

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 01.03.2019 р. № 826/ІПК/20-40-40-01-17

Головне управління ДФС у Харківській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянувши запит на отримання індивідуальної податкової консультації з питань: чи повинно підприємство при переміщенні алкогольних напоїв складати товарно-транспортні накладні за спеціальною формою N 1-ТН /алкогольні напої/, чи достатньо скласти товарно-транспортні накладні за загальною формою N 1-ТН, повідомляє наступне.

Порядок застосування форм товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового (N 1-ТН /спирт/), високооктанових кисневмісних домішок (N 1-ТН /вкд/); алкогольних напоїв (N 1-ТН /алкогольні напої/) для оформлення перевезення спирту етилового, високооктанових кисневмісних домішок, алкогольних напоїв (далі - продукція) автомобільним транспортом встановлений Інструкцією про застосування форм товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового, високооктанових кисневмісних домішок та алкогольних напоїв, затвердженою наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 28 квітня 2005 року N 154, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 липня 2005 року за N 817/11097 (далі - Інструкція 154).

Відповідно до пунктів 1.2, 1.4 розділу 1 Інструкції 154 перевезення продукції автомобільним транспортом у межах України здійснюється юридичними особами незалежно від форми власності та фізичними особами - суб'єктами господарювання за умови наявності оформленої належним чином відповідної товарно-транспортної накладної встановленого зразка форми N 1-ТН /спирт/, N 1-ТН /вкд/ або N 1-ТН /алкогольні напої/.

За приписами п. 1.5 розділу 1 Інструкції 154 товарно-транспортні накладні на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв оформляються на звичайних бланках, виготовлених типографським способом або іншими засобами друку, та реєструються в Єдиному реєстрі товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв з присвоєнням їм реєстраційного номера в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Порядок ведення Єдиного реєстру товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2013 р. N 806 (далі - Порядок 806) та визначає процедуру створення та ведення Єдиного реєстру товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв. Зазначений реєстр - це спеціалізована електронна база даних, яка містить інформацію товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв з їх реєстраційними номерами та використовується з метою здійснення контролю за переміщенням митною територією України спирту етилового та алкогольних напоїв.

Пунктом 5 Порядку 806 встановлено, що до Єдиного реєстру товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв вноситься товарно-транспортна накладна з реєстраційним номером, відмітка представника контролюючого органу на акцизному складі про відправлення з такого складу (доставляння до нього) спирту етилового та алкогольних напоїв, а також інформація про осіб, які мають доступ до цього реєстру.

Згідно з п. 10 Порядку 806 товарно-транспортні накладні заповнюються суб'єктами господарювання незалежно від форми власності, що мають ліцензії на виробництво та/або торгівлю спиртом етиловим та алкогольними напоями, під час відвантаження спирту етилового та алкогольних напоїв з акцизного складу.

Визначення акцизного складу надано в пп. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 ПКУ. Так, акцизним складом вважається, у тому числі, спеціально обладнані приміщення на обмеженій території, розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів. Таким чином, акцизні склади утворюються на території суб'єктів господарювання - виробників спирту та/або алкогольних напоїв.

Форма товарно-транспортної накладної повинна відповідати формі товарно-транспортної накладної на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв у паперовій формі, що затверджується Мінінфраструктури (п. 6 Порядку 806). В той же час, як зазначалося вище, наразі діють форми товарно-транспортних накладних, затверджені Інструкцією 154.

Отже, до Єдиного реєстру товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв підлягають внесенню лише ті товарно-транспортні накладні за формами N 1-ТН /спирт/ та N 1-ТН /алкогольні напої/, які складені суб'єктами господарювання - виробниками спирту та/або алкогольних напоїв, що здійснили відвантаження спирту етилового та/або алкогольних напоїв безпосередньо з акцизного складу.

Інші суб'єкти господарювання, які відвантажують алкогольні напої зі складів (місць їх зберігання), повинні скласти за кожним фактом такого відвантаження товарно-транспортну накладну за формою N 1-ТН /алкогольні напої/, яка затверджена Інструкцією 154. При цьому у них відсутній обов'язок щодо реєстрації накладної в Єдиному реєстрі товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв.

Враховуючи викладене, перевезення Вашим підприємством алкогольних напоїв автомобільним транспортом у межах території України повинно здійснюватися за умови наявності оформленої належним чином відповідної товарно-транспортної накладної встановленого зразка N 1-ТН /алкогольні напої/, яка повинна складатися за кожним фактом відвантаження алкогольних напоїв з території місця їх зберігання.

Одночасно слід зазначити, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться