Подпишитесь на новости и получите книгу бесплатно!
  • Чи застосовується з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для юридичних осіб коефіцієнт 0,5 в 2017 році на території м. Полтави? (лист ГУ ДФС у Полтавській області від 27.04.2017 р. № 20/ІПК/16-31-12-02-44)

Чи застосовується з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для юридичних осіб коефіцієнт 0,5 в 2017 році на території м. Полтави? (лист ГУ ДФС у Полтавській області від 27.04.2017 р. № 20/ІПК/16-31-12-02-44)

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 27.04.2017 р. № 20/ІПК/16-31-12-02-44

Щодо надання індивідуальної податкової консультації

Головне управління ДФС у Полтавській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на запит Товариства щодо отримання індивідуальної податкової консультації повідомляє.

Чи застосовується з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для юридичних осіб коефіцієнт 0,5 в 2017 році на території м. Полтави?

Відповідно до пп. 266.5.1 п. 266.5 ст. 266 ПКУ ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відс. розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Згідно пп. 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 ПКУ, органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта житлової та/або нежитлової нерухомості рішення щодо ставок та наданих пільг юридичним та/або фізичним особам зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 3 розд. II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 20 грудня 2016 року N 1791-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році" (далі - Закон N 1791) установлено, що з 1 січня 2017 року до прийняття відповідним органом місцевого самоврядування рішення про встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2017 рік відповідно до Закону N 1791, встановлені таким органом місцевого самоврядування ставки, зокрема податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, застосовуються з коефіцієнтом 0,5.

В 2017 році до прийнятих рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів, які прийняті на виконання Закону N 1791, не застосовуються вимоги пп. 4.1.9 п. 4.1 та п. 4.5 ст. 4, пп. 12.3.4 п. 12.3, пп. 12.4.3 п. 12.4 та п. 12.5 ст. 12 ПКУ та Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" (п. 4 розд. II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону N 1791).

Рішенням дев'ятої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання від 31 січня 2017 року внесено зміни до рішення п'ятдесятої сесії Полтавської міської ради шостого скликання від 10 липня 2015 року "Про встановлення місцевих податків і зборів", зі змінами та доповненнями, на виконання Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" від 21 грудня 2016 року N 1797-VIII, Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році" від 20 грудня 2016 року N 1791-VIII.

Статтею 73 Закону України від 21 травня 1997 року N 280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні", із змінами та доповненнями, встановлено, що акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Виходячи з вищевикладеного, п. 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону 1791, щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території м. Полтави у 2017 році коефіцієнт 0,5 не застосовується.

У відповідності до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления