Подпишитесь!


  • Про застосування реєстраторів розрахункових операцій (лист ДФСУ від 23.08.2016 р. № 18249/6/99-99-14-05-01-15)

Про застосування реєстраторів розрахункових операцій (лист ДФСУ від 23.08.2016 р. № 18249/6/99-99-14-05-01-15)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 23.08.2016 р. № 18249/6/99-99-14-05-01-15

Про застосування реєстраторів розрахункових операцій

Державна фіскальна служба України розглянула звернення <...> з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій <...> і в межах компетенції повідомляє.

Наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 р. N 13 "Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов'язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми N ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)" <...> (далі - наказ N 13) затверджено, зокрема, Положення про форму та зміст розрахункових документів (далі - Положення N 13).

Зазначений наказ N 13 розроблено з метою приведення існуючих нормативно-правових актів у відповідність до чинного законодавства України.

Відповідно до пункту 3 розділу I Положення N 13 установлені в цьому Положенні вимоги до змісту розрахункових документів визначають обов'язкові реквізити розрахункових документів.

Водночас згідно з пунктом 5 розділу I розрахункові документи, що друкуються реєстраторами розрахункових операцій на паперовому носії, можуть містити додаткові дані про проміжний підрахунок загальної суми за чеком, суму здачі та інші дані, зокрема інформацію, яка визначена технічними вимогами до спеціалізованих реєстраторів розрахункових операцій.

Крім того, Вимогами щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2002 року N 199, передбачено можливість відображення реєстраторами розрахункових операцій та збереження у їх пам'яті не менше 6 груп податків і зборів.

Таким чином, у разі наявності технічної можливості касові чеки реєстраторів розрахункових операцій можуть відображати окремим рядком ставку та суму збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з надання послуг стільникового рухомого зв'язку та інші види пенсійного збору, а також туристичного збору.

Щодо обов'язкових реквізитів касового чека при здійсненні розрахунків з використанням платіжної картки через платіжний термінал, з'єднаний або поєднаний з реєстратором розрахункових операцій, повідомляємо таке.

Згідно з пунктом 6 розділу II Положення N 13 у разі застосування при проведенні розрахунків з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) платіжного терміналу, з'єднаного або поєднаного з реєстратором розрахункових операцій, касовий чек повинен додатково містити такі обов'язкові реквізити:

ідентифікатор еквайєра та торгівця або інші реквізити, що дадуть змогу їх ідентифікувати;

ідентифікатор платіжного пристрою;

суму комісійної винагороди (у разі наявності);

вид операції;

реквізити електронного платіжного засобу (платіжної картки, якщо це передбачено правилами безпеки платіжної системи), перед якими друкуються великі літери "ЕПЗ";

напис "Код авт." та код авторизації або інший код, що ідентифікує операцію в платіжній системі, крім випадків, коли правила розрахунків платіжної системи передбачають складання розрахункових документів із застосуванням електронних платіжних засобів (платіжних карток) без виконання процедур авторизації;

підпис касира та підпис держателя електронного платіжного засобу (платіжної картки) (якщо це передбачено правилами платіжної системи) в окремих рядках, перед якими друкуються відповідно написи "Касир" та "Держатель ЕПЗ".

Отже, при проведенні розрахункових операцій з використанням платіжного терміналу, з'єднаного або поєднаного з реєстратором розрахункових операцій, касовий чек має містити всі обов'язкові реквізити, що передбачені вимогами Положення N 13.

 

Голова

Р. Насіров

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд