USD26.759
Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • Щодо необхідності вести книги обліку розрахункових операцій (форми АП-11) на кожну господарську одиницю та реєструвати їх в територіальних органах ДФС (лист ДФС від 31.01.2018 р. № 367/6/99-99-14-05-01-15/ІПК)

Щодо необхідності вести книги обліку розрахункових операцій (форми АП-11) на кожну господарську одиницю та реєструвати їх в територіальних органах ДФС (лист ДФС від 31.01.2018 р. № 367/6/99-99-14-05-01-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 31.01.2018 р. № 367/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула лист (далі - Товариство) щодо надання індивідуальної податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Відповідно до листа Товариство здійснює господарську діяльність з пасажирських автомобільних перевезень на міських та приміських маршрутах.

Чи необхідно Товариству вести книги обліку розрахункових операцій (форми АП-11) на кожну господарську одиницю та реєструвати їх у територіальних органах ДФС?

Згідно з п. 4 ст. 9 Закону України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу проїзних і перевізних документів на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів та на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю.

Згідно з п. 2 Розділу І Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 р. N 547, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2016 р. за N 920/29050 (далі - Порядок N 547), цим порядком, зокрема, визначено форму книги обліку розрахункових операцій на господарську одиницю (додаток 2 до Порядку N 547).

Використання форм товарно-касових книг (N 11-АП) при наданні послуг пасажирським автомобільним транспортом у разі проведення розрахунків без застосування реєстраторів розрахункових операцій припинено у зв’язку з втратою чинності наказом Міністерства транспорту України від 31.05.2000 р. N 279 "Про затвердження Інструкції про порядок обліку бланків квитків на проїзд автомобільним транспортом та готівки, отриманої від перевезень пасажирів і багажу", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 23.06.2000 р. за N 369/4590, відповідно до наказу Міністерства транспорту та зв’язку України від 25.05.2006 р. N 503 "Про затвердження Типових форм квитків на проїзд пасажирів і перевезення багажу на маршрутах загального користування", зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 21.09.2006 р. за N 1065/12939 (далі - наказ N 503).

Наказом N 503 були, зокрема затверджені типові форми квитків на міські автобуси. При цьому нормативно не встановлено книг спеціальної форми та відповідного порядку їх заповнення для суб’єктів господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів та багажу в автотранспорті.

Державна фіскальна служба України до запровадження нової форми документа для відображення обліку бланків квитків на проїзд автомобільним транспортом та готівки, отриманої від перевезень пасажирів і багажу, суб’єктам господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів та багажу, вважає за можливе використовувати форму книг обліку розрахункових операцій на господарську одиницю, передбачену Порядком N 547, здійснюючи в ній записи у зручний для суб’єкта господарювання спосіб, не порушуючи при цьому вимог чинного законодавства.

Відповідно до п. 3 глави 1 розділу II Порядку N 547 книга обліку розрахункових операцій реєструється на кожний реєстратор розрахункових операцій або, якщо згідно із законодавством розрахунки можуть проводитись без застосування реєстратора розрахункових операцій, на окрему господарську одиницю.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления