Подпишитесь!


  • Щодо порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з повернення постачальнику-нерезиденту імпортованого товару у зв'язку з виявленням браку (лист ДФС від 20.03.2018 р. № 1125/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Щодо порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з повернення постачальнику-нерезиденту імпортованого товару у зв'язку з виявленням браку (лист ДФС від 20.03.2018 р. № 1125/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 20.03.2018 р. № 1125/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про розгляд листа

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з повернення постачальнику-нерезиденту імпортованого товару у зв'язку з виявленням браку та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Відповідно до пункту 206.5 статті 206 Кодексу операції з вивезення товарів у митному режимі реекспорту звільняються від оподаткування, крім операцій з вивезення відповідно до пункту 5 частини першої статті 86 Митного кодексу України (далі - МКУ), що оподатковуються податком за ставкою, визначеною підпунктом 195.1.1 пункту 195.1 статті 195 Кодексу.

Згідно із пунктом 5 частини першої статті 86 МКУ митний режим реекспорту може бути застосований до товарів, які при ввезенні на митну територію України мали статус іноземних та були поміщені у митний режим імпорту і повертаються нерезиденту - стороні зовнішньоекономічного договору, згідно з яким ці товари поміщувалися у цей режим, у зв'язку з невиконанням (неналежним виконанням) умов цього договору або з інших обставин, що перешкоджають його виконанню, якщо ці товари:

а) вивозяться протягом шести місяців з дати поміщення їх у митний режим імпорту;

б) перебувають у тому самому стані, в якому вони були ввезені на митну територію України, крім природних змін їх якісних та/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування, зберігання та використання (експлуатації), внаслідок якої були виявлені недоліки, що спричинили реекспорт товарів.

Відповідно до підпункту "г" пункту 185.1 статті 185 Кодексу об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з вивезення товарів за межі митної території України.

З метою оподаткування ПДВ до операцій з ввезення товарів на митну територію України та вивезення товарів за межі митної території України прирівнюється поміщення товарів у будь-який митний режим, визначений МКУ.

Відповідно до пункту 198.3 статті 198 Кодексу податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку зокрема, з ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Згідно із пунктом 198.2 статті 198 Кодексу для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 Кодексу.

Відповідно до пункту 187.8 статті 187 Кодексу датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення.

Згідно із підпунктом "б" підпункту 195.1.1 пункту 195.1 статті 195 Кодексу за нульовою ставкою оподатковуються операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі реекспорту, якщо товари поміщені у такий режим відповідно до пункту 5 частини першої статті 86 МКУ.

Товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, митною декларацією, оформленою відповідно до вимог МКУ (підпункт 195.1.1 пункту 195.1 статті 195 Кодексу).

Пунктом 3 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 N 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за N 159/28289, зі змінами, передбачено, що операції з вивезення товарів за межі митної території України відповідно до вимог підпункту 195.1.1 пункту 195.1 статті 195 Кодексу, що оподатковуються за нульовою ставкою, вказуються у рядку 2 у розділі I "Податкові зобов'язання" податкової декларації з ПДВ.

Таким чином, операція з вивезення за межі митної території України товару, який ввозився на митну територію України у митному режимі імпорту, у зв'язку з його поверненням продавцю-нерезиденту, з поверненням нерезидентом оплати за товар, оподатковується за нульовою ставкою ПДВ, якщо таке вивезення здійснюється у митному режимі реекспорту відповідно до пункту 5 частини першої статті 86 МКУ, та відображається у рядку 2 у розділі І "Податкові зобов'язання" податкової декларації з ПДВ.

Операція з вивезення за межі митної території України товару, який ввозився на митну територію України у митному режимі імпорту, у зв'язку з його поверненням продавцю-нерезиденту, якщо таке вивезення здійснюється у митному режимі реекспорту за винятком операцій з вивезення, перерахованих у пункті 5 частини першої статті 86 МКУ, підлягає звільненню від оподаткування податком на додану вартість.

При цьому у податковому періоді, на який припадає таке вивезення, платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання ь за правилами, встановленими пунктом 198.5 статті 198 розділу V Кодексу.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд