Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо реєстрації Товариства платником акцизного податку при здійсненні операцій з втраченого пального понад встановлені норми втрат при його зберіганні та транспортуванні (лист ДФС від 31.05.2019 р. № 2501/6/99-99-15-03-03-15/ІПК)

Щодо реєстрації Товариства платником акцизного податку при здійсненні операцій з втраченого пального понад встановлені норми втрат при його зберіганні та транспортуванні (лист ДФС від 31.05.2019 р. № 2501/6/99-99-15-03-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 31.05.2019 р. № 2501/6/99-99-15-03-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства, щодо питань визначення бази та об'єкту оподаткування, а також обов'язку щодо реєстрації Товариства платником акцизного податку при здійсненні операцій з втраченого пального понад встановлені норми втрат при його зберіганні та транспортуванні і повідомляє таке.

Так, відповідно до пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу особа, яка реалізує пальне, є платником акцизного податку.

Об'єктами оподаткування є, зокрема, операції з обсягів та вартості втрачених підакцизних товарів (продукції), що перевищують встановлені норми втрат (пп. 213.1.6 п. 213.1 ст. 213 Кодексу).

З 01.07.2019 року стаття 231 "Акцизна накладна" Кодексу викладена в новій редакції.

Згідно з абзацом другим п. 231.1 ст. 231 Кодексу платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну на обсяги пального або спирту етилового, використаного для власного споживання; реалізованого та/або використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу; втраченого у межах та/або понад встановлені норми втрат; зіпсованого, знищеного, в тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов'язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування у процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального або спирту етилового, а також при здійсненні операцій, які не підлягають оподаткуванню або звільняються від оподаткування.

Право на складання акцизних накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники акцизного податку в порядку, передбаченому статтею 212 цього Кодексу (п. 231.4 ст. 231 Кодексу).

Відповідно до п. 231.3 ст. 231 Кодексу особа, яка реалізує пальне або спирт етиловий, зобов'язана скласти акцизну накладну в одному примірнику у разі реалізації пального або спирту етилового:

а) з акцизного складу:

для власного споживання чи промислової переробки або на обсяги втраченого/зіпсованого/знищеного пального або спирту етилового;

будь-яким іншим особам - не платникам податку;

б) з акцизного складу пересувного:

для власного споживання чи промислової переробки або на обсяги втраченого/зіпсованого/знищеного пального або спирту етилового;

будь-яким іншим особам - не платникам податку.

Особа, яка склала акцизну накладну в одному примірнику, зобов'язана зареєструвати таку акцизну накладну в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

В цьому ж пункті виписані умови і для складання акцизних накладних платником податку в двох примірниках.

Отже, Товариство згідно нових правил оподаткування з 01.07.2019 повинно зареєструватися платником акцизного податку та складати акцизні накладні на обсяги пального втраченого у межах та/або понад встановлені норми втрат; зіпсованого, знищеного, в тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов'язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування у процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального згідно норм ст. 231 Кодексу.

Дата виникнення податкового зобов'язання щодо зіпсованого, знищеного, втраченого підакцизного товару (продукції) наведено в п. 216.2 Кодексу.

Пунктом 216.3 Кодексу наведено умови, при яких податкове зобов'язання щодо втраченого підакцизного товару (продукції) не виникає.

Стосовно питання практичного застосування податкового законодавства у ситуації відсутності нормативно-правових актів, які регулюють нормативи втрат нафтопродуктів, ДФС неодноразово в листах на адресу Товариства зазначала, що питання затвердження та порядку застосування таких нормативів є питанням державної політики у паливно-енергетичному комплексі, яку формує Міністерство енергетики та вугільної промисловості України.

Нагадуємо, що за оперативною інформацією ДФС проекти постанов Кабінету Міністрів України "Про затвердження нормативів втрат нафтопродуктів під час їх приймання, зберігання, відпуску та транспортування" та "Про затвердження Порядку розроблення та застосування нормативів втрат нафтопродуктів під час їх приймання, зберігання, відпуску та транспортування", що розроблені Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, станом на 30.05.2019 ще проходять стадію погодження відповідними міністерствами та відомствами.

Отже, для надання більш вичерпної індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування положень абзацу б) п. 216.3 ст. 216 Кодексу у разі відсутності затверджених нормативів втрат нафтопродуктів Товариству було запропоновано звернутись до розробника нормативно-правових актів для надання пояснень стосовно нормативно-правового врегулювання питання втрат пального, що виникли у Товариства при його зберіганні та транспортуванні.

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться