Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо включення до доходу платника єдиного податку вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (лист ГУ ДФС у Чернівецькій області від 11.12.2017 р. № 2929/ІПК/24-13-12-02-15)

Щодо включення до доходу платника єдиного податку вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (лист ГУ ДФС у Чернівецькій області від 11.12.2017 р. № 2929/ІПК/24-13-12-02-15)

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 11.12.2017 р. № 2929/ІПК/24-13-12-02-15

Щодо включення до доходу платника єдиного податку вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг)

Головне управління ДФС у Чернівецькій області на звернення Товариства щодо включення до об'єкта оподаткування єдиним податком (юридичної особи) вартості безкоштовно отриманого комплекту конструкторської і експлуатаційної документації та дослідних зразків засобів вимірювальної техніки для впровадження в серійне виробництво, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Комплект конструкторської і експлуатаційної документації та дослідні зразки засобів вимірювальної техніки для впровадження в серійне виробництво відповідно до ПБ(С)О 8 "Нематеріальні активи" є нематеріальним активом, вартість якого зараховується на баланс підприємства і збільшує власний капітал.

Пунктом 293.1 ст. 293 ПКУ визначено, що ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у відсотках до доходу.

Відповідно до пп. 2 п. 292.1 ст. 292 ПКУ для юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи доходом є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.

Зокрема, згідно з п. 292.3 ст. 292 ПКУ до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).

Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.

Відповідно до пп. 14.1.244 п. 14.1 ст. 14 ПКУ товари - це матеріальні та нематеріальні активи, у тому числі земельні ділянки, земельні частки (паї), а також цінні папери та деривативи, що використовуються у будь-яких операціях, крім операцій з їх випуску (емісії) та погашення.

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 292.6 ст. 292 ПКУ).

Дохід визначається на підставі даних обліку (спрощеного бухгалтерського обліку) (п. 292.13 ст. 292, пп. 296.1.3 п. 296.1 ст. 296 Кодексу), який здійснюється згідно з національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку та/або іншими нормативно-правовими актами Міністерства фінансів України з питань бухгалтерського обліку.

Відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15 "Дохід", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.11.99 N 290, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14 грудня 1999 року за N 860/4153, дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов'язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена.

Згідно п. 4 ст. 632 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року N 435-IV зі змінами та доповненнями, якщо ціна у договорі не встановлена і не може бути визначена виходячи з його умов, вона визначається виходячи із звичайних цін, що склалися на аналогічні товари, роботи або послуги на момент укладення договору.

Враховуючи зазначене та те, що відповідно до ПБ(С)О вартість отриманих нематеріальних активів збільшує власний капітал підприємства, до суми доходу юридичної особи - платника єдиного податку включається вартість безкоштовно отриманого комплекту конструкторської і експлуатаційної документації та дослідних зразків засобів вимірювальної техніки для впровадження в серійне виробництво.

Додатково повідомляємо, що податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 ПКУ).

фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
116067 323
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно