Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо заявок на переміщення власного пального (лист ДПС від 21.10.2019 р. № 902/6/99-00-04-02-05-15/ІПК)

Щодо заявок на переміщення власного пального (лист ДПС від 21.10.2019 р. № 902/6/99-00-04-02-05-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 21.10.2019 р. № 902/6/99-00-04-02-05-15/ІПК

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула лист [...] про надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм податкового законодавства щодо заявок на переміщення власного пального.

У листі Товариство зазначає, що є платником єдиного податку четвертої групи - сільськогосподарським товаровиробником, використовує у своїй діяльності власну та орендовану техніку, ємності для зберігання пального, яке використовується виключно з метою забезпечення пальним техніки для власних виробничих потреб, без здійснення операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам та не зареєстровано платником акцизного податку з реалізації пального.

Питання. Чи виникатиме у Товариства обов'язок складати заявки на переміщення власного пального як в особи, яка не є та не може бути розпорядником акцизних складів з причин відсутності статусу платника акцизного податку?

транспортні засоби, що використовуються суб'єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки, повинні обліковуватися в Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий;

включення/виключення транспортних засобів до/з Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий, здійснюється автоматично на підставі, зокрема, але не виключно, заявок на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, із зазначенням періоду переміщення такого пального або спирту етилового. Такі заявки подаються суб'єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизних складів, до переміщення митною територією України у транспортних засобах, які не є акцизними складами пересувними, власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки;

переміщення пального в транспортних засобах, що не зазначені в акцизних накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених на операції, при здійсненні яких переміщується пальне у таких транспортних засобах, а також не зазначені у заявках на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, які надіслані центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, забороняється.

Отже, Товариство, як і будь-який суб'єкт господарювання, що не є розпорядником акцизного складу, зобов'язане до переміщення на митній території України власного пального для потреб власного споживання чи промислової переробки, подавати центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, із зазначенням періоду переміщення такого пального або спирту етилового.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультації має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться