Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Относительно зачисления переплаты по налогу на прибыль в счет уплаты авансовых взносов по налогу на прибыль

Относительно зачисления переплаты по налогу на прибыль в счет уплаты авансовых взносов по налогу на прибыль   

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 01.04.2013 р. № 4420/6/15-14-15-13
   
   Про розгляд листа


   
   
Всеукраїнська професійна громадська організація
   "Спілка податкових консультантів України"

   
   Державна податкова служба України розглянула лист Всеукраїнської професійної громадської організації „Спілка податкових консультантів України" від 10.01.13 №805 стосовно зарахування переплати з податку на прибуток в рахунок сплати авансових внесків з податку на прибуток і повідомляє наступне.
   
   Згідно з пунктом 2 підрозділу 4 Розділу XX „Перехідні положення" Податкового кодексу України (далі - Кодекс) (з доповненнями, внесеними Законом №5083) платники податку на прибуток підприємств, які починаючи з 2013 року подають річну податкову декларацію відповідно до пункту 57.1 статті 57 цього Кодексу, сплачують у січні - лютому 2013 року авансовий внесок з цього податку в розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев'ять місяців 2012 року, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
   
   Для сплати платниками щомісячних авансових внесків з податку на прибуток наказом Міністерства фінансів України від 17.01.2013 №19 «Про затвердження змін до бюджетної класифікації» виділені спеціальні коди бюджетної класифікації.
   
   У зв'язку із цим, Державною казначейською службою України відкриті відповідні рахунки для сплати платниками податку щомісячних авансових внесків з податку на прибуток.
   
   Відповідно до п.87.1 ст.87 Кодексу джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового борту платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
   
   Сплата грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.
   
   Виходячи з вищевикладеного, зарахування надміру сплачених грошових зобов'язань платника з податку на прибуток у сплату щомісячних авансових внесків може бути здійснене на підставі поданої платником відповідної заяви про таке зарахування.
   
   Заступник Голови
   А.П. Ігнатов

Теги
Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться