Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Уплата авансовых взносов по налогу на прибыль в случае изменения системы налогообложения

Уплата авансовых взносов по налогу на прибыль в случае изменения системы налогообложения



   Суть питання
   
   Чи повинно підприємство сплачувати авансові внески з податку на прибуток у 2013 році, якщо у 2012 році воно було платником податку на прибуток на загальних підставах (за підсумками декларації за 9 місяців 2012 року та річної декларації отримано дохід, що перевищує 10 млн. гривень), але у 2013 році підприємство отримало свідоцтво платника єдиного податку на 6 групі оподаткування із відсотковою ставкою 7%?
   
   

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ МІНДОХОДІВ у м. КИЄВІ
   ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА ІНСПЕКЦІЯ у ГОЛОСІЇВСЬКОМУ РАЙОНІ
   ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ МІНДОХОДІВ у м. Києві
   
   ЛИСТ
   
   від 25.07.2013 р. № 2179/10/06-011


   
   Інтернет - портал «Бухгалтер 911»
   
   Відповідно до ст. 57 Податкового Кодексу платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.
   
   Але у зв’язку з тим, що з 1 січня 2013 року підприємство є платником єдиного податку на 6 групі, то відповідно до п. 1 ст. 294 податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої – шостої груп є календарний квартал. А п. 294.2 ст. 294 передбачає, що податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.
   
   Згідно із п. 294.3 ст. 294 для суб’єктів господарювання, які перейшли на сплату єдиного податку із сплати інших податків і зборів, встановлених цим Кодексом, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, що настає за наступним податковим (звітним) кварталом, у якому таким особам виписано свідоцтво платника єдиного податку, і закінчується останнім календарним днем останнього місяця такого періоду.
   
   Таким чином, посилаючись на вище зазначене, підприємство не сплачує авансові внески з податку на прибуток, а подає щоквартальну декларацію платника єдиного податку та сплачує 7% від отриманого прибутку за звітний період.
   
   Заступник начальника ДПІ у
   Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м. Києві
Р.В. Бурсов

Теги
Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться