Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо оплати праці працівників, які направлені у відрядження у вихідний день (лист Мінекономіки від 21.08.2020 р. № 3511-06/51797-07)

Щодо оплати праці працівників, які направлені у відрядження у вихідний день (лист Мінекономіки від 21.08.2020 р. № 3511-06/51797-07)

МІНІСТЕРСТВО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ, ТОРГІВЛІ ТА СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.08.2020 р. № 3511-06/51797-07

Щодо оплати праці працівників, які направлені у відрядження у вихідний день

Директоратом норм та стандартів гідної праці Мінекономіки розглянуто лист щодо оплати праці працівників, які направлені у відрядження у вихідний день, і в межах компетенції повідомляється.

Підприємства згідно із статтею 15 Закону України "Про оплату праці" самостійно встановлюють в колективному договорі форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими угодами.

Отже, умови встановлення і розміри оплати праці працівників, в тому числі і за період відрядження, підприємства визначають самостійно в колективному договорі або іншому локальному акті підприємства.

При оплаті днів перебування у відрядженні враховуються положення статті 121 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП), згідно з якою працівникам, які направляються у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку.

Разом з тим зазначаємо, що відповідно до пункту 9 розділу 1 "Загальні положення" Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.98 р. N 59 (в редакції, затвердженій наказом Міністерства фінансів України від 17.03.2011 р. N 362) (далі - Інструкція), якщо працівник спеціально відряджений для роботи у вихідні або святкові й неробочі дні, то компенсація за роботу в ці дні виплачується відповідно до чинного законодавства, а саме за нормами статті 107 КЗпП.

Тобто робота працівника, який спеціально відряджений для роботи у вихідні дні, оплачується у подвійному розмірі годинної або денної ставки.

Разом з тим оскільки дія Інструкції поширюється лише на органи державної влади, підприємства, установи та організації, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, то госпрозрахункові підприємства питання стосовно відряджень мають врегулювати в колективному договорі підприємства з дотриманням мінімальних гарантій, встановлених законодавством.

Одночасно повідомляємо, що листи міністерств не є нормативно-правовими актами та мають інформаційно-рекомендаційний характер.

 

Генеральний директор Директорату
норм та стандартів гідної
праці Мінекономіки

Ю. Кузовой

фото автора В фокусе
Ушакова Лилия СРЕДНЯЯ ЗАРПЛАТА — НОВЫЙ ПЕРЕРАСЧЕТ [Порядок 100]...
54010 141
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Нас уже image пользователей
Клуб 911 — присоединяйтесь, чтобы получить полный доступ ко всем материалам сайта. Это бесплатно!
Уже с нами? Войти