Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо відсторонення від роботи працівника, який захворів у день відсторонення (лист Мінекономіки від 31.12.2021 р. № 4712-06/61731-07)

Щодо відсторонення від роботи працівника, який захворів у день відсторонення (лист Мінекономіки від 31.12.2021 р. № 4712-06/61731-07)

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 31.12.2021 р. № 4712-06/61731-07

Щодо відсторонення від роботи працівника, який захворів у день відсторонення

Міністерство економіки України розглянуло лист <...> і в межах компетенції повідомляє.

<...>

Працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та (або) поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов'язковим профілактичним щепленням також проти інших відповідних інфекційних хвороб. У разі відмови або ухилення від обов'язкових профілактичних щеплень у порядку, встановленому законом, ці працівники відсторонюються від виконання зазначених видів робіт. Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням проти інших відповідних інфекційних хвороб, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 04.10.2021 N 2153, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.10.2021 за N 1306/36928 (зі змінами) (далі - Наказ N 2153), який набрав чинності 08.11.2021, затверджено Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням.

<...>

У разі встановлення відносно працівників підприємств, установи, організації, включених до Наказу N 2153, фактів, що свідчать про їх відмову або ухилення від обов'язкового проведення профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та відсутності у них абсолютних протипоказань до проведення профілактичних щеплень, підтверджених належно оформленим документом, з дня набрання чинності Наказом N 2153 роботодавцю доцільно невідкладно здійснити заходи, спрямовані на відсторонення таких працівників від роботи. Відсторонення від роботи працівників слід оформити відповідним наказом (розпорядженням) роботодавця, з яким ознайомити працівників під підпис не пізніше дня, що передує дню початку відсторонення від роботи.

З огляду на викладене, якщо період тимчасової непрацездатності працівника розпочався до дати набрання чинності Наказом N 2153, на нашу думку, не вбачається підстав для відсторонення такого працівника від роботи. Водночас у разі відмови або ухилення працівника від проведення обов'язкових профілактичних щеплень проти COVID-19 він має бути відсторонений від роботи датою, яка є першим робочим днем, наступним за днем закінчення тимчасової непрацездатності.

У випадку, якщо період тимчасової непрацездатності працівника, який підлягає обов'язковому профілактичному щепленню проти гострої респіраторної хвороби COVID-19 і відмовляється або ухиляється від нього, розпочався у день початку відсторонення від роботи, вважаємо, що такий працівник має бути відсторонений від роботи за умови ознайомлення з відповідним наказом (розпорядженням).

З питань виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням пропонуємо звернутися до Міністерства соціальної політики України.

Одночасно повідомляємо, що листи міністерств не є нормативно-правовими актами, вони мають інформаційний характер і не встановлюють правових норм.

<...>

 

Заступник Міністра економіки України
з питань цифрового розвитку,
цифрових трансформацій і цифровізації

Ігор ДЯДЮРА

 

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям