Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


  • Щодо одночасної виплати допомоги по частковому безробіттю на період карантину та допомоги по тимчасовій непрацездатності (лист Мінсоцполітики від 26.08.2020 р. № 8076/0/290-20)

Щодо одночасної виплати допомоги по частковому безробіттю на період карантину та допомоги по тимчасовій непрацездатності (лист Мінсоцполітики від 26.08.2020 р. № 8076/0/290-20)

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 26.08.2020 р. № 8076/0/290-20

Щодо одночасної виплати допомоги по частковому безробіттю на період карантину та допомоги по тимчасовій непрацездатності

Управління нагляду Міністерства соціальної політики розглянуло лист редакції газети "Оплата праці" та повідомляє.

Відповідно до статті 471 Закону України "Про зайнятість населення" допомога по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, надається застрахованим особам у разі втрати ними частини заробітної плати або доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв'язку із зупиненням (скороченням) діяльності через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Тобто допомога по частковому безробіттю на період карантину надається застрахованій особі у формі компенсації втраченого заробітку за період, коли вона не працювала у зв'язку з незалежними від неї обставинами.

Відповідно до статей 22 та 25 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон) допомога по тимчасовій непрацездатності та допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу) у разі настання в неї страхового випадку та за період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами відповідно.

Згідно із зазначеним кожен з видів допомоги є компенсацією застрахованій особі втраченого заробітку в разі настання відповідних обставин (страхового випадку) й одночасна їх виплата законодавством не передбачена.

Отже, у період тимчасової непрацездатності або відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами допомога по частковому безробіттю не надається, натомість здійснюється виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах у порядку та на умовах, визначених Законом.

Водночас повідомляємо, що листи міністерств не є нормативно-правовими актами та мають інформаційно-рекомендаційний характер.

Заступник начальника Управління -
начальник відділу

О. Бобрик

фото автора В фокусе
Дмитрий Костюк Отчет по ЕСВ ФЛП — 2020: пример заполнения...
218076 242
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд