Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо індексації орендної плати

Щодо індексації орендної плати   
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   N 12619/387-0-2-16/8.1 від 13.04.2016 р.

   
   Щодо індексації орендної плати
   
   У зв'язку зі зверненням Міністерством юстиції розглянуто лист щодо індексації орендної плати у 2016 році та повідомляється про таке.
   
   Організаційні відносини, пов'язані з передачею в оренду державного та комунального майна, майнові відносини між орендодавцями та орендарями визначені Законом України "Про оренду державного та комунального майна" (далі - Закон).
   
   Відповідно до статті 2 Закону орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.
   
   Орендна плата з урахуванням її індексації є однією з істотних умов договору оренди, визначених статтею 10 Закону.
   
   Згідно з частиною другою статті 21 Закону розмір орендної плати може бути змінено на вимогу однієї з сторін, якщо з незалежних від них обставин істотно змінився стан об'єкта оренди, а також в інших випадках, встановлених законодавчими актами України.
   
   При цьому згідно з пунктом 9 Прикінцевих положень Закону України від 25 грудня 2015 року N 928-VIII "Про Державний бюджет України на 2016 рік" дію норми статті 10 Закону в частині індексації орендної плати зупинено на 2016 рік.
   
   У зв'язку з цим слід враховувати, що відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
   
   Зобов'язання припиняється частково або у повному обсязі на підставах, встановлених договором або законом (частина перша статті 598 Цивільного кодексу України).
   
   Отже, відповідно до закону частково припинено на 2016 рік виконання зобов'язання в частині індексації орендної плати.
   
   Додатково інформуємо, що центральним органом виконавчої влади України, який реалізує державну політику у сфері оренди державного майна, є Фонд державного майна України, його регіональні відділення та представництва згідно з положеннями статті 2 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" та статті 1 Закону України "Про Фонд державного майна України".
   
   Водночас інформуємо, що листи міністерств не встановлюють норм права і мають лише інформаційний характер.
   
   Перший заступник Міністра
   
   Н. Севостьянова

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям