Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо надання роз'яснення поняття малозначності вчиненого правопорушення (письмо Минюста від 06.03.2018 р. № 8887/4408-33-18/11.2.2)

Щодо надання роз'яснення поняття малозначності вчиненого правопорушення (письмо Минюста від 06.03.2018 р. № 8887/4408-33-18/11.2.2)

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 06.03.2018 р. № 8887/4408-33-18/11.2.2

Щодо надання роз'яснення поняття малозначності вчиненого правопорушення

Міністерством юстиції розглянуто лист <...> щодо надання роз'яснень окремих положень законодавства і в межах компетенції повідомляється про таке.

Міністерство юстиції як центральний орган виконавчої влади, який у своїй діяльності керується Конституцією, законами України, Положенням про Міністерство юстиції України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року N 228, відповідно до покладених на нього завдань організовує розгляд звернень громадян та надає роз'яснення з питань, пов'язаних з діяльністю Мін'юсту, його територіальних органів, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління, а також стосовно актів, які ним видаються, і не має повноважень щодо вирішення питань, порушених у вашому листі.

Надання правової інформації, консультацій і роз'яснень з правових питань відповідно до статті 19 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" здійснюється адвокатами.

Водночас у порядку інформування повідомляємо, що відповідно до статті 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Разом з тим, чинними нормами КУпАП не визначається поняття малозначності вчиненого правопорушення та виключного переліку діянь, які можуть вважатися малозначними.

Орган (посадова особа), уповноважений розглядати справи про адміністративні правопорушення, звільняє правопорушника від адміністративної відповідальності в кожному випадку окремо, зважаючи на характер вчинюваного діяння та обставини справи.

Окремо повідомляємо, що листи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами, вони мають лише роз'яснювальний, інформаційний характер і не встановлюють правових норм.

 

Заступник Міністра

С. Глущенко

 

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям