Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо окремих питань застосування Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" (Лист Мінюсту від 21.06.2016 р. N 21413/677-0-2-16/8)

Щодо окремих питань застосування Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" (Лист Мінюсту від 21.06.2016 р. N 21413/677-0-2-16/8)

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.06.2016 р. N 21413/677-0-2-16/8

У зв'язку зі зверненням народного депутата <...> Міністерством юстиції розглянуто лист <...> щодо окремих питань застосування Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" та повідомляється таке.

Частиною першою статті 2 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" (далі - Закон про реєстрацію) визначено, що відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців, регулюються Конституцією України, цим Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону.

Частиною другою статті 9 Закону про реєстрацію визначено перелік відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр), та встановлено, що у ньому містяться відомості про місцезнаходження юридичної особи.

До складу відомостей Єдиного державного реєстру про фізичну особу - підприємця включені також відомості про місцезнаходження фізичної особи - підприємця (місце проживання або інша адреса, за якою здійснюється зв'язок із фізичною особою - підприємцем).

Згідно з частиною першою статті 10 Закону про реєстрацію, якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.

Разом з тим відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, використовуються для ідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, фізичної особи - підприємця, у тому числі під час провадження ними господарської діяльності та відкриття рахунків у банках та інших фінансових установах.

Враховуючи наведене, зміна назв (перейменування) скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об'єктів топоніміки населених пунктів, проведена відповідно до Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", підлягає відображенню в Єдиному державному реєстрі.

Водночас Законом України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" не визначено певного терміну для внесення змін щодо місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи у зв'язку зі зміною назви (перейменуванням) скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об'єктів топоніміки населених пунктів.

Враховуючи зазначене вище, суб'єкти господарювання можуть вносити зміни щодо назви вулиці у загальному порядку при внесенні змін до своїх установчих документів, пов'язаних зі зміною складу своїх учасників (засновників, власників), структури управління тощо.

Водночас повідомляємо, що відповідно до підпункту 11 частини першої [статті] 15 Закону про реєстрацію внесення змін до установчого документа юридичної особи оформляється шляхом викладення його в новій редакції.

У свою чергу, Закон України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (із змінами) не містить імперативних вимог щодо внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у зв'язку з перейменуванням адрес реєстрації нерухомого майна. Зазначення у правовстановлювальних документах адрес об'єктів нерухомого майна, що існували до перейменування скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об'єктів топоніміки населених пунктів, не впливає на зміст права власності та чинність цих документів.

 

Перший заступник Міністра                               Н. Севостьянова

 
 

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям