Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо відповідальності за порушення здійснення відрахування на виробництво соціальної рекламної інформації про шкоду тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв (лист Мін’юсту від 24.11.2016 р. № 41516/1396-0-2-16/8)

Щодо відповідальності за порушення здійснення відрахування на виробництво соціальної рекламної інформації про шкоду тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв (лист Мін’юсту від 24.11.2016 р. № 41516/1396-0-2-16/8)

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 24.11.2016 р. № 41516/1396-0-2-16/8

Міністерство юстиції розглянуло звернення щодо надання роз'яснень стосовно відповідальності за порушення здійснення відрахування на виробництво соціальної рекламної інформації про шкоду тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв, та повідомляється таке.

Відповідно до ч. 8 ст. 22 Закону України "Про рекламу" рекламодавці алкогольних напоїв та тютюнових виробів зобов'язані у порядку, передбаченому законами України, спрямовувати на виробництво та розповсюдження соціальної реклами щодо шкоди тютюнопаління та зловживання алкоголем не менше 5 відсотків коштів, витрачених ними на розповсюдження реклами тютюнових виробів та алкогольних напоїв у межах України.

Згідно з п. 42 ч. 2 ст. 29 Бюджетного кодексу України відрахування від суми коштів, витрачених на рекламу тютюнових виробів та/або алкогольних напоїв у межах України, належать до доходів загального фонду Державного бюджету України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 1997 року N 997 затверджено Порядок відрахування на виробництво соціальної рекламної інформації про шкоду тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв.

Так, п. 2 зазначеного Порядку передбачено, що рекламодавці тютюнових виробів та/або алкогольних напоїв зобов'язані спрямовувати на виробництво соціальної рекламної інформації про шкоду тютюнопаління та вживання алкоголю не менш як 5 відсотків коштів, витрачених на розповсюдження в межах України реклами тютюнових виробів та алкогольних напоїв. Зазначені відрахування перераховуються до спеціального фонду державного бюджету.

Проте відповідно до абзацу другого ч. 2 ст. 4 Бюджетного кодексу України якщо іншим нормативно-правовим актом бюджетні відносини визначаються інакше, ніж у цьому Кодексі, застосовуються відповідні норми цього Кодексу.

Щодо здійснення контролю за відрахуванням від суми коштів, витрачених на рекламу тютюнових виробів та/або алкогольних напоїв у межах України, зазначаємо таке.

Додатком 1 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" до доходів Державного бюджету України на 2016 рік віднесено відрахування від суми коштів, витрачених на рекламу тютюнових виробів та/або алкогольних напоїв у межах України (код бюджетної класифікації 24060500).

Відповідно до ч. 7 ст. 45 Бюджетного кодексу України перелік податків і зборів та інших доходів бюджету згідно з бюджетною класифікацією в розрізі органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а також загальні вимоги щодо обліку доходів бюджету визначаються Кабінетом Міністрів України.

На виконання зазначеної норми прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 року N 106 "Деякі питання ведення обліку податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету".

Так, згідно з додатком до зазначеної постанови контроль за справлянням надходжень за кодом бюджетної класифікації 24060500 (за актами перевірок) покладено на ДФС.

Також інформуємо, що згідно з п. 1 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року N 375, головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову та бюджетну політику, є Міністерство фінансів.

Перший заступник Міністра

Н. Севостьянова

Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям