Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо надання тендерних пропозицій учасниками публічних закупівель, які є нерезидентами та які не мають представництва в Україні і рахунків в банках України (лист НБУ від 18.12.2017 р. № 57-0007/84845)

Щодо надання тендерних пропозицій учасниками публічних закупівель, які є нерезидентами та які не мають представництва в Україні і рахунків в банках України (лист НБУ від 18.12.2017 р. № 57-0007/84845)

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 18.12.2017 р. № 57-0007/84845

Міністерству економічного розвитку і торгівлі України
вул. М. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008, Україна

 

 

Розглянувши листа Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 16.11.2017 N 3304-06/41833-03 щодо надання тендерних пропозицій учасниками публічних закупівель, які є нерезидентами та які не мають представництва в Україні і рахунків в банках України (далі - нерезидент), повідомляємо, що Національний банк України не встановлює вимог до умов гарантій, на яких замовник (бенефіціар за гарантією) приймає їх в забезпечення виконання зобов'язань за тендером.

Відповідно до вимог підпункту 35 пункту 1 статті 1 Закону України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон) учасником процедури закупівлі може бути і нерезидент, який подав тендерну пропозицію або взяв участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі.

Надання гарантій за тендерними препозиціями учасникам публічних закупівель, які є нерезидентами, у більшості випадків здійснюватимуть саме банки-нерезиденти (лише сплата коштів може бути здійснена банком-резидентом у разі наявності контргарантії). Національний банк України не встановлює вимог до порядку роботи банків-нерезидентів, в т. ч. і за операціями за гарантіями. Водночас Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах1 встановлює вимоги саме до банків-резидентів (розділ II та розділ III Положення) щодо здійснення ними операцій за наданими та отриманими гарантіями.

____________
1Затверджене постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 N 639.

Разом з цим, відповідно до вимог статті 24 Закону замовник має право зазначити, зокрема, в тендерній документації вимоги щодо надання забезпечення тендерної пропозиції, тобто до гарантії (з огляду на пункт 8 частини 1 статті 1 цього Закону).

Отже, замовник разом з тендерною документацією має право вимагати, які саме умови мають бути зазначені в гарантії, а у разі невиконання таких(-ої) вимог(-и) відмовитися приймати таку гарантію.

 

Директор Департаменту
платіжних систем та
інноваційного розвитку

О. М. Яблунівський

 

Теги
Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться