Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо надання тендерних пропозицій учасниками публічних закупівель, які є нерезидентами та які не мають представництва в Україні і рахунків в банках України (лист НБУ від 18.12.2017 р. № 57-0007/84845)

Щодо надання тендерних пропозицій учасниками публічних закупівель, які є нерезидентами та які не мають представництва в Україні і рахунків в банках України (лист НБУ від 18.12.2017 р. № 57-0007/84845)

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 18.12.2017 р. № 57-0007/84845

Міністерству економічного розвитку і торгівлі України
вул. М. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008, Україна

 

 

Розглянувши листа Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 16.11.2017 N 3304-06/41833-03 щодо надання тендерних пропозицій учасниками публічних закупівель, які є нерезидентами та які не мають представництва в Україні і рахунків в банках України (далі - нерезидент), повідомляємо, що Національний банк України не встановлює вимог до умов гарантій, на яких замовник (бенефіціар за гарантією) приймає їх в забезпечення виконання зобов'язань за тендером.

Відповідно до вимог підпункту 35 пункту 1 статті 1 Закону України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон) учасником процедури закупівлі може бути і нерезидент, який подав тендерну пропозицію або взяв участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі.

Надання гарантій за тендерними препозиціями учасникам публічних закупівель, які є нерезидентами, у більшості випадків здійснюватимуть саме банки-нерезиденти (лише сплата коштів може бути здійснена банком-резидентом у разі наявності контргарантії). Національний банк України не встановлює вимог до порядку роботи банків-нерезидентів, в т. ч. і за операціями за гарантіями. Водночас Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах1 встановлює вимоги саме до банків-резидентів (розділ II та розділ III Положення) щодо здійснення ними операцій за наданими та отриманими гарантіями.

____________
1Затверджене постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 N 639.

Разом з цим, відповідно до вимог статті 24 Закону замовник має право зазначити, зокрема, в тендерній документації вимоги щодо надання забезпечення тендерної пропозиції, тобто до гарантії (з огляду на пункт 8 частини 1 статті 1 цього Закону).

Отже, замовник разом з тендерною документацією має право вимагати, які саме умови мають бути зазначені в гарантії, а у разі невиконання таких(-ої) вимог(-и) відмовитися приймати таку гарантію.

 

Директор Департаменту
платіжних систем та
інноваційного розвитку

О. М. Яблунівський

 

Теги
Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться