Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Чи необхідно сплачувати ринковий збір громадянам - суб'єктам підприємницької діяльності, які торгують у стаціонарних приміщеннях (магазинах, кіосках, палатках) на території ринку?

Чи необхідно сплачувати ринковий збір громадянам - суб'єктам підприємницької діяльності, які торгують у стаціонарних приміщеннях (магазинах, кіосках, палатках) на території ринку?


Статтею 1 Указу Президента України від 28.06.99 № 761/99 “Про впорядкування механізму сплати ринкового збору” встановлено, що ринковий збір - це плата за право зайняття місця для торгівлі на ринках усіх форм власності, в тому числі у павільйонах, на критих та відкритих столах майданчиках (включаючи орендовані), з автомобілів, візків, мотоциклів, ручних візків тощо.
Указом 761/99 визначено, що платниками ринкового збору є юридичні особи усіх форм власності, їх філії, відділення, представництва та інші відокремленні підрозділи, а також фізичні особи.
Статтею 4 Указу Президента передбачено, що за об’єкти торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, розташовані у стаціонарних приміщеннях (магазинах, кіосках, наметах, на території ринку, та за власні торговельно-закупівельні підрозділи ринку незалежно від зайнятого місця ринковий збір не справляється, на громадян — суб’єктів підприємницької діяльності, які зареєстровані без створення юридичної особи і здійснюють торгівлю у стаціонарних приміщеннях (магазинах, кіосках, палатках), на території ринку, не поширюється дія Указу № 761/99 про звільнення від сплати ринкового збору, оскільки відповідно до п.1 ст.1 Закону України від 27.03.91 № 887-ХІІ “Про підприємства в Україні” підприємство — це самостійний господарюючий статутний суб’єкт, який має права юридичної особи та здійснює виробничу, науково-дослідницьку і комерційну діяльність з метою одержання відповідного прибутку (доходу).
Таким чином, громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, які зареєстровані без створення юридичної особи i торгують у стаціонарних приміщеннях (магазинах, кіосках, палатках) на території ринку, повинні сплачувати ринковий збір на загальних підставах.

фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
115933 323
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно