Все сайты
                    
                
                Відповідно пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР зі змінами та доповненнями - операції платників ПДВ з поставки товарів (робіт, послуг) на митній території України є об'єктом оподаткування ПДВ.      
Згідно п. 4.9 ст. 4 Закону № 168/97-ВР - якщо основні виробничі фонди або невиробничі фонди ліквідуються за самостійним рішенням платника податку чи безоплатно передаються особі, не зареєстрованій платником податку, а також у разі переведення основних фондів до складу невиробничих фондів така ліквідація, безоплатна передача чи переведення розглядаються для цілей оподаткування як поставка таких основних виробничих фондів або невиробничих фондів за звичайними цінами, що діють на момент такої поставки, а для основних фондів групи 1 – за звичайними цінами, але не менше їх балансової вартості). 
Правила цього пункту не поширюються на випадки, коли основні виробничі фонди або невиробничі фонди ліквідуються у зв'язку з їх знищенням або зруйнуванням внаслідок дії обставин непереборної сили, в інших випадках, коли така ліквідація здійснюється без згоди платника податку, в тому числі в разі викрадення основних фондів, або коли платник податку надає органу державної податкової служби відповідний документ про знищення, розібрання або перетворення основного фонду іншими способами, внаслідок чого основний фонд не може використовуватися в майбутньому за первісним призначенням. 
Документами, що підтверджують таке знищення, розібрання або перетворення основного фонду, які мають подаватися до податкового органу залежно від групи фондів, можуть бути акти на їх списання відповідної форми, а також висновки відповідної експертної комісії щодо неможливості використання в майбутньому цих фондів за первісним призначенням. 
Оскільки зазначені документи подаються до органу державної податкової служби з метою підтвердження правомірності використання абзацу другого п. 4.9 ст. 4 Закону № 168/97-ВР щодо виключення з об'єкта оподаткування ПДВ операцій із знищення, розібрання або перетворення основного фонду, внаслідок чого основний фонд не може використовуватися в майбутньому за первісним призначенням, то вони мають подаватися разом із податковою декларацією за період, у якому відбулася така операція i, відповідно, не нараховувалися податкові зобов'язання з ПДВ.