Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, жовтень, 2015/№44

зміст номера
  • Відображення РК у декларації з ПДВ: останні роз’яснення податківців і пов’язані з цим нюанси В якому періоді відображати своєчасно зареєстрований РК у декларації з ПДВ: у періоді його складання чи періоді реєстрації? Буквально днями податківці в ЗІР «розкрили свої карти». Якого висновку дійшли та якою мірою він є справедливим? Про це в нашій публікації.
  • Працівнику, нам потрібний твій автомобіль! Усе частіше зустрічаються оголошення: «Запрошуємо на роботу працівника зі своїм автомобілем». Чому? Так цікавіше... Навіщо купувати авто, якщо можна його орендувати. А є і ще більш демократичні, ніж оренда, варіанти. Детальніше познайомитися з ними та вибрати оптимальний вам допоможе наш матеріал.
  • Новий дир: «шлемо» фіскалам повідомлення про прийняття працівника Нова людина на такій високій посаді — це переживання для колективу. Але перш ніж «нова мітла почне мести по-новому», на вас чекає «електронно-паперова» тяганина. Держреєстратор, банк, фіскали — усі хочуть знати, хто саме став новим директором. І їх бажання повністю відповідають вимогам законодавства. Сьогодні ми приділимо увагу саме повідомленню фіскалів.
  • Уникнення штрафів за несвоєчасну реєстрацію ПН Потрібно зареєструвати ПН з ПДВ на суму 100000 грн. Сьогодні спливає останній день реєстрації, а на ПДВ-рахунку є тільки 90000 грн. Чи можу я зареєструвати ПН тільки на суму 90000 грн., а потім на суму, якої бракує, скласти «збільшуючий» РК?
  • Зведені «ритмічні» ПН у запитаннях і відповідях Звернулися ми до цієї теми неспроста. На сьогодні багато хто з постачальників пропонують замість ПН на кожне постачання скласти одну зведену ПН за місяць, адже п. 201.4 ПКУ тепер передбачає для цього більше можливостей. Тому в сьогоднішній статті пропонуємо розглянути найпопулярніші запитання, пов’язані із зведеною ПН на ритмічні/безперервні постачання.
  • Облік у СЕА у туроператора Фірма-туроператор при організації туру згідно з правилами п. 207.6 ПКУ включає вхідний ПДВ до собівартості продукту. А що робити із сумою такого ПДВ, який «завис» у СЕА? Він увесь час збільшується. Може, потрібно на нього виписувати ПН як при використанні товару в негосподарській діяльності?
  • «Стукаємо» до податкової на контрагентів-ФОП: запитання щодо форми № 1ДФ Немає нічого простішого, ніж відобразити у ф. № 1ДФ виплату ФОП, яка не обкладається ПДФО та ВЗ. Однак виявляється, що навіть з такою «непроблемною» категорією у податкових агентів виникають різноманітні запитання. Про відповіді на найпопулярніші з них ви довідаєтеся з цієї статті.
  • Спільна діяльність: тенденції року, що минає У частині спільної діяльності (далі — СД) цей рік ознаменувався тим, що з самого його початку до прибуткового обліку СД було внесено зміни, які усунули особливі правила оподаткування. Що прийшло їм на заміну? А нічого... Саме цьому питанню і присвячена наша стаття. Заразом ми «зачепимо» правила обкладення ПДВ і бухоблікові аспекти.
  • Передноворічний синдром, або Подорож товару від ППЄПа до ППЄПа Багато хто з ППЄПів, у яких виручка у кінці року наближається до 1 млн грн., замислюється над тим, як би її притримати. «Засвітимо» мільйон — з 01.01.2016 р. «привіт» РРО (якщо, звичайно, не перескочимо на чисту безготівку)*. Перше, що спадає на думку «багатому» ППЄПу, — передати свій товар на продаж «бідному» ППЄПу (якому до мільйона далеко). Але тут виникає запитання: як же оформити таку передачу, щоб і від РРО врятуватися, і на великі податки не наразитися? Про це ми розповімо вам прямо зараз.
  • Включати чи не включати... до виручки ППЄПа комісію банку/еквайєра? Припустимо, ППЄП продає товар (за договором) за 10000 грн. На його рахунок надійшла оплата в сумі 9950 грн. А 50 грн., яких не вистачає, утримав банк за касове обслуговування. Багато хто переймається запитанням: яку суму включати до доходу: 9950 чи 10000 грн.? І як відображати дохід, якщо оплата надходить від покупців через термінали? Зараз розберемося.
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться