Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, серпень, 2016/№33
Друкувати

Старі книги обліку розрахункових операцій: можна вести й надалі

Олександр Крук, податковий експерт, buhgalter911@mail.ua
Нещодавно Мінфін наказом від 14.06.2016 р. № 547 серед іншого відновив форми книг обліку розрахункових операцій: як на РРО, так і на господарську одиницю (про що ви могли дізнатися з нашої статті в журналі «Бухгалтер 911», 2016, № 31, с. 24). Резонно виникло запитання: чи можна продовжувати вести старі книги «до переможного кінця»? Ми говорили «так». Зараз і ДФСУ сказала «так». Але є нюанси, про які й розповімо.
перехід зі старої КОРО на нову, «роздрібний» акциз, ДФСУ

Інформаційний привід — лист ДФСУ від 05.08.2016 р. № 26665/7/99-99-08-01-03-17.

У ньому йдеться про книги обліку розрахункових операцій на РРО. Водночас можна говорити про застосовність висновків із нього і щодо книг на господарську одиницю (тільки номери граф будуть іншими).

Теза № 1. «У сьогоднішній час» (див. врізку ліворуч) перші, другі та наступні книги обліку розрахункових операцій на РРО повинні реєструватися виключно за новими формами.

Наказ Мінфіну від 14.06.2016 р. № 547 набув чинності з 26.07.2016 р. Відповідно «у сьогоднішній час» — означає починаючи з 26.07.2016 р.

Теза № 2. Можна продовжувати використовувати старі книги обліку розрахункових операцій на РРО до першої з подій:

— закінчення книги;

— завершення строку служби або скасування використання відповідного РРО;

— виникнення підстав для перереєстрації або скасування реєстрації книги. При цьому встановлено «пільговий» період, протягом якого навіть у разі перереєстрації зберігається стара книга, — до 26.08.2016 р. Після закінчення цього строку доведеться реєструвати нову книгу.

Теза № 3. Якщо суб’єкт господарювання займається реалізацією підакцизних товарів і для нього обов’язковим є виділення в чеку РРО суми акцизного податку (з урахуванням перехідної норми з п. 5 наказу Мінфіну від 21.01.2016 р. № 13*), то стару книгу потрібно заповнювати так:

* Детальніше про це зможете прочитати у статті «Нова РРО-нормативка (наказ № 13): форма розрахункових документів і не тільки» (журнал «Бухгалтер 911», 2016, № 11).

1) у назвах граф 6, 7 слід дописати знак «/» і відповідно слова «за ставкою акцизного податку», «сума акцизного податку»;

2) за наявності розрахункових операцій за товари підакцизної групи послідовно вносяться:

— до графи 6 — суми розрахунків, що оподатковуються за ставкою ПДВ, «/», суми розрахунків, що оподатковуються за ставкою акцизного податку;

— до графи 7 — суми ПДВ, «/», суми акцизного податку.

При цьому суб’єкт у будь-який момент за власним рішенням може перейти на нову книгу (заздалегідь зареєструвавши її). ДФСУ підкреслює, що внаслідок «зміни форми книги» реєстрація нової книги може бути здійснена в будь-який момент.

Якщо «акцизна» тема для суб’єкта не актуальна, жодних змін до старої книги можна взагалі не вносити.

Теги
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться