Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, червень, 2016/№23
Друкувати

«З миру по крихті...» (деякі роз’яснення щодо заповнення звітів № 1-РА і 1-РТ)

Мірошниченко Віталіна, податковий експерт, v.miroshnichenko@buhgalter911.com
Алкогольно-тютюнові звіти, з одного боку, є найбільш штрафонебезпечними (штраф — 17000 грн.), а з іншого — мало не найтаємничішими, оскільки запитань щодо їх заповнення безліч, а відповіді доводиться збирати «з миру по крихті...».
роздріб, алкоголь, тютюн, звіт, виправлення, строк, перенесення, знищені, зіпсовані товари

Подати заздалегідь. Звіти № 1-РА і № 1-РТ подаються до 10-го числа місяця, наступного за звітним. Отже, останній день подання — 9-те число. А якщо 9-те число збігається з вихідним/святковим днем? Податківці не проти того, щоб у разі такого збігу форми № 1-РА і № 1-РТ можна було подати на наступний робочий день після святкового/вихідного дня (http://sfs.gov.ua/anonsi/13383.html). Однак жодних законодавчих підстав для такого перенесення немаєПорядку № 49* про це ані слова, а п. 49.20 ПКУ «не працює», оскільки форми № 1-РА і № 1-РТ не є податковими звітами). Тому краще не сподіватися на те, що думка фіскалів залишиться незмінною, а подавати звіти заздалегідь або заручитися відповідною індивідуальною консультацією.

* Порядок заповнення форми звіту № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв в роздрібній мережі», затверджений наказом Мінфіну від 11.02.2016 р. № 49.

Не забудьте про те, що звіти № 1-РА і № 1-РТ подаються щомісяця (поки діє ваша ліцензія), навіть якщо у вас не було руху алкогольно-тютюнових товарів і залишки за ними є нульовими! Інакше — штраф!

Коли можна виправитися без штрафу. Якщо ви виявите помилку в уже поданому звіті, то виправитися можна тільки в тому випадку, коли граничний строк подання цього звіту (тобто 9-те число) ще не минув. Наприклад, помилки у звіті за травень можна виправити, подавши звіт наново не пізніше 09.06.2016 р. Але навіть це виправлення є поблажкою від податківців. Адже механізму самовиправления за цими звітами немає взагалі. Якщо ж 9-те число вже минуло, а помилку тільки-но виявлено, — пиши пропало. Тут хоч виправляйся, хоч ні — штрафу не уникнути**.

** Див. журнал «Бухгалтер 911», 2016, № 21, с. 25.

Зіпсований товар — до графи 7. У листі від 05.05.2016 р. № 4626/к/99-99-12-01-01-14 ДФСУ порадила вказувати обсяги зіпсованих, знищених і втрачених товарів у колонці 7 звітів № 1-РА і № 1-РТ, супроводжуючи їх відповідними поясненнями.

Але при цьому незрозуміло, чи повинен потрапляти такий товар до графи 5 звіту. На нашу думку, можна використати один з двох варіантів:

1) або не показувати «зіпсоване з Ко» у графах 5 і 6 (показувати тільки у графі 7 з поясненням). Це логічніше, оскільки відповідає фактичному руху товару, продажам за РРО і декларації з «роздрібного» акцизу;

Але та сама OPZ «лаятиметься» на такий спосіб заповнення.

2) або показувати «зіпсоване з Ко» у графі 5, пояснивши у графі 7, мовляв «у графі 5 наведений також бій і псування в такому-то розмірі». Деякі податківці так і радять діяти.

Який варіант обрати вам, краще уточніть у своїй податковій.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться